Warto przeczytać

Niedoskonałości na twarzy - jak skutecznie z nimi walczyć?

Intensywny tryb życia, zła dieta czy naturalne procesy starzenia mają wpływ na kondycję skóry na naszych twarzach. W pewnym zakresie możemy walczyć z pojawiającymi się niedoskonałościami poprzez zastosowanie metod inwazyjnych, a więc zabiegów, ale także poprzez zmianę złych nawyków lub wprowadzenie suplementacji kolagenem. Przyjrzymy się zagadnieniu walki z niedoskonałościami skóry twarzy, w której często chodzi o pobudzenie komórek do produkcji białka młodości!

W tym artykule zajmiemy się trzema metodami walki z niedoskonałościami skóry – mezoterapią, suplementacją kolagenem i peelingiem chemicznym. Jednym słowem do wyboru, do koloru, jeśli chodzi o różnorodne podejście do poprawy stanu skóry na twarzy!


Mezoterapia

W dzisiejszych czasach korzystanie ze wsparcia medycyny estetycznej nikogo nie dziwi. Coraz więcej osób decyduje się na botoks czy inne zabiegi upiększające. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań jest mezoterapia igłowa anti aging, która ma na celu pobudzenie komórek skóry twarzy do lepszego metabolizmu.

Mezoterapię stosuje się jako zabieg profilaktyczny lub redukujący już istniejące zmiany, na przykład lwią zmarszczkę. Więcej o lwiej zmarszczce na stronie bloga MJ:  https://magdalenajaglarz.pl/lwia-zmarszczka-co-powoduje-i-jak-usunac-z-czola/ .

Na czym on polega? Specjalista wprowadza do skóry substancję (kwas hialuronowy, witaminy czy aminokwasy) poprzez wykonanie wielu nakłuć.

Jakie są efekty poddania się mezoterapii? Wśród korzyści wymienia się:

  • lepszy metabolizm komórek skóry,
  • pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny (dokładnie większa aktywacja fibroblastów, które odpowiadają za wytwarzanie kolagenu),
  • powstanie dodatkowych naczyń krwionośnych.

Wskazane powyżej zmiany wpływają na lepszą regenerację, odżywienie i elastyczność skóry twarzy. Wśród zalet mezoterapii wymienia się również zmniejszenie powstawania wolnych rodników, które przyspieszają starzenie i mają związek z wieloma chorobami.


Kolagen, czyli białko młodości

Nasza skóra składa się w około 75% z kolagenu. Niestety jego produkcja z wiekiem spada - wskazuje się na wiek około 25 lat, jako początek tego procesu. Mniej kolagenu w skórze przekłada się na mniejszą jej elastyczność i jędrność, co w konsekwencji powoduje powstawanie zmarszczek.

Jeśli nie chcesz poddać się zabiegowi mezoterapii lub innym zabiegom medycyny estetycznej, a zależy Ci na poprawieniu niedoskonałości na twarzy, to możesz wprowadzić do swojej diety suplementację kolagenem lub zacząć używać kosmetyków z natywnym kolagenem.

Liczne badania naukowe potwierdziły, że suplementacja kolagenem, a dokładnie jego przekształconą formą do peptydów - za sprawą hydrolizy - wpływa korzystnie na elastyczność skóry i zmniejszenie głębokości zmarszczek.

Kolageny do picia zawierają dodatkowo witaminę C, która jest niezbędna w procesie syntezy wiązań kolagenowych w skórze, a często także inne witaminy, minerały i substancje aktywne (kwas hialuronowy, glukozaminę czy chondroitynę).

Przez wiele lat, często także dzisiaj, powtarza się, że cząsteczka kolagenu jest zbyt duża, by przeniknąć przez naskórek do skóry właściwej. Jest to oczywiście prawda, ale od razu trzeba dodać, że na rynku pojawiły się żele do twarzy zawierające kolagen natywny składający się z peptydów i aminokwasów.

Taki kosmetyk zawiera aktywne peptydy, które przenikają do skóry. Co jest jeszcze ważniejsze, potrafią aktywować fibroblasty do produkcji nowych wiązań kolagenowych. Musimy jednak pamiętać, że efekty takiej pielęgnacji skóry twarzy zobaczymy po kilku miesiącach stosowania żelu.Profesjonalna lista żeli kolagenowych do stosowania na twarzy i ciele: https://magdalenajaglarz.pl/kolagen-do-twarzy/


Peeling chemiczny

Teraz propozycja środka, czyli peeling chemiczny, który stosowany jest zarówno w kosmetologii, jak i medycynie estetycznej. Zabieg ten polega na celowym uszkodzeniu naskórka za pomocą kwasów - rzecz jasna jest on kontrolowany!

Peeling chemiczny ma za zadanie stymulować proces przebudowy i regeneracji skóry, czego efektem będzie zwiększony metabolizm komórek, i powstawanie nowych wiązań kolagenowych (znów ten kolagen!) - finalnie nasza skóra na twarzy będzie miała lepszą kondycję i wygląd.

Do peelingu chemicznego używa się różnych kwasów, wśród których można wymienić:

  • kwas migdałowy,
  • kwas mlekowy,
  • kwas glikolowy,
  • kwas pirogronowy,
  • kwas salicylowy,
  • kwas trójchlorooctowy,
  • kwas azelainowy.

Peeling chemiczny korzystnie działa nie tylko na niedoskonałości skóry związane z procesami starzenia, ale także na przebarwienia czy problemy z trądzikiem. Pamiętajmy jednak, by przed udaniem się na zabieg dowiedzieć się więcej o przeciwwskazaniach w stosowaniu peelingu chemicznego – wymienia się wśród nich aktywne infekcje skóry, świeżą opaleniznę, ciążę, choroby autoimmunologiczne czy nadwrażliwość na składniki zawarte w peelingu.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.