czwartek, 28 marca 2024

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 13838 wyświetleń

Pfleiderer zmienia nazwę

Pfleiderer Grajewo S.A. zmienia nazwę na Pfleiderer Group S.A. i przenosi siedzibę do Wrocławia

 Pfleiderer Grajewo S.A., jeden z największych i najbardziej nowoczesnych producentów materiałów na bazie drewna, płyt meblowych, blatów kuchennych oraz oklein, zmienia nazwę – od dziś to Pfleiderer Group S.A.

 Dzięki strategicznym zmianom jakie dokonują się w Grupie Kapitałowej jej struktura będzie bardziej przejrzysta, usprawnione zostanie zarządzanie po połączeniu wschodniego i zachodniego segmentu. Umożliwią one dalszy rozwój jako międzynarodowego podmiotu.


W KRS zarejestrowana została nowa nazwa – wcześniejszy Pfleiderer Grajewo S.A. to obecnie Pfleiderer Group S.A. Jednocześnie siedziba Spółki została przeniesiona z Grajewa do Wrocławia. Rejestracja w KRS związana jest z decyzjami podjętymi 29 czerwca przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.

Zmiany w strukturze Grupy Kapitałowej mają charakter strategiczny, a ich efektem będzie utworzenie trzech poziomów organizacji. W jej skład wchodzą obecnie: spółka holdingowa, która realizuje zadania związane z zarządzaniem Grupą, podmioty prowadzące działalność operacyjną oraz spółki produkcyjne.

- Po zmianach jakie zaszły w naszej Grupie w ostatnim czasie staliśmy się międzynarodowym podmiotem. Z tego względu widzimy potrzebę zreorganizowania naszej struktury organizacyjnej, tak by była ona transparentna i umożliwiała bardziej efektywne zarządzanie zachodnim i wschodnim segmentem jako całością. Nowa struktura pozwoli nam również na tworzenie lepszych relacji z naszymi klientami – stajemy się dla nich jedną, międzynarodową Grupą.mówi Michael Wolff, Prezes Zarządu Pfleiderer Group S.A.

Po dokonanych zmianach struktura Grupy Kapitałowej będzie wyglądała następująco:

 Spółka holdingowa: Pfleiderer Group S.A. (wcześniej Pfleiderer Grajewo S.A.) – podmiot zarejestrowany we Wrocławiu, do którego zadań należy zarządzanie Grupą w zakresie realizacji strategii, finansowania, controllingu oraz konsolidacji. Spółka holdingowa jest notowana na GPW w Warszawie, wchodzi w skład indeksu WIG40.

 Za poziom operacyjny Grupy odpowiadać będą dwie główne spółki: Pfleiderer Polska Sp. z o.o., której siedzibą będzie również Wrocław oraz spółka Pfleiderer Deutschland GmbH (wcześniejsza Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH). Będą one odpowiedzialne za relacje z klientami i tworzenie spójnej oferty w ramach projektu ONE PFLEIDERER. W tych strukturach funkcjonować będą działy usług wspólnych, takie jak sprzedaż, marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, finanse czy zakupów.

 Podmioty produkcyjne staną się spółkami zależnymi Pfleiderer Polska Sp. z o.o. oraz Pfleiderer Deutschland GmbH. Siedziba notowanej na GPW w Warszawie Pfleiderer Group S.A. (wcześniej Pfleiderer Grajewo S.A.) przeniesiona została do Wrocławia. 

- Przeniesienie siedziby do Wrocławia, który jest metropolią mieszczącą się w proporcjonalnej odległości od naszych fabryk znajdujących się w Polsce i w Niemczech, jest elementem integracji naszych części – Wschodniej i Zachodniej. We Wrocławiu prowadzimy szereg rekrutacji, liczymy na atuty tego miasta – jest młode i dynamiczne, ma potencjał w postaci dobrze wykształconej kadry.dodaje Michael Wolff, Prezes Zarządu Pfleiderer Group.

Grajewo pozostanie siedzibą spółki produkcyjnej Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o., spółki zależnej od Pfleiderer Group S.A., do której z dniem 31 sierpnia 2016 została przeniesiona z Pfleiderer Group S.A. działalność operacyjna. W styczniu 2016 r. zakończyła się transakcja odwrotnego przejęcia Pfleiderer GmbH przez Pfleiderer Grajewo. W efekcie połączenia powstała wiodąca polska spółka, a także jeden z czołowych europejskich producentów materiałów na bazie drewna.

Proces integracji, rozpoczęty w 2015 r. zakłada, że pełna integracja Pfleiderer Group (dawniej Pfleiderer Grajewo) i Pfleiderer GmbH przyniesie synergie w wysokości przynajmniej 30 mln EUR do końca 2018 r. Zmiana nazwy oraz siedziby to kolejne kroki mające na celu pełną integrację Grupy.


