wtorek, 28 marca 2023

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 9586 wyświetleń

Palinocka 2013

PALINOCKA W SZCZUCZYNIE

Noc Kupały (zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą) – jest słowiańskim świętem związanym  z letnim przesileniem Słońca, obchodzonym w czasie najkrótszej nocy w roku, co przypada około dnia 21 czerwca. Późniejsza wigilia św. Jana – potocznie zwana też nocą świętojańską i posiadająca wówczas wiele zapożyczeń ze święta wcześniejszego – obchodzona jest z 23 na 24 czerwca). Na południu Polski, Podkarpaciu i Śląsku uroczystość o podobnym charakterze zwie się sobótką lub sobótkami, na Warmii i Mazurach palinocką.


Tradycyjna szczuczyńska PALINOCKA odbyła się w tym roku w dniu 22 czerwca na stadionie miejskim. W programie wystąpiły  zespoły działające przy MDK: „Mali Szczuczyniacy”, „Szczuczyniacy”, zespół taneczny ”Fire” oraz „911”. Z zaproszonych zespołów wystąpił „Everest” oraz jako gwiazda wieczoru zespół „SAMI”. W blasku księżyca odbyło się widowisko artystyczne: Taniec z ogniami.
Tradycyjne ognisko podpalił Burmistrz Szczuczyna Artura Kuczyńskiego przy dźwiękach orkiestry dętej OSP. Najmłodsi uczestnicy festynu mogli skorzystać bezpłatnie z pneumatycznych urządzeń rozrywkowych, kuli oraz trampolin. Uzupełnieniem atrakcji była możliwość skorzystania z wesołego miasteczka i ogródka piwnego. Dzieci oraz dorosłych rozbawiały clowny: na szczudłach oraz z czerwonym nosem i barwną tęczową fryzurą.


Na zakończenie wystąpił zespół „Roxan” przy dźwiękach, którego można było tańczyć do późnych godzin nocnych.
W trakcie palinocki odbył się uroczysty koncert zespołu „MALI SZCZUCZYNIACY” z okazji 10 rocznicy jego działalności. Na scenie wystąpiły: Weronika Polińska, Karolina Chrzanowska, Klaudia Sitek, Zuzanna Zamojska, Oliwia Żebrowska, Laura Kobryńska, Julia Krystowczyk, Emilia Nagel, Mateusz Wojsław, Martyna Kowalewska, Julia Bartoszewicz, Laura Kobryńska, Anita Muczyńska, Julita Żebrowska, Kamila Maciorowska.
Zespół „MALI SZCZUCZYNIACY” powstał w maju 2003 roku a swój pierwszy koncert dał już 23 czerwca 2003 roku w trakcie „PALINOCKI”na stadionie.
Osobami, które tworzyły pierwszy zespół były:
 Agnieszka Orzechowska
 Paulina Tkaczyk,
 Krzysztof Wilimczyk
 Karolina Wierzbicka
 Anita Słupińska
 Paweł Zamojski
 Paulina Wilimczyk,
 Agnieszka Wilimczyk
 Karolina Kadłubowska
 Monika Muczyńska,
 Sandra Zaorska,
 Agnieszka Tkaczyk.
W okresie 10 lat istnienia zespół prezentował swoje umiejętności 60 razy.

 

GALERIA ZDJĘĆ


Na przestrzeni lat w zajęciach brało udział 62 dzieci: dziewczęta oraz nieliczni jednak, ale obecni chłopcy. Założycielem i opiekunem zespołu jest Andrzej Szabelski starszy instruktor Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie.
MDK Szczuczyn

poniedziałek, 27 marca 2023

Niećkowo. "Warsztaty integracyjne"

poniedziałek, 27 marca 2023

Erasmus+. SP1 w Turcji

Komentarze (1)

Wspaniałe zdjęcia p.Andrzeju uchwycone w nich specjalne efekty prawdziwy profesjonalizm

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.