sobota, 25 maja 2024

Kultura i rozrywka

Obchody Dnia Chorego w MDK

11 lutego 2014 r. po raz XXII obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Hasłem tegorocznych obchodów jest: „Wiara i miłosierdzie: My także winniśmy oddać życie za braci (1 J 3,16)”. Dzień ten ustanowił błogosławiony Jan Paweł II, a inicjatywa została skierowana do całego Kościoła. Jeden dzień w roku poświęcony modlitwie za chorych i cierpiących, dostrzeżeniu ich pośród nas, ma na celu uwrażliwienie ludu Bożego oraz wielu katolickich instytucji na cierpienie ludzi chorych.

 Z okazji Światowego Dnia Chorego Miejski Dom Kultury w Grajewie przygotował spotkanie z ks. Tomaszem Chludzińskim, które poprowadziła dyrektor MDK w Grajewie - pani Danuta Klimowicz. Kapłan mówił o ludziach chorych, starszych, którzy czują się osamotnieni w swoim cierpieniu, o ich kłopotach i problemach z które spotykają ich na co dzień.

 Program spotkania wzbogacono występem solistek z MDK oraz wykładem z praktycznymi poradami dietetyk- pani Ewy Szwedo. Uczestnicy spotkania degustowali ziołowe oraz owocowe herbaty, a na deser zaproponowane zostały zdrowe bakalie.

 Dyrektor oraz pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Grajewie dziękują za przybycie wszystkim, którzy mogli uczestniczyć w spotkaniu. Ludziom chorym oraz cierpiącym z okazji Światowego Dnia Chorego życzymy dużo siły w przeżywaniu choroby, szybkiego powrotu do zdrowia, dużo uśmiechu i cierpliwości oraz pogody ducha w przyjmowaniu tego wszystkiego, co dało życie.
(za: grajewo.pl)

 


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.