Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 12305 wyświetleń

Ogłoszenie

O G Ł O S Z E N I E

BURMISTRZA MIASTA GRAJEWO

 

Informuję, że w okresie od 20.03.2014 r. do dnia 28.03.2014 r. w budynku byłej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie przy ul. Wojska Polskiego 74 przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1995 rok.

 

Dla mężczyzn z miasta Grajewo wyznaczono termin od 20.03.2014 r. – 28.03.2014 r. i 11.04.2014 r. - dla kobiet.

 

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają także mężczyźni urodzeni w latach 1990 - 1994, zamieszkali stale lub przebywający na pobycie czasowym trwającym ponad 3 miesiące na terenie miasta Grajewo, którzy nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej.

 

Do kwalifikacji wojskowej wzywa się kobiety: urodzone w latach 1990 – 1995, które w roku szkolnym 2013/2014 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków.

 

Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia ww. osób od obowiązku zgłoszenia się do kwalifikacji wojskowej w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu.

 

W razie niestawienia się osoby do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, Burmistrz nakłada grzywnę w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez Policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Osoby, które nie stawią się do kwalifikacji wojskowej w określonym terminie i miejscu albo nie przedstawią nakazanych dokumentów lub odmówią poddania się badaniom lekarskim podlegają karze grzywny albo karze ograniczenia wolności.

wtorek, 21 marca 2023

Kondolencje

Komentarze (13)

i gacie w dół

Czyżby przywrócili wojsko? Nie rozumiem...:(

Mam nadzieję, że to nie są przygotowania do wojny z Rosją. Broń Panie Boże!

O której godzinie przyjmujecie ?

w jednym kieszeniu proca a w drugim kamienie i rosja zdobyta

czyli ci co maja juz ksiazeczke wojskowa tez musza sie tam stawic?

smiech na sali

kobiety do wojska? to jest dziwne...

No własnie kto ma książeczke to musi czy nie ??

Grajewiak a jestes z 95 roku i masz ksiazeczke ??

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.