Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 2368 wyświetleń

Park Solidarności: chwasty spowodowały zagłuszenie roślin kwietnych

Park Solidarności:  chwasty spowodowały zagłuszenie roślin kwietnych

Łąka jest jednym z ostatnich hitów i coraz częściej wybierana jako alternatywa dla zwykłego trawnika - usiana kolorowymi kwiatami polnymi i przyjazna dla natury. Na takie rozwiązanie postawiono modernizując Park Solidarności. W ubiegłym roku widok na skwerze przypominał ten opisany wyżej, niestety kolejny sezon wypadł trochę gorzej.  

- Łąka kojarzy nam się z kolorowym łanem pełnym traw i kwitnących kwiatów, a tu miejsca pełne zielska. Chwasty zabiły wszystko, teren powinien zostać jak najszybciej skoszony, bo psuje wizerunek parku - skarżyli nam się mieszkańcy, którzy lubią odpoczywać w tym miejscu.

Utrzymanie łąki kwietnej w "książkowej" kondycji to spore wyzwanie. Miejsce powinno być barwne i różnorodne pod względem roślinności. Tymczasem utrapieniem są chwasty!

- Jesienią łąki zostaną skoszone, przeorane i  w przyszłym sezonie nastąpi założenie ich od nowa. Chwasty, które wrzuciły się w tym roku spowodowały zagłuszenie roślin kwietnych. Odbywało się nasianie, ale coś tu nie zadziałało - mówi nam Dariusz Latarowski, Burmistrz Grajewa.

Kwietne łąki wracają do łask, poza oczywistymi korzyściami wizualnymi, są cennym elementem kształtującym mikroklimat, zapobiegają upałom, gromadzą wodę deszczową w glebie i ograniczają jej parowanie, absorbując pyły zawieszone pomagają również w walce ze smogiem. Zdaniem ekspertów proces tworzenia się trwałej łąki jest rozłożony w czasie, jednak wciąż powinna być piękna i wartościowa.

 

e-Grajewo.pl

 

zobacz:
- Wiosną powrócą łąki kwietne

- Łąki kwietne w modzie

 

niedziela, 17 października 2021

Wyprzedzał ciężarówką na skrzyżowaniu

Komentarze (11)

Łąki zostaną skoszone i? I znów utrzymanie zieleni przywiezie i zrzuci pokos na terenie Hadesu, co to jest? Prywatne wysypisko/śmietnisko? Wylęgarnia wszelakiego robactwa.

Będąc ostatnio w parku zastanawiałam się gdzie jest ta łąka kwiatów .A to tak zarosło .Bezrobocie do pielenia wysłać

Hyhy sezon kwietny jest w czerwcu. Teraz rośliny wydają nasiona by wyrosnąć w kolejnym roku

Chwasty to tez roslina i tez kwitną .Ważne aby było zielono,a nie sama trawa skoszona.

Chwasty są rozmaite, a tam tez barszcz Sosnowskiego. Aż dziw , że nikt się nie poparzyl

Cóż, pewnie nie ma rolnika w urzędzie. Oddajcie park do gminy wiejskiej i zapewne będzie kwietna łąka.

Och mój Boże - a gdzie Panowie i Panie Z tej : SOLODARNOŚCI : niech się biorą za kosy i łopaty i do roboty nieroby -- a nie czekają jaśnie Mocium Panie , a nie czekać -- jak ktoś za Was to zrobi -- Solidarność -- pokażcie na co Was nieroby stać -- A nie tylko zasiadać za biurkami i brać kasę za darmo -- Pokażcie co potraficie !!!!!!!!!!

Solidarność zarosła chwastami to też i park ich imienia miał prawo zarosnąć chwastami.

Niestety ktos powinien w pierwszym roku dopilnować aby chwasty się nie rozsialy.To zaoranie nic nie da jak nikt o to nie dbał i nie będzie.

żeby założyć łąkę kwietną, trzeba trochę pojęcia mieć jak należy wcześniej przygotować ziemię...

Może lepiej zrobić łąkę kwietną i posiać słoneczniki tak jak np. w Białymstoku. Byłby super efekt :)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.