sobota, 18 września 2021

Wiadomości

  • 35 komentarzy
  • 3713 wyświetleń

Oświadczenia majątkowe dyrektorów podlaskich szpitali

Oświadczenia majątkowe dyrektorów podlaskich szpitali

KRYSTYNA MARIANNA DOBROŁOWICZ - dyrektor Szpitala Powiatowego w Kolnie

* Oszczędności: środki pieniężne w walucie polskiej –5 tys. zł; środki pieniężne w walucie obcej – brak.
* Dom: brak
* Mieszkanie: brak
* Gospodarstwo rolne: łąka o pow. 2,6 ha o wartości 20 tys. zł.
* Inne nieruchomości: brak.
* Dochody: umowa o pracę (Szpital w Kolnie) – 120 883,67 zł; umowa zlecenie (Szpital w Kolnie) – 32 765,84 zł; emerytura – 36 149,16 zł
* Mienie ruchome pow. 10 tys. zł – samochód Ford Escape z 2017 r.; samochód osobowy S max z 2013 r. (współwłasność); samochód Nissan Patrol z 2000 r. (współwłasność małżeńska)
* Zobowiązania: pożyczka – 34 124,83 zł.MAREK KARP - dyrektor Szpitala Powiatowego w Mońkach

* Oszczędności: środki pieniężne w walucie polskiej – 285 872,48 zł; lokaty terminowe – 80 335,53 zł
* Dom: brak
* Mieszkanie: o pow. 73,20 mkw. o wartości 350 tys. zł
* Gospodarstwo rolne: brak
* Inne nieruchomości: garaż o pow. 19 mkw. o wartości 30 tys. zł.
* Dochody z tytułu bycia członkiem rady nadzorczej KPK w Białymstoku (od 2013 r.) – 32 470 zł.
* Dochody: a) USK w Białymstoku – działalność wykonywana osobiście – 189 958 zł; Uniwersytet Medyczny w Białymstoku – umowa o pracę – 15 935,6 zł c) SPZOZ w Mońkach - 132 840 zł (stosunek pracy)
* Mienie ruchome pow. 10 tys. zł – samochód Peugeut 508 z 2012 r. o wartości ok. 30 tys. zł.
* Zobowiązania: kredyt hipoteczny – kwota do spłaty: 123 223,50 zł.SEBASTIAN WYSOCKI - dyrektor Szpitala Powiatowego w Grajewie

* Oszczędności: środki pieniężne w walucie polskiej – 24 257,67 zł; środki pieniężne w walucie polskiej– 1018,40 zł; środki pieniężne w walucie obcej – 81,96 euro.
* Dom: powierzchnia 140 mkw. o wartości 800 000 zł
* Mieszkanie: powierzchnia 50 mkw. o wartości 300 000 zł
* Gospodarstwo rolne: brak
* Inne nieruchomości: mieszkanie o pow. 36 mkw. o wartości 250 000zł; mieszkanie o pow. 36 mkw. o wartości 200 000 zł; mieszkanie o pow. 36 mkw. o wartości 200 000 zł; mieszkanie o pow. 45 mkw. o wartości 250 000 zł; działka o pow. 900 mkw. o wartości 80 000 zł; dom o pow. 340 mkw. na działce o pow. 457 mkw. o wartości 400 000 zł.
* Dochody: wynagrodzenie z tytułu zatrudnienia 190 744, 88 zł; dochody z tytułu umowy zlecenia105 949,88 zł.
* Samochód: Hundai Tucson1,6 z 2017 r. o wartości 69 000 zł; samochód Kia Ceed z 2009 r. o wart. 10 000 zł
* Zobowiązania: kredyt hipoteczny – wartość 380 079,69 zł; kredyt gotówkowy – wartość 90 377 zł; kredyt gotówkowy – wartość 85 358,10 zł.

DANUTA ZAWADZKA - dyrektor Szpitala Powiatowego w Augustowie

* Oszczędności: środki pieniężne w walucie polskiej –520 tys. zł; środki pieniężne w walucie obcej – 920 dolarów USA; obligacje korporacyjne Banku Pocztowego – 100 tys. zł.
* Dom: o pow. 80 mkw. o wartości 140 tys. zł.
* Mieszkanie: brak
* Gospodarstwo rolne: nieużytkowe o pow. 2,7854 ha o wartości 350 tys. zł.
* Inne nieruchomości: trzy działki o powierzchniach a) 2100 mkw b) 1116 mkw c)150 mkw o wartości a) 150 tys. b) 10 tys. c) 3 tys. zł
* Dochody: łącznie 322 647,67 zł. W tym: umowa o pracę – 173 535,29 zł; umowa o dzieło – 3925,60 zł; umowa zlecenie – 67 891,13 zł; emerytura – 77 295,65 zł
* Mienie ruchome pow. 10 tys. zł – samochód Volkswagen T-ROC z 2019 r. o wartości ok. 78 tys. zł.
* Zobowiązania: brak.

