Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11497 wyświetleń

Palmowa Niedziela

Kiedy na ulicach robi się kolorowo i zielono od palm to znak, że pozostał tydzień do Wielkanocy.

Wierni podążają do kościoła przynosząc ze sobą symbol odradzającego się życia. Święceniem palm, jako pamiątka przybycia Chrystusa do Jerozolimy, rozpoczyna się Wielki Tydzień.
Foto - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Boskiej Nieustającej  w Grajewie 

e-Grajewo.pl

Niedziela Palmowa to również zwiększony ruch w mieście. Chwila nieuwagi i auto wymaga interwencji blacharza.

 

Komentarze (2)

a czemu nic z Trójcy Przenajświętrzej nie daliście ??:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu postanowiły zobaczyć , jak wygląda Niedziela Palmowa w Łysych. Pojechaliśmy tam autokarem. Pogoda była wspaniała . Dzieci pierwsze kroki skierowały do drewnianego kościła , w którym były wystawione przepiękne palmy kurpiowskie. Wszyscy byłi pod wrażeniem przepienych kwiatów i samego pomysłu na ich kompozycję . Oczywiscie kupiliśmy palmy, aby je poświęcić. Przed procesją podszedł do nas ksiądz biskup Stanisław Stefanek , zdziwiony tym , co robi Wąsosz w Łysych?. Sama procesja Była i długa i bardzo kolorowa . Każda palma - przepiękna i niepowtarzalna. Ledwo wcisnęliśmy się do kościoła , ale dzieciom udało się dotrzeć aż pod stopnie ołtarza. Nowy kościół w Łysych, chociaż jest duży , ledwo pomieścił ludzi . Wielu stało też na dworze. Po skończonej Eucharystii poszliśmy oglądać występy zespołów kurpiowskich , przygotowane przez twórców regionalne wyroby- palmy, pisanki, wyroby ze słomy, gliny itp. . Skosztowaliśmy też chleba ze smalcem i ogórkiem ( mamy to też w Wąsoszu , ale tam lepiej smakował) . Zadowoleni wróciliśy do domu , by za rok, czy dwa znowy wybrać się do Łysych.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.