piątek, 19 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 5289 wyświetleń

Nowy wzór oznakowania radiowozów

Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na tegorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach.

Zmiany w oznakowaniu i uprzywilejowaniu samochodów Policji ma przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg. Stąd zmiana trzech kluczowych elementów pojazdów policyjnych. W nowej wersji zwiększona została liczba ostrzegawczych sygnałów błyskowych, zmienił się wzór oznakowania i wprowadzone zostały dodatkowe elementy odblaskowe, m.in. w postaci fluoroscencyjnych żółto-zielonych pasów.

Pod koniec listopada odebrane zostały pierwsze dwa radiowozy w nowym oznakowaniu, które wkrótce wyjadą na drogi w jednostkach powiatowych Warmii i Mazur.  

Nowe radiowozy to auta marki Kia Sportage z silnikiem o pojemności 1600 cm3 i mocy 150 koni mechanicznych. Samochody wyposażone są w czujniki systemów bezpieczeństwa i kamery cofania.

Koszt zakupu i dostosowania do potrzeb policji jednego takiego auta wyniósł ponad 166 000 zł.

Komentarze (7)

Hm? Typowy niemiecki wzór.

No super, mandaciki poszły w górę , podatnik jeszcze nieco wytrzyma ale nie bardzo ma gdzie się leczyć, coś tu nie gra...

Cyrkowozy jak nic

To już nie mamy na co pieniędzy wydawać ?!

A co na to PiS i spółka, to są przecież typowe barwy niemieckich wozów. Czyżby zniemczyli policję? Adam- pośle ratuj, gdzie jesteś? Spolonizuj policję.

Jest inflacja a tu na bogato.Kto zabroni bogatemu.

Jak zwykle nikomu nie dogodzisz i tak źle i tak nie dobrze, każdy zawsze narzeka na wszystko ;) ciekawe czy jak przejścia by oświetlili jak latarnie, to czy też skomentujecie, że nawalone świateł jak w dużych miastach i że to niepotrzebne

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.