Płaski brzuch to marzenie wielu osób. Zwłaszcza, gdy zbliża się lato i siłą rzeczy trzeba zamienić grubą, zimową odzież na lekkie, odsłaniające nieco więcej ciała ubrania. Choć zima jeszcze w pełni, warto już teraz pomyśleć o swojej sylwetce i zacząć działać, by nie obudzić się z przysłowiową „ręką w nocniku” w sezonie wakacyjnym.
Czas w końcu i tak upłynie, a przecież to wyłącznie od nas zależy, jak go spożytkujemy – czy przeleżymy na kanapie zagryzając serial kolejną paczką czipsów czy wejdziemy na ścieżkę zdrowego stylu życia, poprawiając nie tylko swój wygląd, ale i zdrowie!
Już od dłuższego czasu trzymasz się diety i ćwiczeń, a nieapetyczny tłuszczyk wciąż przysłania wyrobione mięśnie? A może dopiero zaczynasz walkę o lepszą sylwetkę? Wystrzegaj się więc koniecznie poniższych błędów – to właśnie one najczęściej niweczą starania o wymarzonej sylwetce!
Codziennie katujesz się wymyślnymi ćwiczeniami, lecz brzuch nadal nie wygląda tak, jak powinien? Być może zamiast dokładać kolejną serię do treningu na ABS, warto przyjrzeć się dokładniej temu, co i w jakich ilościach ląduje na Twoim talerzu. Nie bez przyczyny mówi się w końcu, że „brzuch robi się w kuchni”. W rzeczy samej – to właśnie odpowiednie żywienie jest kluczem do sukcesu w walce o płaski brzuch, stanowiąc o nim w aż 70%. Jakimi zasadami warto się kierować podczas układania menu?
Zadbaj o odpowiednią podaż białka – to w końcu budulec Twoich mięśni! Swoje zapotrzebowanie możesz łatwo wyliczyć tutaj.
Nie wykluczaj tłuszczów – dbają one bowiem o równowagę hormonalną. Są też niezbędne dla rozpuszczenia ważnych dla zdrowia witamin (A,D,E,K) oraz choliny. Zwróć jednak uwagę na to, by były to tzw. „dobre” tłuszcze wielo- i jednonasycone. Znajdziesz je np. w orzechach, tłustych rybach morskich czy awokado.
Postaw na warzywa i owoce – są nie tylko skarbnicą witamin i mikroelementów, ale i błonnika, który, niczym szczotka, oczyszcza jelita, czego efektem jest płaski i zdrowy brzuch.
O ile liczba zjadanych posiłków w ciągu dnia to kwestia dość indywidualna i zależna od preferencji, tak nie ulega wątpliwości, że regularność posiłków ma jedną, niewątpliwą zaletę – pomaga uniknąć wieczornych napadów głodu i sięgania po przetworzone, wysokokaloryczne przekąski. Pracujesz lub nadal się uczysz? Poświęć więc odrobinę czasu wieczorem i przygotuj posiłki na następny dzień. Pakując je w szczelne pudełka do żywności nie będziesz mieć problemu ani z nich transportem, ani świeżością – na drugi dzień nadal pozostaną pyszne! Pojemniki tego typu znajdziesz obecnie w wielu stacjonarnych sklepach. W praktycznym komplecie w niezłej cenie ma je np. nowa gazetka Pepco.
Zarywasz noce? Być może właśnie tu leży przyczyna Twoich problemów z tłuszczową oponką! Jak donoszą badania, osoby śpiące mniej godzin mają wyższe stężenie hormonu głodu (greliny) i niższe hormonu sytości (leptyny). To oczywiście nie pozostaje bez wpływu na codzienne wybory, w których sięgamy wówczas znacznie częściej po wysokokaloryczne pożywienie i trudniej nam się oprzeć niezdrowym przekąskom.
Woda to fundamentalny składnik budulcowy człowieka, stanowiący niemal 60% masy całego ciała. Występuje w każdej komórce i stanowi o prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jest istotna – to nie ulega wątpliwości. Butelkę wody warto mieć zawsze przy sobie jeszcze z jednego względu – często bowiem okazuje się, że odczuwany "głód", jest tak naprawdę pragnieniem. Następnym razem więc, gdy najdzie Cię ochota na przekąskę, wypij w pierwszej kolejności wodę i sprawdź, czy to właśnie nie nawodnienia potrzebował Twój organizm!
środa, 11 grudnia 2024
piątek, 6 grudnia 2024
Więc prosze przykładowy jadłospis przy cukrzycy