Kultura i rozrywka

Niećkowo zna prawa człowieka

Od marca 2013 r. młodzież Zespołu Szkół w Niećkowie, dzięki współpracy z międzynarodową organizacją pozarządową - Amnesty International, realizowała projekt "Prawa człowieka. Teraz! To jest w Twoich rękach”.

Grupa uczniów w ubiegłym roku szkolnym do wakacji uczestniczyła w cyklicznych warsztatach prowadzonych przez koordynatorkę projektu Monikę Wiśniewską. Uczniowie zdobywali wiedzę o prawach człowieka, kapitale społecznym, formach działania na poziomie lokalnym, pracowali metodą projektu i odbyli kurs e-learningowy. Opracowany przez nich projekt konkursowy pt. „Stop przemocy w rodzinie” znalazł się wśród 16 najwyżej ocenionych z ponad 80 prac konkursowych zgłoszonych przez grupy szkolne z całej Polski. Nagrodą był udział w obozie szkoleniowym trwającym od 9 do 15 września w Międzywodziu koło Międzyzdrojów. W programie obozu znalazły się zajęcia o Amnesty International i prawach człowieka (prawach uchodźców i migrantów), ale również spotkania z aktywistami, warsztaty z zarządzania projektem i współpracy z mediami. Kulminacyjnym punktem obozu była akcja na rzecz uchodźców i  migrantów, która odbyła się w Międzyzdrojach.

Młodzież Zespołu Szkół w Niećkowie, bogatsza w nowe znajomości, ciekawe doświadczenia i niezapomniane wrażenia, niechętnie rozstała się z morzem, ale wróciła w szkolne mury z nowymi pomysłami i z postanowieniem, że to dopiero początek dobrze zapowiadającej się współpracy z Amnesty International.

 


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.