sobota, 25 września 2021

Sport

  • 5 komentarzy
  • 2752 wyświetleń

Nowe boisko przy SP 4

Nowe boisko przy SP 4

Miasto Grajewo poszukuje wykonawcy do budowy boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie. Termin otwarcia ofert to 29 cze

Miasto Grajewo poszukuje wykonawcy do budowy boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie. Termin otwarcia ofert to 29 czerwca 2021 r. W planie wydatków budżetowych na budowę boiska lekkoatletycznego przy „Czwórce” jest 1,5 mln zł.

Budowa nowego boiska to efekt współpracy Miasta Grajewo z Samorządem Rejonu Solecznickiego w ramach projektu: "Wzmacnianie transgranicznych więzi społecznych" w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska. Dzięki temu mają powstać dwa obiekty sportowo-rekreacyjne: jeden w Grajewie przy SP 4, drugi - u litewskiego partnera. Umowę o dofinansowanie podpisaliśmy pod koniec 2020 r. Jego wysokość w ramach wspomnianego projektu dla Miasta Grajewo wyniesie 316 tys. euro.

Niedawno została opracowana dokumentacja projektowa, której koszt to 19 tys. 680 zł. Teraz Miasto poszukuje wykonawcy „Budowy boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Grajewie”. Zadanie inwestycyjne polega na wykonaniu m.in. robót rozbiórkowych istniejących ciągów pieszych, istniejącej bieżni i urządzeń lekkoatletycznych, boiska wielofunkcyjnego, istniejącego placu gospodarczego, części istniejących trybun.

W ramach inwestycji powstanie bieżnia ogólna 400 m oraz prosta sześciotorowa o dystansie 100 m. Zadaniem wykonawcy będzie odwodnienie bieżni za pomocą korytek z tworzywa sztucznego. Powstanie odprowadzenie wód opadowych z bieżni kanalizacją deszczową. W ramach zadania zaplanowano ciągi piesze z kostki brukowej. 

Ponadto inwestycja obejmuje budowę placów zabaw dostosowanych do korzystania dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich, seniorów i osób niepełnosprawnych o nawierzchni z maty przerostowej oraz elementy małej architektury. Powstanie także plac do ćwiczeń rehabilitacyjnych i usprawniających dla seniorów i osób niepełnosprawnych oraz pole do gry w boule.

Zadaniem wyłonionego w drodze przetargu Wykonawcy będzie remont trybun sektora A i B, naprawa schodów, remont terenów utwardzonych przyległych bezpośrednio do trybuny i projektowanych ścieżek, uzupełnienie mas ziemnych po rozebranych elementach wewnątrz bieżni, niwelacja i zasianie trawy.    

 

 

https://www.grajewo.pl/

Komentarze (5)

Dołożyć jeszcze parę groszy i zrobić wizytówkę miasta na poziomie XXI wieku. Żeby nie było powtórki na z stadionem. ( patrz kolumny )

Jak to brzmi- boisko przy szkole! Ciekawe, czy jak będzie boiskiem lekkoatletycznym ,to uczniowie SP4 będą mogli z niego korzystać? Wątpię. Będzie tylko dla wybrańców jak inne tego typu obiekty w mieście - stadion czy Hades.

Sanowny Panie Burmistrzu i Szanowna Rada nie wiem czy moj komentarz bedzie pubikowany, ale chcialem zapytac jezeli wladzom miasta lezy dobro sportu to dlaczego nic nie robi sie z modernizacja stadionu miejskiego Warmi Grajewo, mozna zrobic parking po drugiej stronie ulicy albo obok gdzie kiedys byla strzelnica i kosciolem poprawic bieznie ktora jest juz na stadionie, a nie ladowac pieniadze w jakies placyki zabaw na ktorych rodzice z dziecmi boja sie odwiedzac to jest tylko na pokaz do zdjecia ze wladza cos robi a rozwoju sportu bez prawdziwego stadionu trzeba w Grajewie ZAPOMNIEC o SPORCIE w kazdym wydaniu a Warmia juz niedlugo bedzie grac na placu zabaw dla dzieci.

Ale przecież miała być nowa hala sportowa przy tej szkole. Jak nowy dyrektor obejmował stanowisko, to bardzo dużo mówiło się o tym. Były plany pokazywane rodzicom itp. i gdzie jest ta hala? Dzieciaki nie mają gdzie ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego.

Kto będzie korzystał z niby to obiektu. ?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.