Warto przeczytać

Odzież i akcesoria, które są niezbędne na wyjazd narciarski

Uwielbiasz jeździć na nartach? Nie wyobrażasz sobie, aby zimą nie wybrać się, chociażby na jeden, narciarski wyjazd? A może dopiero planujesz zacząć swoją przygodę z tym pięknym sportem? Bez względu na odpowiedź, dowiedz się, jaką odzież i jakie akcesoria, zdecydowanie musisz ze sobą zabrać. Zapraszamy!


Odzież, która dobrze zabezpieczy Cię przed zimnem


W momencie, gdy Twoje ciało będzie narażone na wielogodzinne przebywanie na zimnie i mrozie, musisz zadbać o to, aby Twoja odzież po pierwsze doskonale przed tym chroniła, a po drugie była na tyle komfortowa, aby umożliwiała swobodną jazdę. Z tego też względu musisz sprawdzać przede wszystkim, z czego dane elementy garderoby są wykonane i jaka jest ich wytrzymałość. Idąc od podstaw, na stoku nie może zabraknąć Ci odpowiedniej bielizny termicznej, sportowego kombinezonu, czy kurtki narciarskiej. Nie zapominaj także o dodatkowej bluzie, skarpetach i rękawicach. W końcu chyba nikt nie wyobraża sobie bez nich jazdy! Twój komfort w czasie uprawiania tego sportu jest niezwykle ważny.


Komfortowe i dobrze izolujące od podłoża buty narciarskie


Udało Ci się już dopasować odpowiadającą Ci odzież? W takim razie teraz czas na buty narciarskie! I tutaj nie możesz decydować się na pierwszą lepszą parę. Buty na narty muszą mieć odpowiednią sztywność. Im dłużej jeździsz na nartach, tym Twoje narciarskie buty mogą być sztywniejsze. Oczywiście musisz pamiętać także dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru. Pamiętaj, że but narciarski musi bardzo dobrze i precyzyjnie leżeć. Obuwie nie może być ani za małe, ani tym bardziej za duże!


Jak uchronić się przed zakupem nieodpowiednio dobranych butów?


Wybór narciarskiego obuwia może wydawać się trudny, dlatego warto wiedzieć, co jest bardzo istotne podczas zakupu. Jeżeli swoje wymarzone buty chcesz kupić online, dobrze zmierz zarówno samą długość, jak i szerokość stopy. W tym celu możesz zdecydować się na obrysowanie swoich stóp na kartce, co zdecydowanie ułatwi Ci uzyskanie wiarygodnego wyniku. Nie zapominaj o tym, że owszem - buty nie mają uciskać, niemniej jednak muszą zapewnić Ci odpowiednią kontrolę nad sprzętem narciarskim.


Czego jeszcze nie może zabraknąć w Twoim bagażu, gdy wyjeżdżasz na narty?


Inne elementy, o których wybór na pewno warto się zatroszczyć, to na pewno czapka, która będzie dobrze pasowała pod zakupiony wcześniej kask. A skoro czapka, to i szalik lub chusta, w zależności od tego, w czym, czujesz się bardziej komfortowo. Z innych akcesoriów, które nie służą już do zabezpieczenia ciała przed zimnem, ale zdecydowanie uprzyjemniają jazdę, można wymienić, chociażby sporej pojemności bidon, czy dostosowany do warunków zewnętrznych zegarek. Jeżeli na nartach jeździsz od lat, to być może będziesz chcieć zabrać kamerę, dzięki której uda Ci się nagrać któryś swój zjazd.

Jazda na nartach to fantastyczny sport, który zachwyca zarówno osoby początkujące, jak i tych, którzy jeżdżą co każdy sezon. Naszym zdaniem, aby jazda mogła być naprawdę komfortowa, w pierwszej kolejności należy rozpocząć od skompletowania wszelkiego potrzebnego sprzętu, odzieży, dodatków i akcesoriów.

Na liście 'do kupienia' muszą także znaleźć się komfortowe, wygodne i naprawdę wytrzymałe buty do nart. Bez tych wszystkich elementów jazda byłaby nie tyle utrudniona, ile wręcz niemożliwa! Zadbaj więc o to, aby odpowiednio wcześniej kupić wszystko, co może Ci się przydać na stoku. Inwestując w produkty wysokiej jakości, zadbasz o swoje wyposażenie nie tylko na jeden sezon, ale i na kolejny!

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.