środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12342 wyświetleń

Od niedzieli na światłach

Mamy już jesień. Coraz szybciej zapadający zmierzch, mgła, częste opady deszczu lub mżawki znacznie ograniczają widoczność drogach. Przeprowadzone przez światowe koncerny motoryzacyjne badania wykazały, że samochody z włączonymi światłami są bardziej widoczne co zarazem wpływa bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W Polsce ustawa Prawo o ruchu drogowym, potocznie zwana kodeksem drogowym, nakłada na kierujących pojazdami obowiązek używania świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza przez całą dobę. Przepis ten dotyczy wyłącznie okresu od 1 października do ostatniego dnia lutego. Dopuszcza się również możliwość używania zamiennie ( zamiast świateł mijania ) świateł do jazdy dziennej. Są to specjalistyczne światła określone na kloszu homologacją i znakiem przeznaczenia RL.
Kierujący, u którego w pojeździe podczas kontroli drogowej funkcjonariusz stwierdzi nie włączenie wymaganych tymi przepisami świateł narażony jest na stuzłotowy mandat oraz 2 punkty karne.


sierż. Kamil Tomaszczuk
zespół  prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
       w Białymstoku

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (3)

światła być obowiązkowe powinne przez cały rok

Brawo!!! chociaż teraz będzie coś widac!!!

A rowery to też muszą na światłach jeździć???

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.