O Grupie Pfleiderer

Grupa Pfleiderer z 122 letnią historią jest obecnie czołowym europejskim producentem materiałów na bazie drewna specjalizując się w produkcji w meblarstwie, przemyśle wnętrzarskim i budownictwie. 
Grupa produkuje m.in. standardowe płyty wiórowe, blaty kuchenne, laminaty HPL, sztuczne okleiny oraz panele na bazie drewna. Po zakończeniu transakcji odwrotnego przejęcia spółki-matki (Pfleiderer GmbH), co miało miejsce w styczniu 2016 r., Pfleiderer Grajewo S.A. (obecnie Pfleiderer Group S.A.) urósł do rangi jednego z czołowych europejskich producentów materiałów na bazie drewna o przychodach na poziomie miliarda euro. Grupa pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych w Niemczech jest liderem, natomiast w Polsce zajmuje drugą pozycję. Grupa Pfleiderer prowadzi działalność w 9 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce oraz Niemczech, zatrudniając łącznie ok. 3,3 tys. osób. Grupa jest w stanie sprzedawać produkty w całej Europie. Zarządza również oddziałami handlowymi w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii i Francji. - informuje Pfleiderer


_____________
zobacz też:
Otwarcie nowej linii do lakierowania i szlifowania z urządzeniami do cięcia w zakładzie Pfleiderer MDF Sp. z o. o. w Grajewie

 

Komentarze (15)

Zmiany, ale czy na dobre? CO z stypendium "Pokaż język"? Co roku o tej porze odbywała się rekrutacja do programu stypendialnego, w teraz cisza. Czyżby taki zakład nie mógł nadal przeznaczać funduszy na wspieranie uczniów z naszych szkół? Co z tego , że zakład chwali się dochodami na poziomie miliarda euro, jeśli nic z tego nie przeznacza na działalność charytatywną?

Heh tego k...a jeszcze nie grali- płyty uciekają z Grajewa.Zamiast inwestować w rozwój i wykorzystać kapitał ludzki w rodzinnych stronach lepiej wypiąć się na nich i dołączyć do wrocławskich volksdeutsch'ów. Niech tylko zapłacą odszkodowanie za lata dewastacji środowiska i oddadzą miejscowym władzom pieniądze zaoszczędzone dzięki ulgom podatkowym i mogą spier...ć do "kosmopolitycznego" Wrocławia...

Koniec z wpływami podatkowymi od spółki (część CIT), wróżka Zębuszka wam dołoży do budżetu.

I Grajewo wyrolowali. Siedziba z Grajewa przeniesiona do Wrocławia. Z nazwy firmy znikło Grajewo. I kto teraz będzie wiedział, że produkty pochodzą z Grajewa. Kto tak pozwolił aby pojechali po naszym Grajewie.

Kto przyjedzie do GRAJEWA jak mamy taki w oplakanym stanie DWORZEC KOLEJOWY nie przyjdzie nowy INWESTOR a ci co sa beda uciekac nastepny MLECZARNIA PODZIEKOWANIA za ten stan rzeczy dla MIASTA, GMINY,POWIATU oraz wszystkim RADNYM tych urzedow,Jak dwom poslow ziemi GRAJEWSKIEJ za NISZCZENIE GRAJEWA. GRAJEWO to DOM STARCOW po co INWESTYCJE.GRAJEWO trzeba zniszczyc bo na tym DWORCU pracowal DZIADEK Leszka i Jarka KACZYNSKICH , w GRAJEWIE urodzil sie ich OJCIEC RAJMUND KACZYNSKI. GRAJEWIACY obudzcie z netargu, nie pozwolcie na NISZCZENIE GRAJEWA

Czy to takie dziwne, że Niemcy zawsze czują sentyment do swoich terenów (przecież na mapach wciąż mają dopisek ziemie niemieckie pod tymczasowym zarządem polskim). Tyle lat po wojnie i program nauczania bez zmian. Nasi politycy ani siły przebicia, ani jaj, a w razie czego będą s..ć jak za ostatniej wojny.

No więc produkcja w grajewie zostanie - trucie pyłami drewna. Ale czyste, bezpieczne, lepiej płatne stanowiska zostaną zlikwidowane. No to sukces współpracy na szczeblu władza - inwestor!

Zamknąć tego TRUCICIELA!!!!

Czyli ludzie z biurowca zostają bez pracy? A co z Jurą?

Jak się chciało akcji i szybkiego zysku po sprzedaży to teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem - taki jest kapitalizm !

A podwyzki w miejscu!!!!!!!!

Czarno to widzę. A to wszystko wina grajewian pracujących w zpw . Zero solidarności z pracownikami. Każdy sobie skrobie a to są tego wyniki.

Grajewiak nie opowiadaj głupot o dworcu i wpływie tego obiektu na inwestycje Sołtys cię pyta wiele lat temu jechał pociągiem bo Sołtys to musi ze 25 lat temu jek go ociec wzioł na wycieczkę do Ełku i gadał że jek ja dorosnę to może już pociąga we wiosce nie obaczę.

A z tymi wpływami z CIT to nie przesadzać bo za 2015r to musi było około 400000 zł to jak zmaleje o tyle budżet wioski to nic się nie stanie , a swoją drogo to wioska za to że one to je Niemce ostawili w nazwie skrót GRJ powinna zażądać pare baniek odszkodowania niech piszą WRO .

warto by było dowiedzieć się od władz miast, ile gmin straci na przeniesieniu siedziby spółki. Ile zabraknie w kasie miasta.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.