Kraj

  • 2 komentarzy
  • 977 wyświetleń

Pięć lat dla neonazistów

Pięć lat więzienia, zamiast dwóch - takie kary będą grozić neonazistom. Zaostrzenie prawa i zmiany kodeksie karnym zapowiada prokurator krajowy Janusz Kaczmarek. Wszystko po ujawnieniu przez dziennik.pl filmu z imprezy neonazistów.

A śledztwo w sprawie ujawnionego przez dziennik.pl filmu z neonazistowskiej imprezy na Śląsku nabiera tempa. Prokuratura przesłuchała już kilkanaście osób, których twarze udało się rozpoznać na zdjęciach. Jeden z nich - Piotr S. - przyznał się, że zorganizował imprezę. Inni potwierdzają, że tam byli. "Przyznała się także Leokadia Wiącek, była asystentka Macieja Giertycha" - mówi dziennikowi.pl zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking, nadzorujący śledztwo w tej sprawie.
Jak nieoficjalnie dowiedział się dziennik.pl, prokuratorzy z Zabrza chcą postawić organizatorowi nazistowskiej zabawy, Pawłowi S., zarzut propagowania faszyzmu. Grożą mu za to dwa lata więzienia. Podobne zarzuty grożą pozostałym. dziennik.pl

Komentarze (2)

Ciekawi mnie czasami co by było gdyby historia poraz kolejny się powtórzyła i znów zaatakowali by nas Niemcy.Myślę,że ci neofaszyści nic by nie mieli do powiedzenia i chyba najpierw to oni pojechaliby na były Oświęcim....no bo kto ich by uznał??

No i prawidłowo. Sam nie trawię neonazistów. Ale wplątywanie członków MW w faszyzm jest zupełnym absurdem. Zawsze Nasza idea zakłada, iż Naszym głownym wrogiem są niemcy, a w czasie II wojny światowej utworzyliśmy Narodowe Siły Zbrojne, które do końca walczyły zarówno z nazistami jak i z komunistami. Pzdr:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.