środa, 25 maja 2022

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 1995 wyświetleń

Nowela poprawiająca Polski Ład przyjęta przez Sejm

W czwartek Sejm przyjął nowelizację, która zakłada wprowadzenie licznych poprawek do podatkowego Polskiego Ładu. Głównymi zmianami będą obniżenie stawki PIT z 17 proc. do 12 proc., likwidacja tzw. ulgi dla klasy średniej oraz wprowadzenie możliwości odliczania części składek zdrowotnych przez przedsiębiorców na podatku liniowym, ryczałcie i karcie podatkowej. Większość zmian wejdzie w życie już 1 lipca br.

 

– Zmiany mają wejść w życie od 1 lipca i będą miały zastosowanie przy rozliczeniu podatkowym za 2022 r. do dochodów z całego bieżącego roku. Ustawa upraszcza i stabilizuje system podatkowy. Zmiany były poprzedzone szerokimi konsultacjami z organizacjami księgowych, doradców podatkowych, ekspertami, przedstawicielami biznesu i z dostawcami oprogramowania kadrowo-płacowego – mówi wiceminister finansów, Artur Soboń.

 

Skierowana już do Senatu nowelizacja zakłada obniżenie podstawowej stawki PIT z 17 proc. do 12 proc. Bez zmian pozostaną przepisy dotyczące kwoty wolnej (30 tys. zł).

Osoby, które rozliczają się wg skali podatkowej będą płacić 9% podatek zdrowotny. Zatem sama obniżka PIT na niewiele się zda, suma obciążeń dla tych podatników będzie wynosiła 12% PIT plus 9 % składki zdrowotnej. 

Komentarze (12)

Towarzysze i Obywatele, damy Wam więcej, damy Wam jeszcze więcej, damy Wam, mordy wy moje, wszystko. Wszystko Wam damy!!!

Dawajcie więcej, więcej i jeszcze więcej.

Damy trochę, trochę damy a zabierzemy więcej, jeszcze więcej....

Pisowska propaganda jak zwykle !!! W moim przypadku to korzyść ok. 5 zł (pięć złotych) miesięcznie ( płacę podatek zryczałtowany ). Lepiej jak by niczego nie tykali. Najlepiej pisowcom wychodzi rozdawanie, komplikowanie , wprowadzanie w błąd obywateli, kłamanie oraz zwalanie winy na innych za wszystkie swoje porażki i błędy . Propaganda PiS-u jest jeszcze doskonalsza niż za czasów, gdy rządziła PZPR.

Poprawiajacy Polski Lad. Ahahahahaa a to dobre. To jak wyperfumowac gowno i stwierdzic ze juz jest OK. Ludzie przestancie. Blagam.

gdyby w polsce policja prokuratura i sądy działały prawidłowo i przestrzegały obowiązującego prawa ten bandyta i wiekszosc politykow powini w pierdlu siedzieć za te wszystkie przekręty. niestety /

Mimo wszystko jednak to duży plus, w właściwym kierunku. A bez podatków państwo jednak istnieć nie może i trudno się spodziewać, że zostano zniesione. Większość krajów ma jeszcze bardziej fiskalne systemy. Główna stawka VAT tworzy obecnie największe obciążenie dla wszystkich bez wyjątku i po podniesieniu "tymczasowym" do 23% przez poprzedni rząd stale pozostaje na tym samym poziomie.

"eksperci" jak widać w komentarzach nie zawodzą

"Dobry kierunek" tu nie chodzi o to, aby zniesć podatki, ale o ich totalną komplikację i wprowadzanie w błąd opinii publicznej, propagandę, od której zrywa na wymioty.

Czy te wszystkie geniusze w wielkiej chałupie potrafią cokolwiek oprócz podwyżki diet uchwalić bez poprawki? Nie ma żadnej ustawy która byłaby poprawna na początku zawsze jakieś poprawki do kolejnej poprawki.

Raczej totalny nieład. Niebawem nie będziemy mieli za co chleba kupić!!!!

Kolejny bubel prawny! Dopóki ludzie nie zrozumieją, że "państwo" nie ma swoich pieniędzy tylko rozdaje nasze to nie będzie lepiej... Jeśli rząd mówi, że coś da, to tym samym mówi, że komuś zabierze...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.