Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 4138 wyświetleń

Otwarcie jednostki wojskowej w Wojewodzinie

Dnia 12 listopada 2023 r. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak otworzył kolejną z formowanych jednostek, będących częścią 1 Dywizji Piechoty Legionów. 

W Wojewodzinie, bo o nim mowa, zakończyły się prace nad budową Tymczasowego Obozowiska Kontenerowego, sprowadzony został niezbędny sprzęt do funkcjonowania jednostki, a co najważniejsze stacjonowanie rozpoczęli żołnierze. 

Uroczystość otwarcia rozpoczęto zdaniem raportu przez płk Adama Krysiaka, Szefa Sztabu 1DPL, Mariuszowi Błaszczakowi oraz Dowódcy 1 DPL gen. dyw. Norbertowi Iwanowskiemu. Następnie na maszt wciągnięto flagę Polski, przekazaną żołnierzom przez Szefa MON, przy dźwiękach hymnu Polski, odegranego przez orkiestrę wojskową. 

 

Minister w swoim przemówieniu podkreślił, że najważniejszym celem tworzenie nowych jednostek jest odstraszanie agresora i udowadnianie tego, że bronimy każdego skrawka polskiej ziemi. Otwarcie jednostki to również szansa rozwoju gospodarczego dla naszego terenu, a co za tym idzie możliwość tworzenia nowych miejsc pracy. Minister pogratulował żołnierzom wyboru ścieżki zawodowej i podziękował im za ich odwagę, zaangażowanie i poświęcenie dla Ojczyzny. Podziękował także Staroście Grajewskiemu Waldemarowi Remfeldowi oraz całej Radzie Powiatu za szybkie i sprawne przekazanie terenów pod jednostkę, oraz za współpracę związaną z jej tworzeniem.

 

Głos zabrał także dowódca 1DPL gen. dyw. Norbert Iwanowski, który m.in. przedstawił, jak działać będzie jednostka w Wojewodzinie, a także, jak obecnie wygląda formowanie dywizji i jej poszczególnych części.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli przedstawiciele Parlamentu, rządu, lokalnych samorządów, kierownicy jednostek, szkół i firm z terenu powiatu grajewskiego, a także młodzież klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie i Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie.

piątek, 1 grudnia 2023

Zarząd województwa bez zmian

Komentarze (11)

Powrót wojska w nasze strony po kilku dekadach.

Otworzyli jednostkę, pokazali sprzęt i trochę żołnierzy. Po kilku godzinach zamknęli jednostkę, odjechał sprzęt, zostały namioty. Byłem w pobliżu na "uroczystym" odjeździe sprzętu. "Tworzą jednostki", a sprzęt przerzucaJą na pokazówkę. Ot taki kabaret.

KO to pozamyka.. tak jak było za ich rządów...

Już była ta informacja.

nie ma to jak pokazówka, burmistrz,rząd,ksiądz,lekarz,pielęgniarka,nauczyciel,sklepikarka,harcerzy ba nawet psychiatra przecieli czerwoną flage - mistrzostwo
jako jedyni na swiecie mamy taka zasciankowosc
jeszcze tylko papieza i kardynala tam brakowalo

To jest to, smutne czasy gdy zakłamanie króluje.
W Szwajcarii jest aktualnie 9 tys. żołnierzy zawodowych i Hitler nie wszedł do Szwajcarii bo w ciągu 48 godz. zmobilizowano 490 tys. żołnierzy. Szwajcarzy mają 2 mln. karabinów w domach i nowoczesny sprzęt w magazynach (przekształconych z jaskiń) w górach. Nie mają mięsa armatniego, mają dobry sprzęt i zawsze gotowych do mobilizacji Szwajcarów.

W XVIII wieku, w Rosji, gubernator Grigorij Potiomkin budował dla cesarzowej Katarzyny II wsie wzdłuż Dniepru, które były atrapami wsi a wieśniakami byli poprzebierani słudzy gubernatora. W XXI wieku, w Polsce, minister Mariusz Błaszczak buduje jednostki wojskowe w ten sam sposób. Pytanie tylko dla czyich oczu on to buduje?

Kaśka! Ot walnęłaś bombę. To nie mobilizacja? Jest mnogo przyczyn w tej sprawie. Pasowało to Niemcom i Szwajcarom. Powiedz, gdzieby lokowano złoto i inne bogactwa zrabowane Żydom i innym Narodom. W tamtym okresie było to najbezpieczniejsze miejsce na świecie- tajemnica bankowa nie do obalenia. Transporty szły z wszystkich państw graniczących ze Szwajcarią. Ponadto kwitł handel itp. Poczytaj sobie.

Do Poldek. Nie wypisuj głupot! Jechałam dzisiaj przez Wojewodzin, namioty, kontenery i cały sprzęt jest na swoim miejscu!

Meliorant, rozumiem, że jesteś oczytany. Zatem wiesz, że Hitler miał gotowy plan na atak na Szwajcarię. Przecież wtedy miałby swoje banki. Nie zaatakował bo Szwajcaria była pełna pułapek i wojna byłaby w górach. Zapewne też wiesz, że np. jeśli obcy samolot wleciał nad terytorium Szwajcarii to już nie wyleciał. Trafiał do niewoli i na koniec wojny "właściciel" musiał jeszcze zapłacić Szwajcarom czynsz za garażowanie. Ciekawe, prawda.

Ci co po przysiędze czekają aż ich wezmą do jednostki w Wojewodzinie bo tak mówili a tu nic cichosza. Widocznie to ściema .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.