 

Dyrektorzy podlaskich szpitali złożyli oświadczenia majątkowe za 2020 r.
 
https://wspolczesna.pl/

 

 

piątek, 17 września 2021

,,Strzelcy Weteranom"

piątek, 17 września 2021

Akcja "sprzątanie świata" - odwołana!

Komentarze (35)

A normalnych ludzi nie stać / a tu proszę jak można żyć na totalnym poziomie

Boże co to za sumy ,,i jak tu żyć

O proszę jaka bieda w służbie zdrowia. Wszystko co robią to w trosce o pacjentów.

To jest potwierdzenie, że jest obrotny i ma, chce postawić szpital na nogi, ale grajewiacy tego nie rozumia ...

Matuchno droga, od tych cyfr aż mi w głowie się zakręciło, ale z tym objawem napewno nie pójdę do lekarza... Brak słów..

Ciekawe czy dyrektorom nie głupio?

To, że większość społeczeństwa jest obibokami i żyją od wypłaty do wypłaty to nie jest wina osób, które myślą i zarabiają pieniądze. To, że wy nic nie osiagneliście w życiu, nie znaczy, że ktoś inny nie ma do tego prawa. Weźcie się za siebie ludzie i zacznijcie myśleć. Nikt nikomu za darmo nic nie dał.

Ona ,nie bądź śmieszna.

Szczególnie te oszczędności na administracji widać hehe

hajs.. większość społeczeństwa pracuje i nikt im takich wynagrodzeń nie funduje i musza żyć od wypłaty do wypłaty

Hajs zgadza się, najlepiej usiąść i narzekać, zamiast wziąć się do roboty i osiągać to o czym się marzy,
To ja- nie jestem śmieszna, gratuluję i podziwiam ludzi, którzy coś robią i osiągnęli

I dalej wierzcie w to że dobro pacjenta najważniejsze haha

NIKT NIKOMU NIE BRONIŁ SIE UCZYĆ I ZOSTAC DYEKTOREM SZPITALA

Normalnych ludzi nie stać - jaka jest definicja normalności? Poborca 500+, wyznawca PiSu z wyciągniętymi rękami? No cóż, nie dziwo, że takiego nie stać. Trzeba pracować.

no i co z tego, zanim został Dyrektorem miał takie samo oświadczenie, wielkie mi halo ... pracuje to ma

Taki niby obrotny i taki cudowny a w szpitalu nawet nie ma normalnego żywienia... Kiedyś jak poprosiłeś o dodatkowy kubek herbaty to sie go otrzymywało dziś Panie które roznoszą obiady nie mają z czego dać bo jest wszystko pod wydział. Komu niby dobrze robi sobie tylko.. Pozdrawiam

Kiedy Ci ludzie studiowali na medycynie, ciężko pracowali na stażach, zdawali egzaminy specjalizacyjne itp, itd..., to co robiliście Wy- wiecznie zazdroszczący u innym, że mają więcej od Was? Siedzieliście na ławce pod blokiem w oczekiwaniu, że spadnie Wam manna z nieba?

A kto państwu zabronił studiować medycynę.Nic straconego .

czy czlowiekowi az tyle trzeba do zycia .......i po co to udostepniac ile oni maja nikt tego ze soba nie wezmie.....smutne ze wieksza czesc z nas ciezko pracujac ..nie nie nie czekajac na manne z nieba nigdy nie dorobimy sie tylu mieszkan,a moze i dobrze bo stres i obawa ze nam ktos cos ukradnie zrujnowalaby zdrowie...a tu do jakiego lekarza isc

/ taki szpital, ze na zastrzyk trzeba mieć własne igły i strzykawki. Hańba panie dyrektorze. W innych szpitalach na sorze normalnie robia zastrzyki ze skierowaniem a tu robia wielkie halo ze ktos nie ma igły ze sobą!? To jak to jest?? NFZ taki sam w jednym szpitalu refunduje a w drugim...??? Zostawiam pytanie otwarte

Do hajs: Więc według ciebie robotnicy który tyrają od wyplaty do wypłaty to obiboki? Może chciałbyś im to powiedzieć prosto w oczy?

