Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11763 wyświetleń

,,Nowe Perspektywy”

Białystok, 22.11.2005r.

Bezpłatne szkolenia dla osób zagrożonych bezrobociem

 

W Grajewie rozpoczęła się rekrutacja na bezpłatne szkolenia osób zagrożonych bezrobociem, czyli takich, które są w okresie wypowiedzenia umowy o pracę, bądź pracują w upadających czy restrukturyzowanych przedsiębiorstwach. Szkolenia realizowane są w ramach projektu ,,Nowe Perspektywy” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 2.4. ZPORR "Reorientacja zawodowa osób zagrożonych procesami restrukturyzacyjnymi".


Głównym celem projektu jest dokształcenie osób zagrożonych bezrobociem w umiejętności umożliwiające wykonywanie nowego zawodu i zdobycie nowego zatrudnienia.

 

Udział w bezpłatnych szkoleniach może wziąć każdy, kto jest pracownikiem jednego z sektorów: służby zdrowia, edukacji (szkolnictwo), transportu, telekomunikacji, kolei, przemysłu lekkiego, przemysłu maszynowego, lub pracownikiem w okresie wypowiedzenia stosunku pracy lub osobą, która utraciła pracę w ostatnim miesiącu.

 

Bezpłatne szkolenia realizowane będą m.in. w następujących tematach:

  1. Opieka paliatywna z modułem językowym,
  2. Pilot wycieczek zagranicznych,
  3. Nowoczesne technologie informatyczne,
  4. Organizator imprez turystycznych.

W ramach Projektu ,,Nowe Perspektywy” uczestnicy będą poddani bezpłatnemu poradnictwu zawodowemu psychologów i doradców zawodowych, pośrednictwu pracy, zostaną powiadomieni o poszukiwanych zawodach i sytuacji na rynku pracy. Podczas bezpłatnych szkoleń dostaną materiały szkoleniowe (książki, informatory), obiad, kawę, herbatę oraz zwrot kosztów dojazdu na szkolenie.

Aby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu należy:

Sposób 1: Wypełnić formularz zgłoszeniowy w kolorze kremowym zaznaczając na nim interesujące szkolenie i wrzucić go do żółtej skrzynki, która znajduje się w Starostwie Powiatowym,

Sposób 2: Pobrać formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.bfkk.pl, wypełnić go i przesłać na adres: Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr ul. Spółdzielcza 8, 15-444 Białystok

Informacje dodatkowe pod nr telefonu (085) 653-77-00, 0603-049-329 lub na stronie internetowej www.bfkk.pl


Komentarze (7)

najciekawszy jest punkt 3
Smiechu warte,

a dla czego nie zrobią nić dla bezrobotynych.!!.wszystkie jakiekolwiek szkolenie które sie odbywają to dla "zagrozonych" a gdzie inni???

Aczypo tych szkoleniach ci ludzie znajdą pracę,czy będą lepiej wykształconymi bezrobotnymi!??

Każda forma edukacji daje korzyści. Tylko wiele osób nie potrafi z niej efektywnie korzystać. To już zależy od cech osobowości człowieka i od: gebetyki.!!!

Dla BOOk .A jaki ty oczytany,używasz słów ze słownika szkoleniowego- po OLECKIEJ UCZELNI Zapewne zajmujesz sie organizacja tych festiwali, Boże widzisz i nie usuwasz tych pierd.oł, szkolenia , szkolenia. Ps. Prosze wskazac chociaz jednego , jedynego człowieczka w g-wie , który miałby z tego wymierne korzyści - MAM NA MYŚLI BEZROBOTNYCH.

Wiadomo że od samego mieszania , herbata nie będzie słodka - a cukru brak ! Na szkoleniach zarabiają ci co je organizują, to oni mają miejsca pracy dla siebie i całkiem dobre zarobki.

policja jest ok. przynajmniej wobec mnie zachowal;a sie w w porzadku. zawiezli do domu i na prawqde nie bylo problemu . znam nazwisko policjantow. to wlasnie sie chwali. ze jak ktos spi to zaolujqa do domku i chwala wam za to chlopaki

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.