środa, 8 lutego 2023

Kultura i rozrywka

PG nr 1 w Warszawie

W listopadzie uczniowie klas IIIa, IIIb, IIIc Publicznego Gimnazjum nr 1 im.Polskiego Czerwonego Krzyża w Grajewie wraz z wychowawcami i opiekunami wyjechali na całodzienną wycieczkę do Warszawy.

    Wyruszyliśmy w drogę bardzo rano. Mimo tak wczesnej pory byliśmy w dobrym nastroju – gotowi na "podbój" stolicy, która powitała nas piękną, słoneczną aurą.

    Poznawanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Łazienkach, których park zachwycił młodzież, a wspaniała pogoda pozwoliła rozkoszować się urokami złotej polskiej jesieni – spacery i dokarmianie wiewiórek to tylko część naszej wędrówki. Uczniowie, zwiedzając pałac królewski, poznawali jego dzieje, historię Polski, a także podziwiali prezentowane w nim zabytki, ekspozycje sztuki pięknej i użytkowej. Młodzież mogła naocznie zobaczyć miejsca związane z powstaniem listopadowym, a tym samym utrwalić poznawaną na historii wiedzę.

    Kolejnym etapem wyprawy była warszawska Starówka, na której czas poświęcony na zwiedzanie, wypoczynek i małe "conieco" upłynął bardzo szybko w miłej atmosferze.

    Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili również gmach Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, wysłuchali ciekawego wykładu na temat jego historii i historii Polski. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o zasadach funkcjonowania Sejmu i Senatu. Mogliśmy zobaczyć salę obrad i poznać skróconą historię polskiego parlamentaryzmu.

    Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Mnogość pamiątek, różnorodność ekspozycji, filmy, spotęgowane odgłosami powstańczej Warszawy, zbombardowały zmysły uczestników wycieczki i wywarły na wszystkich duże wrażenie. Stare budynki i nowoczesna, multimedialna ekspozycja oraz ogromna wiedza oprowadzającego nas przewodnika na długo pozostaną w naszej pamięci.

    A potem? Po pokrzepiającym posiłku udaliśmy się w drogę powrotną. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni, późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

    Nasza wyprawa była niezwykle udana. A my... planujemy już następną!

 

I.Lewszyk (ZSM nr1)

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.