Do GRAJEWIAK i Lekarz: Gdyby wszyscy studiowali, uczyli się na dyrektorów i lekarzy to kto by ci chleba napiekł i portki uszył?

Do Magda: No i widzisz jaka ty jesteś? Lepsza od innych. Postaraj się zrozumieć, że gdy oni ciężko studiowali, to my - wiecznie zazdroszczący jak to ujęłaś, ciężko pracujący robotnicy, tyraliśmy po to aby oni mieli co jesć w co się ubrać i mogli studiować, bo do uczelni też się dokładaliśmy. Tak więc, przestań pitolić, bo obrażasz ludzi, którzy są mniej wykształceni i ciężko pracują w przysłowiowej fabryce.

Rozumiem oszczędzanie w grajewskim szpitalu, Czy potrojona liczba administracji jest naprawdę konieczna? Braki pielęgniarek na oddziałach i personelu sprzątającego. Prosze pomyslec o warunkach i zdrowiu pacjenta.

Stachu robotnik idzie do roboty, wraca i świat go nie obchodzi. Zamiast ruszyć 4 litery i pomyśleć co tu zrobić, żeby jakoś poprawić stan finansowy to żłopie piwo oglądając m jak miłość, a człowiek który dąży do tego, żeby w życiu mieć coś więcej niż mieszkanie socjalne wraca z pracy, myje się, wcina obiad i działa zamiast piepszyć głupoty w interencie i narzekać jak to mu źle.

Ha, ha! Starosta, burmistrz zarabiają znacznie mniej jak dyrektor szpitala. Szpital ciągle dziaduje i władze Grajewa dają, a sami zarabiają mniej. Oj szpitale robią w bambuko włodarzy miasta.

biorą emerytury i to nie wąskie i jeszcze nas rżną na kasę a szpitale nie mają pieniędzy na funkcjonowanie

Kaska jak szpitale biora kase na cos to niech to robia. Patrzcie w jakich warunkach pacjenci sa obslugiwani.Wszystko sie wali.Moze troche farby i odnowic niektore pomieszczenia bo wstyd.

Jeszcze nigdy szpital tak nie dziadowal ,a ile zarabia ,,zarząd " szpitala?

Filozof grecki, gdyby było więcej inżynierów to w przedsiębiorstwach szybciej następowałby rozwój, automatyzacja, robotyzacja. Zatem produkcja byłaby szybsza, tańsza i ludziom żyłoby się lepiej. W krajach wysokorozwiniętych wydajność w przemyśle jest ok. 6 razy wyższa niż u nas i dlatego zarobki są wyższe.

Każdy ma rację, bo dlatego jest demokracja. Wiemy ile warci są ci którzy czytali książki napisane przez innych, potem szli w portkach uszytych przez biednego człowieka i zdawali egzamin. Potem zapominali czego się uczyli! Wiedzą i cały czas myślą podczas wizyty jakich słów i strachów użyć, żeby pacjent wręczył kopertę. Mamy część ludzi pracujących jako lekarze bardzo uczciwych i z dużą wiedzą stosowaną dla ratowania ludzi. Są jednak tacy, których należy odesłać kartofle skrobać dla wojska. Są tacy egoiści, którzy nie szanują ludzi z innych zawodów, bez których Pan Doktor jest niczym! A domy kupują, bez względu na swoje umiejętności. W tym czasie chory szuka lekarza prawdziwego na końcu kraju, albo za granicą!

Olek, jest podstawowa zasada gospodarności. Kierownictwo powinno sobie wypłacać tyle na ile ich stać. Wypłaty biorą duże (większe niż włodarze miasta), a na inwestycje i remonty dziadują. To nie jest ani zdrowa logika, ani gospodarność.

Kaska co ty gadasz za głupoty. Przecież starostwo daje nagrody dla dyrektora a nie musi. Więc jak szpital ich robi w bambuko. ?

Dokładnie! Nikt nikomu nie bronił się uczyć.
Samo nie przyszło. Lekarze, owszem zarabiają, ale pracują na dwa etaty. Kosztem zdrowia i rodziny! Oświadczenie było takie samo jak przed przyjściem na stołek dyrektorski..
Nie dorobił się tego z pensji Dyrektorskiej!
Życzę wszystkim siły do pracy. Mniej językiem a więcej mózgiem! Powodzenia!

Jagoda, dla wszystkich przepisy BHP mówią o 40 godzinnym tygodniowym czasie pracy. Kto da radę dwa etaty pracować - chyba, że jeden to spanie. Oj Jagoda żartujesz, a jeśli tak jest to inspekcja powinna do szpitali wybrać się i powinny posypać się mandaty.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.