Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 6908 wyświetleń

Nie żyją chłopcy, pod którymi załamał się lód!

Dwaj nastolatkowie zmarli w szpitalu po tym, jak w sobotę załamał się pod nimi lód na jeziorze Wigry. Informację potwierdził w niedzielę Adam Szałanda, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Suwałkach. Do tej placówki obaj zostali w stanie bardzo ciężkim przewiezieni po wyłowieniu z wody przez strażaków.

 

"W sobotni wieczór około godziny 17 rozległ się dźwięk syreny alarmowej. Nikt z nas nie spodziewał się ze będzie to jedna z trudniejszych akcji z jakimi dało nam się mierzyć. W sile dwóch zastępów udaliśmy się do miejscowości Stary Folwark gdzie pod dwoma osobami załamał się lód na jeziorze Wigry. Wspólnie z zastępami Państwowej Straży Pożarnej z Suwałk oraz Augustowa przy pomocy dostępnego wyposażenia udało się zlokalizować i wydobyć na brzeg oddalony 200 metrów. Dzieci zostały przekazane dla ZRM i przetransportowane do szpitala. Niestety w nocy z soboty na niedzielę u dwóch chłopców stwierdzono zgon"  - relacjonują strażacy z OSP

 

 

 

 

Zdjęcie poglądowe:PSP

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

Zablokowana droga S61 Guty-Szczuczyn

Komentarze (3)

Za późno na spacery po lodzie.

A rodzice czym się zajmowali żeby dzieciom przemówić do rozsądku że to juz słaby lód jest.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.