Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12603 wyświetleń

Nowy ultrasonograf dla Szpitala

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego przekazała w dniu dzisiejszym wielozadaniowy stacjonarny cyfrowy ultrasonograf z funkcją kolorowego Dopplera wyposażony w  system archiwizacji.
Wartość urządzenia to ponad 181 tys. zł.


Fundacja na Rzecz Rozwoju  Szpitala Grajewskiego z satysfakcją informuje, że dzięki ofiarności i hojności wielu osób sukcesem zakończyła się zbiórka funduszy na zakup aparatu USG. Nowoczesny sprzęt będzie służyć pacjentom naszego Szpitala. Szczególne podziękowania  Zarząd i Rada Fundacji   kierują zarówno do tych, którzy przekazali 1% podatku na konto Fundacji, jak też do tych, którzy wrzucili choćby symboliczna złotówkę do puszki w czasie  organizowanych kwest. Za lata 2005-2007 z tytułu wpłat 1%  podatku na konto Fundacji wpłynęło ok.145000,00 zł w tym za 2007r. ok. 97 000,00 zł. Fundacja jest przekonana, że i w tym roku wielu podatników przekaże jej 1% należnego podatku, co pozwoli zrealizować nową akcję Fundacji- gromadzenie środków na zakup aparatu ,,Echo serca”- informuje Alicja Rutkowska – Prezes Zarządu Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego.
"W imieniu Zarządu i Rady Fundacji pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom i osobom, które poświęcają swój prywatny czas i energię, by szpital zyskał jak najwięcej, gdyż jest to miejsce szczególne, bo wiąże się z problemami i często cierpieniem człowieka".
Za 2008r., by odliczyć 1% należnego podatku wystarczy w zeznaniu podatkowym podać :
 Fundacja na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego, numer KRS 0000234420, a Urząd Skarbowy sam przekaże pieniądze na konto Fundacji.(fot.e-Grajewo.pl)


Zebrano ponad 4 000 zł (2008-06-30)

Pierwsze doświadczenia nad wykorzystaniem ultrasonografii w diagnostyce prowadzone były w trakcie i zaraz po II wojnie światowej, a ultrasonografy wprowadzone zostały do szpitali na przełomie 60. i lat 70. XX wieku (jednym z pierwszych klinicznych zastosowań była diagnostyka płodu).
Jednym z bardzo popularnych obecnie zastosowań ultrasonografii jest USG naczyń krwionośnych z wykorzystaniem zjawiska Dopplera. USG dopplerowskie pozwala na ocenę prędkości oraz kierunku przepływu krwi w naczyniach. Jako metoda całkowicie nieinwazyjna jest obecnie najpopularniejszym typem badania naczyń pozwalającym na dokładną ocenę zmian w zdecydowanej większości przypadków.(wikipedia)

czwartek, 30 czerwca 2022

Kończy się budowa zapory na granicy

Komentarze (6)

ultrasonograf przekazało społeczeństwo miasta i powiatu grajewskiego - Fundacja jest wyłącznie pośrednikiem.

Kiedy będzie możliwe badanie nowym USG?

Przystojny ten doktorek na pierwszym zdjęciu,oczywiście ten młodszy.

tylko aby jeszcze lekarze byli kompetentni....i wiedzieli skąd na chleb mają...

Wielkie dzięki Pani Prezes, tylko personel szpitala powinien zmienić podejście do pacjentów.

Szpital to tylko budynek.Waże jest wyposażenie a jeszcze ważniejsi lekarze i pielęgniarki w nim pracujący.A sprawa ma się tak że większość lekarzy tu pracujących to spadochroniarze z innych szpitali.Nie byłoby w tym nic zdrożnego,żeby nie taki fakt,że Ci lekarze przyjmują pacjentów w naszym szpitalu,badają na naszym sprzęcie ale na leczenie lub zabiegi kierują do swoich macierzystych szpitali.a wiadomo że pieniądz idzie za pacjentem.więc kto na tym zarabia tak naprawdę?Oczywiście zaraz podniosą się głosy,że nie ma u nas warunków,brak sprżętu itp.Więc albo mamy szpital w pełni tego słowa znaczeniu,albo mamy budynek wykorzystywany przez lekarzy z innych szpitali.Brak nam sprzętu specjalistycznego,brakuje specjalistów z wielu dziedzin,a do tych co przyjeżdżają np.z Ełku przyjmują pacjentów po 2 lub 3 godziny i najcześciej kierują ich tam gdzie pracują na stałe.Chyba czas na prywatyzacje szpitala i podniesienie standartów leczenia,a nie udawanie że mamy szpital.Z poważaniem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.