sobota, 2 lipca 2022

Warto przeczytać

Oczyszczanie organizmu z toksyn i pasożytów - jak to robić dobrze?

Oczyszczanie organizmu to jedna z najlepszych metod dbania o zdrowie. Pozwala ona na pozbycie się z ustroju zanieczyszczeń oraz złogów, a także na poprawę samopoczucia. Jak prawidłowo i bezpiecznie przeprowadzić detoksykację? Jaka metoda oczyszczenia jest najlepsza? Od czego zacząć?


Głodówka

Istnieją bardzo różne metody w jakie można usuwać z organizmu zanieczyszczenia. Jedną z nich są kilkugodzinne oraz kilkudniowe głodówki. Jest to bardzo dobry sposób na odpoczynek oraz naturalne pozbycie się toksyn z ustroju, pod warunkiem, że zostanie ona przeprowadzona prawidłowo. Przede wszystkim należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach takich jak picie dużej ilości wody oraz stopniowe i rozsądne podejmowanie głodówki. Zbyt radykale lub gwałtowne głodzenie się może doprowadzić bowiem do osłabienia organizmu oraz pogorszenia kondycji. Można przeprowadzić także pół głodówkę polegającą na piciu soków warzywnych i owocowych lub spożywaniu owoców oraz warzyw do kilku razy dziennie.


Zioła, przyprawy oraz naturalne preparaty oczyszczające

To kolejny pomysł na zdrowy detoks. Do zdrowego czyszczenia można używać naturalnych ziół oraz przypraw wśród, których warto wymienić kolendrę, pokrzywę, ostropest czy mniszek lekarski. Rośliny te zawierają organiczne związki pobudzające funkcje wydalnicze organizmu oraz wspierające trawienie i usuwanie złogów z układu pokarmowego. Substancje takie jak na przykład inulina są również wsparciem dla osób zmagających się z nadwagą i otyłością. Na rynku sprzedaży istnieje bardzo wiele preparatów ziołowych, które pomagają w detoksie, warto jednak dokładnie sprawdzać składy produktów przed zakupem, ponieważ część z nich posiada chemiczne dodatki, które zamiast oczyścić mogą dodatkowo zatruć nasz organizm. Wśród dobrej jakości preparatów wspierających organizm w oczyszczaniu są suplementy healthlabs. Posiadają one w pełni naturalny skład oraz stymulują organizm do stopniowej detoksykacji, bezpiecznej dla zdrowia.

 

Dieta - najważniejsza podczas oczyszczania

Najbardziej istotną kwestią podczas usuwania toksyn z ustroju jest nasza dieta. Na czas oczyszczania warto zrezygnować z wysoko przetworzonych produktów oraz jasnego pieczywa. Dieta podczas detoksu powinna być jak najbardziej bogata w błonnik pokarmowy, który w naturalny sposób pobudzi organizm do eliminacji złogów oraz zanieczyszczeń. Warto spożywać więc produkty pełnoziarniste takie jak owsianki, ciemne pieczywo, muesli czy otręby. Na czas oczyszczania warto również wykluczyć z menu mięso i mleko lub przynajmniej ograniczyć ich spożycie do kilku razy w tygodniu. Niezwykle ważne są także ilości posiłków, których (jeżeli nie wprowadzamy głodówek) powinno być około pięciu w ciągu dnia. Nie należy zapominać również o regularnym piciu wody, najlepiej alkalicznej, która pomoże nam wyrównać odczyn pH ustroju oraz oczyścić organizm. Zdrową dietę warto połączyć z dużą dawką aktywności fizycznej, najlepiej wybrać rodzaj ruchu, który najbardziej lubimy, może to być bieganie, joga czy pływanie, ważne aby ruch przychodził nam z łatwością.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.