Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11775 wyświetleń

Nowe radiowozy na 61

     Osiem opli, trzy kia i pięć motocykli bmw. O tyle pojazdów wzbogaciła się podlaska Policja.

     Dzisiaj do służby na podlaskie drogi wyjechały nowe radiowozy. W najszybszych z nich oplach vectra zainstalowane będą videorejestratory . Do tej pory w województwie jeździły cztery takie auta, teraz jest już ich dwanaście. Trafią one między innymi do Białegostoku, Łomży, Suwałk i Zambrowa. Są to powiaty, przez które przebiegają największe ciągi komunikacyjne Podlasia - drogi numer 8, 61 czy 19. Policjanci z ruchu drogowego jeżdżący nieoznakowanymi radiowozami zatrzymują piratów drogowych oraz pijanych kierowców. Każde wykroczenie popełnione przez kierowcę jest rejestrowane przez kamerę, co stanowi niezbity dowód niezgodnej z przepisami jazdy. Nowe ople zakupione zostały przez Komendę Główną Policji w ramach Programu Modernizacji Policji w latach 2007-2009. Wszystkie mają silniki o pojemności 2.8 l i moc 250 koni mechanicznych. Do Bielska Podlaskiego i Grajewa trafią trzy oznakowane radiowozy kia w nowych srebrno-niebieskich barwach. Zakup tych pojazdów w części został dofinansowany przez samorządy powiatów bielskiego i grajewskiego. Pozostałą część kosztów pokrył budżet Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Są to pierwsze nowe radiowozy w tym roku jednak z pewnością nie ostatnie.

     Wiosną na drogi wyjadą nowe motocykle bmw. Jednoślady o pojemności 1170 cm3 i mocy 110 koni mechanicznych sfinansowane zostały przez Komendę Główną Policji. Trafią one do komend w Białymstoku i Suwałkach. Do tej pory podlaska Policja dysponowała 23 patrolami motocyklowymi. - Policjant musi być właściwie przygotowany i przeszkolony oraz profesjonalny w swoim działaniu. Do skuteczności niezbędny jest jednak nowoczesny i niezawodny sprzęt – powiedział Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Roman Popow. Przekazując kluczyki życzył policjantom zatrzymania wielu drogowych przestępców, a przede wszystkim bezpiecznej służby. Nowe pojazdy zostały poświęcone przez kapelanów podlaskiej Policji.

mł.asp. Kamil Tomaszczuk

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

piątek, 21 stycznia 2022

Echa sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (7)

Taki to sprzęcik , szerokiej drogi panowie policjanci.

hmm...no calkiem przyzwoita ta KIA... :P =)

najpierw niech sie porzadnie jezdzic naucza

jak poświęcone, to będą działać napewno sprawnie i nikt im nie ucieknie...

pokazcie te nieoznakowane:d

drogówko pozwól żyć

W Białymstoku już nieoznakowane Vectry dawno jeździły :P Strach się bać :D No ale teraz dostaniemy motory lepsze. WOW! heh naprawdę nie wiem po co, te co mamy to tak rzadko można spotkać, że nie wiem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.