Kultura i rozrywka

  • 10 komentarzy
  • 8426 wyświetleń

PG1 żegna Papieża

Społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 w Grajewie w montażu słowno – muzycznym postanowiła również oddać hołd zmarłemu 2 kwietnia Ojcu Świętemu. Od 6 kwietnia uczniowie PG 1 mogą oglądać swoich rówieśników w przedstawieniu przygotowanym przez nauczycielki tegoż gimnazjum Hannę Rokicką i Agatę Domińską.

- Spektakl przygotowany został już w listopadzie zeszłego roku na Przegląd Dorobku Kulturalnego Miasta Grajewa. Scenariusz przedstawienia zawiera fragmenty utworów czołowych polskich poetów tj.: Gałczyńskiego, Herberta, Twardowskiego. Znajdujemy tu także fragment dramatu napisanego przez Karola Wojtyłę „Przed sklepem jubilera.” Od wczoraj uczniowie gimnazjum mogą oglądać występy swoich kolegów. Planujemy również udać się z widowiskiem do Klubu Seniora" – Hanna Rokicka, nauczycielka PG 1 Grajewo.


e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Morsy Grajewo. Niezawodni Mikołaje

środa, 6 grudnia 2023

Dziś 6 grudnia - Mikołajki

Komentarze (10)

szkółka sp1 i publiczne gimnazjum noi sp4 aą najlepsi a sp2 to d.....................

Brałam w tym udział-nawet nieźle, ale okropnie męczące.Ale grunt, żeby jakoś wyrazić żal po odejściu naszego największego i najwspanielszego Polaka! Kochamy Cię! :* Pozdrawiam!

dzięki za pamięć

A żeby to przynajmniej było o papieżu... to by było fajne a nie jakiś spektakl z panią Rokicką pt. "Zerwane więzi cz.2" Ludzie bez przesadyzmu! A jakie zainteresowanie było podczas oglądania :/ Myślałam że to będzie o papieżu... :/

O papieżu to oglądałam w kaplicy Ojca Pio wspaniały spektakl pokazany przez szkołę nr 4. Było to chyba w styczniu?

Hehe tez macie problem czy o Papieżu czy nie...A cio do tej pani Rokickiej, to akurat to przedstawienie nie było najgorsze, a zreszta i tak było skrócone..żebyście zobaczyli całośc...jak dla mnie kompletnie bez sensu..ale niektrórym się podoba..Nio i pozdro wszystkim ze szkółki i poza..

To nie bylo w zadnym wypadku o Ojcu Świetym! Uwazam to za calkowity nietakt, że podciagnieta i dopasowano przedstawienie wystawione juz wczesniej pod uroczystosc uczczenia pamieci Jana Pawla II. Recytatorzy nie potrafili oddac klimatu, jaki powinien panowac podczas montażu, teksty byly kompletnie nieodpowiednie, jak np. o Teresie i Andrzeju, nie wspominaj juz o kompletnie niedobranej muzyce ( np."Wielka miłosc" Krajewskiego). W calosci tez nie polecam (chyba, ze ktos ma problemy z zasypianiem =)

jak sp2 jest do dupy to ty jestes juz nie powiem do czego

Spektakl nie mógł podobać się tym, którzy liczyli jedynie na zwykłą recytację wierszy i ewentualne przedstawienie życiorysu Ojca Świętego.Montaż składał się z wierszy innych poetów,które poruszały tematykę utworów JANA PAWŁA 2.Mówiły o śmierci, przemijaniu,a także o czystej i prawdziwej miłości.Media dostarczają wiele filmów dokumentalnych o życiu naszego rodaka, lecz w mniejszym stopniu zwracają uwagę na jego twótczość i zawarte w nich przesłania .Jeżeli ktoś łaknie wiadomości dotyczących biografi KAROLA WOJTYŁY niech sięgnie do odpowiednich encyklopedi, bądż prasy.Ponadto ci, którzy swoją wiedzę literacką ograniczają tylko do tekstów zawartych w podręczniku języka polskiego nie wiedzą, że scena "Teresy i Andrzeja" została zaczerpniętna z dramatu K. Wojtyły.Muzyka ma prawo się nie podobać,przecież w obecnych czasach króluje kaleczący uszy HIP-HOP.Uczniowie zawsze chcą iść na łatwizę, pragną wszystko mieć wyłożone jak na tacy, a ten spektakl skłania do wysilenia mózgu.MIsię podobał.

Wspaniały montaż. Bardzo ciekawy i interesujący.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.