środa, 8 lutego 2023

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 7713 wyświetleń

Parafialny piknik i spływ

PARAFIALNY SPŁYW KAJAKOWY 8 VIII - CHWALILI BOGA NA SPORTOWO
 W  PARAFII PW. MBNP W GRAJEWIE


Piknik i spływ kajakowy.

W poniedziałek 8 sierpnia najmłodsi mieszkańcy Grajewa bawili się podczas pikniku rodzinnego w parafii pw. MBNP w Grajewie. Atrakcjami było pływanie kajakami i ognisko. Dzieci miały mnóstwo energii. Skoki na trampolinie były dla nich wielką frajdą.  
 
- Chciałem pokazać najmłodszym, że wakacje to czas radosnego odpoczynku i dobrego wykorzystania wolnego czasu. Latem, zamiast siedzieć samotnie przed komputerem, trzeba się ruszać, rozwijać pasje, poznawać nowych kolegów i dobrze się bawić. I tak jak pisał św. Paweł w I Liście do Koryntian – jednocześnie chwalić Pana Boga – mówi ks. Artur Dobrzyński, wikariusz z parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie.
 
Uczestnicy pikniku nie mogli doczekać się pływania kajakami.
 
Ksiądz Artur był pomysłodawcą i głównym organizatorem spływu kajakowego oraz pikniku dla dzieci i młodzieży. Zabawa odbyła się 8 sierpnia br. w miejscowości Szymany (Gospodarstwo Agroturystyczne państwa Barbary i Grzegorza Szymanowskich), do której dzieci i młodzież udali się pieszo po Mszy świętej w kościele pw. MBNP w Grajewie. Z oferty parafii skorzystało około 50 osób z Grajewa i okolic. Uczestnicy Pikniku zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza wiosłowała w kajakach po rzece Ełk. Druga bawiła się na świeżym powietrzu, korzystając z trampoliny, huśtawek, badmintona czy piłek. Potem grupy się zamieniały. W kajaku dla bezpieczeństwa pływało jedno dziecko i jeden dorosły.

Wiosłowanie znalazło wielu amatorów.

- To naprawdę świetna inicjatywa ze strony parafii. Wiele dzieci wyjechało na lato. Jednak te, które tu pozostały nie zawsze mają pomysł, by spędzić jakoś ten wolny czas. W czasie takich jednodniowych spotkań mogą się zobaczyć z kolegami, poznać kogoś nowego i trochę poćwiczyć. Uważam, że pomysł ks. Artura był naprawdę dobry – mówi pani Małgorzata Kuczyńska, mama jednego z uczestników Pikniku.

Jak mówi ks. Artur - do końca tegorocznych wakacji parafia MBNP w Grajewie zorganizuje jeszcze kilka takich jednodniowych atrakcji sportowo – wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży. Przez cały miesiąc sierpień staramy się organizować dla najmłodszych takie jednodniowe atrakcje. Niedawno zabraliśmy dzieci i młodzież do Biebrzańskiego Parku Narodowego, w środę 17 sierpnia br. organizujemy Rajd rowerowy pod hasłem "Cudze chwalicie swego nie znacie (..)" po okolicach Grajewa. Na pewno też wrócimy niedługo do Szyman na kolejny spływ kajakowy, zaś 29 lub 30 sierpnia br. na zakończenie wakacji w Naszej parafii MBNP odbędzie się Piknik parafialny. Główną atrakcją tego Pikniku będą loty balonem dla dzieci i młodzieży pod czujnym okiem pana Wojciecha Kaczmarka – mistrza Polski w lotach balonem - atrakcja ta uzależniona jest jednak od bardzo dobrej pogody. 

Grunt to się radować Bożą radością i nieść tą radość innym ludziom spotykanym na drodze naszego życia! – mówi ks. Artur Dobrzyński.
 
Tekst napisała p. Małgorzata Kuczyńska
fot. Ewa  Rutkowska

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (6)

To naprawdę świetna inicjatywa ze strony parafii MBNP. Moje dziecko było uczestnikiem spływu kajakowego i jest bardzo zadowolone. Już nie może się doczekać lotu balonem

Osobiście uważam że było super . Nie mogę doczekać się lotu balonem i innych atrakcji.

Byłam animatorka i osobiście uważam że było super . Wiem że ksiądz nie poprzestanie na jednym i zorganizuje jeszcze więcej tego typu wyjść. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie i polecam.

Inicjatywa i super pomysł na spędzenie wakacyjnego dnia. Dzieci zadowolone wróciły do domu. Czekamy z niecierpliwością na kolejne atrakcje. Dziękuję księżom a szczególnie dla ks. Artura za tak miło spędzony czas przez dzieci.

Fajny gość, nie znam Go, a już lubię, dużo pomyślności drogi księże

Pozdrawiamy ks. Artura :) Uczestnicy pikniku

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.