środa, 5 października 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9311 wyświetleń

Orędzie Noworoczne

Szanowni Państwo!

Grajewianie, Goście, wszyscy, którzy znaleźli czas, aby dzielić się ze mną na tym portalu swoimi uwagami, Gospodarze e-grajewo - w ten przedświąteczny czas przyjmijcie najlepsze życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oby był obliczalny!
Pozwólcie też, że podzielę się z Wami kilkoma osobistymi refleksjami, które mogą dać zaczyn do naszych kolejnych dyskusji, ale już w przyszłym roku.

Mijający rok uznaję za udany. Kończy on się również bardzo dobrym akcentem, gdyż Zarząd Województwa Podlaskiego na swoim posiedzeniu w ubiegłym tygodniu zdecydował o skierowaniu do realizacji jednego z przygotowanych przez nas projektów, z którym aplikowaliśmy do Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego; chodzi o modernizację stacji uzdatniania wody. Zadanie to opiewa na ponad pięć milionów złotych, z czego ok. czterech pochodzić będzie ze środków unijnych. Oznacza to, że w perspektywie półtora roku Grajewo będzie miało lepszą wodę, uzdatnianą według najnowszych technologii. 10 listopada oddaliśmy uroczyście do użytku zmodernizowaną oczyszczalnię miejską, którą zaprogramował poprzedni zarząd. W trakcie realizacji jest prowadzona przez miejską spółkę TBS przebudowa szpitala zakaźnego na mieszkania oraz modernizacja stadionu. W przyszłym roku planujemy przeprowadzenie remontu budynku po Państwowej Straży Pożarnej, gdzie będzie zlokalizowana siedziba Izby Pamięci Ziemi Grajewskiej, przenosiny Gimnazjum nr 3 do skrzydła B Szkoły Podstawowej nr 4. Ambitne plany modernizacyjne ma spółka miejska PEC. Ogromnym wyzwaniem pozostaje kontynuacja remontu Sali widowiskowej MDK oraz uporządkowanie gospodarki odpadami.

Krótko mówiąc czeka nas kolejny pracowity rok i wyzwania, których skala jest ogromna i coraz większa. Nadzieją napawa fakt, że możemy liczyć na zaangażowanie bardzo wielu ludzi, że wspomnę chociażby Pana Jana Kowalskiego i Mieczysława Bagińskiego; radnych wojewódzkich. Oparcie mamy również w naszych duszpasterzach, których otwartość na mierzenie się z wyzwaniami współczesności zadziwia czasem przyjezdnych. Szczególne słowa podziękowania kieruję do księdza Tomasza Wilgi - proboszcza najmłodszej grajewskiej parafii, której powołanie wywołało w ubiegłym roku tyle kontrowersji, a która jest dzisiaj inicjatorem wielu ciekawych przedsięwzięć nie tylko w sferze duszpasterskiej.
Problem polega na tym, że zgodne współdziałanie na rzecz wspólnego dobra nie jest tematem medialnym i łatwo je przeoczyć. Ciekawie jest wtedy, gdy jest konflikt, gdy iskrzy, a gladiatorzy walczą na śmierć i życie. To jest temat na pierwsze strony gazet i biuletynów.

Tak być nie musi, jeżeli uodpornimy się na manipulację i nabierzemy dystansu do doraźności, szukając autorytetów gdzie indziej niż w partyjnym establishmencie, który żyje własnym życiem i kreuje własną rzeczywistość.
Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia w swoim duchowym pamiętniku. Zapiski więzienne, który tworzył podczas uwięzienia w najbardziej mrocznych latach stalinowskich, pod datą grudniową w roku 1953 uczynił następujący zapis:
Koniec roku nakazuje mi uczynić choćby krótki rachunek sumienia z przewodniej cnoty, miłości. Pragnę być jasny. Mam głębokie poczucie wyrządzonej mi przez Rząd krzywdy. Pomimo to nie czuję uczuć nieprzyjaznych do nikogo z tych ludzi. Nie umiałbym zrobić im najmniejszej nawet przykrości. Wydaje mi się, że jestem w pełnej prawdzie, że nadal jestem w miłości, że jestem chrześcijaninem i dzieckiem mojego Kościoła, który nauczył mnie miłować ludzi, i nawet tych, którzy chcą mnie uważać za swego nieprzyjaciela, zamieniać w uczuciach na braci. Z tym uczuciem mogę zamknąć ten rok.

Życzę wszystkim Nam w ten przedświąteczny czas, abyśmy przynajmniej cząstkę tej głębokiej mądrości Księdza Prymasa potrafili przyjąć i dokonać własnego rachunku sumienia z miłości.

Niech nadchodzące święta pozwolą nam wszystkim oderwać się od spraw błahych i skupić na najistotniejszych, a zwłaszcza na rodzinie. A nadchodzący rok 2005 niech przyniesie spełnienie najskrytszych marzeń.

Krzysztof WaszkiewiczWszyscy, wszystkim ślą życzenia...


wtorek, 4 października 2022

89-letnia białostoczanka uwierzyła oszustowi

wtorek, 4 października 2022

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

Komentarze (2)

to barzdo dobrze ze burmistrz naszego miasta publicznie mowi nam n termat naszego miasta

Panie Burmistrzu.

1 Ulice Grajewa stan katastroficzny

- DWORNA (kiedy chodniki i oświetlenie)
- 9 Pułku Strzelców Konnych - do połączenia z EKOLOGICZNĄ - DZIURY DZIURY - nie można zrobić 100 m ulicy w XXI wieku w mieście 24 tys.
- EKOLOGICZNA ( brak asfaltu i chodników ) - ponad 100 garazy oczyszczalnia i inne firmy
-EKOLOGICZNA do połączenia z Kopernika ( przy autogazie P. Wojsławowicza ) ok 100 metrów długości
- TARGOWA ( brak chodników )
- Konstytucji 3-Maja ( do połączenia z Ekologiczną)
PODSTAWOAE ULICE GRAJEWA w stanie katastrofy - zrób coś
Kogo obchodzi jeden blok TBS. Woda w Grajewie i tak jest dobra - no brak podstawowych ulic i chodników
Porobiono ulice Dolną Górna - po których nikt nie chodzi- Panie Waszkiewicz weź sie Pan za ulice - KOSZMAR KOSZMAR

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.