Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 2280 wyświetleń

Nowe aktywne przejścia coraz bliżej

Ponad 254 tys. zł  zapłacimy za wykonanie trzech aktywnych przejść dla pieszych w Grajewie. Ich montaż zaplanowano na ulicach:  

- 9 Pułku Strzelców Konnych (w bezpośrednim sąsiedztwie marketów handlowych),

- Konstytucji 3 Maja (naprzeciwko wejścia do Szkoły Podstawowej nr 4),

- Szkolnej (naprzeciwko wejścia do Szkoły Podstawowej nr 1, przy wejściu na kładkę nad torami kolejowymi).


To kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na miejskich ulicach.
Zadanie zostanie zrealizowane w systemie "zaprojektuj - wybuduj". W każdej lokalizacji zostaną wykonane przejścia wyniesione, z aktywnym doświetlaniem miejsca przekraczania jezdni, opatrzone w lampy ostrzegawcze, znaki drogowe pionowe, aktywne punktowe elementy odblaskowe oraz zebry o antypoślizgowej nawierzchni. Inicjatywa została dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

 

Komentarze (12)

Przeciez przy szkolach sa wysepki to po co tam jeszce aktywne przejscia, sa w Grajewie gorsze miejsca

Super :) Wszyscy na to czekamy. Ciekawe czy też znikną te nieszczęsne spowalniacze "leżący policjanci" ?
Fajnie by było gdyby powstały przejścia z sygnalizacją świetlną "na żądanie" . Na początek, chociaż przy szkołach, a potem na drogach krajowych. Oj, czy nie za bardzo się rozmarzyłem? Pozdrawiam

Moze najlepiej postwic wiadukty jak na przejezdzie kolejowym i po problemie/

a czy nie lepiej te pieniądze wydać na naprawę nawierzchni, asfalt tam gdzie go jeszcze nie ma???

Czy doczekamy się takiego przejścia kolo Szpitala naprzeciw Kaplicy .To jest ciemne przejście młodzież z basenu chodzi żałobnicy z Kaplicy.

Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na wykonanie tych robót, nie może być tak, że podczas instalacji pracownicy uszkadzają nawierzchnię pod przewód elektryczny i go bardzo słabo zabezpieczają. Po roku już nie ma wypełnienia a woda zimą niszczy nawierzchnię drogi. Dla niedowiarków , proszę obejrzeć przejścia w okolicy jednostki.

Zgadzam się z Kaśka, Przejście bardzo słabo oświetlone, wiele osób rozkojarzonych i na czarno ubranych, przechodzi prze jezdnie na parking przy szpitalu nie zwracając uwagi na ruch uliczny, nie ma co się dziwić-wiadomo czemu. W tym miejscu zdecydowanie trzeba poprawić bezpieczeństwo. Sam w zeszłym roku tylko miałem tam 2 sytuacje " o mało co..." chociaż staram się jeździć powoli i ostrożnie, po prostu nie widziałem... Jesienią i zimą , podczas opadów deszczu- dramat

W normalnym panstwie lub miescie to takie przewody leza nie pod jezdnia ale tam gdzie jest pas zieleni, to latwiej przewody naprawic i polozyc trawe niz latac jazdnie byle jak.

A może czas najwyższy ustanowić mandaty za wchodzenie na przejście z telefonem w ręku.

A na kopernika nic nie będzie... Przecież tam tyle wypadków było.

Kogoś chyba pogięło. Prawie 85.000 złotych za jedno przejście. ZYCIE W GRAJEWIE NA BOGATO. Ludzie w centrum miasta nie mają kanalizacji a na te bzdety wydaje się lekką ręką.
Jedynym sposobem na piratów są wyniesione przejścia drogowe. Na świecidełka nikt nie reaguje. Policji też w mieście nie ma. O zgrozo.

Jeszcze się taki w Grajewie nie urodził żeby wszystkim dogodził.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.