Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 8373 wyświetleń

Nowa wiata przy ul. Popiełuszki

Po rozebraniu budynku poczekalni dworca Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łomży (PKS) oczekiwanie na autobus stało się nieprzyjemne. Przekonali się o tym podróżni, którzy na przewoźnika muszą czekać niemal pod gołym niebem. Nieduża wiata na przystanku zlokalizowanym przy ul. Popiełuszki nie chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Niebawem to się zmieni. Chcąc choć w części poprawić komfort oczekiwania podróżnych na autobus, władze miejskie zadecydowały o kupnie nowej wiaty przystankowej - o szerokości minimum 1,50 m, długości 4 m, wysokości 2,30 m ponadto obudowanej, z przezroczystym ścianami bocznymi, ścianą tylną i możliwością częściowej zabudowy przodu. Konstrukcja ma byc wyposażona w siedziska drewniane lub z tworzywa sztucznego.

- Jedna duża, ewentualnie dwie mniejsze wiaty przystankowe zostaną zamontowane do końca sierpnia br. – poinformował nas Maciej Bednarko, zastępca Burmistrza Miasta Grajewo. 

To dobra wiadomość dla pasażerów, którzy podczas niepogody nie mieli gdzie się schronić. Docelowo miasto zamierza urządzić poczekalnię z prawdziwego zdarzenia w budynku po byłym dworcu PKP. Zanim to nastąpi, podróżni skazani są na szereg niedogodności. Żywimy nadzieję, że powyższe rozwiązanie będzie krótkotrwałe.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (6)

Komu przeszkadzał ten drewniany budynek był taki stylowy ekologiczny!

Uf! Wreszcie! Będziemy mieli dworzec autobusowy. Dziękujemy. 😀 Mamy już piękny " nowy" parking przy starostwie. Co dalej, czekamy na nowe "pomysły".

W gminie Grajewo w każdej wiosce stoją wiaty dla młodzieży szkolnej i jakoś się tym nikt nie chwali.

To może trzeba było wcześniej zbudować poczekalnie pks przy dworcu, przecież wczoraj się nie dowiedzieli, ze wygasa dzierżawa. Zburzyli ten domek ale przynajmniej można było się tam schować, a tak i nie budują parkingu i nowego dworca.

/ wiata byla 2 razy naprawiana PUK i dalej cieknie marnotrastwo naszej kasy a co robia radni w tym temacie. Nikt nie sprzata przystankow

Będzie wiata to może będzie przyjemna pani bileterka bo do Tej PANI to strach podejsc z kijem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.