Kraj

Obwodnica nieco się opóźni

Nie wiadomo kiedy ruszy budowa obwodnicy Zambrowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Białymstoku nie możne na razie podpisać umowy na budowę obwodnicy, bo od wyników rozstrzygniętego przeszło miesiąc temu odwołał się jeden z oferentów.
Przypomnijmy GDDKiA na wykonawcę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa na drodze ekspresowej S8 został wybrała firmę Bilfinger Berger Polska S.A. Jej oferta na budowę obwodnicy opiewa na 325,6 mln zł.

W przetargu startowało 13 firm i konsorcjów. To właśnie jedno z nich odwołał się od wyników rozstrzygnięcia. W tej chwili skarga jest analizowana przez specjalny trybunał arbitrażowy przy Urzędzie Zamówień Publicznych. Dopiero jeśli on odrzuci skargę będzie możliwe podpisanie umowy z wybranym wykonawcą i rozpoczęcie budowy obwodnicy Zambrowa.
Przypomnijmy sama budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa ma potrwać 22 miesiące. Obwodnica ma mieć 11,1 km w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej. Na trasie obwodnicy powstanie 15 mostów i wiaduktów, infrastruktura wodociągowa, kanalizacyjna, a także ekrany akustyczne.  podaje 4lomza.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.