Kultura i rozrywka

Orszak Trzech Króli - Rajgród 2023

Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła się Mszą Św. o godz. 12:00 w Kościele pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie. Następnie barwny korowód z Trzema Królami przeszedł ulicą Warszawską w kierunku Parku Miejskiego.


W parku wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej w Rydzewie (Julii Borhert, Natalii Mroczkowskiej oraz Wiktorii Czyżewskiej) oraz uczennic Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rajgrodzie (Pauliny Policha i Weroniki Krzyżewskiej). Tradycyjnie miał miejsce konkurs na najładniejsze przebranie dla dzieci. Jury wyłoniło trzech laureatów, którym wręczono nagrody rzeczowe:


I miejsce – Antoni Zabłocki
II miejsce – Marcelina Sokołowska
III miejsce – Martyna Dziądziak
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.


Można było podziwiać żywą szopkę, którą przygotowali członkowie Bractwa Św. Józefa przy parafii w Rajgrodzie oraz Pan Karol Pieńczykowski i Pani Bogumiła Jankowska.
Dzięki zaangażowaniu i pracy Kół Gospodyń Wiejskich z Rajgrodu, Pieńczykowa, Rydzewa, Bełdy i Woźnejwsi oraz Kuchni Domu Kultury w Rajgrodzie, po występach i konkursie zziębnięci goście mogli rozgrzać się ciepłym posiłkiem, kawą i herbatą.

 

 

Organizatorem wydarzenia była Parafia pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie.
Urząd Miejski w Rajgrodzie wraz z Domem Kultury w Rajgrodzie 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.