Kultura i rozrywka

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Szczuczynie

Gmina Szczuczyn otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa skierowany jest do organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego oraz szkoły podstawowe. Program ma na celu rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez promowanie rozwoju czytelnictwa w bibliotekach szkolnych.

 

Z dniem 10 maja 2022 r. Gmina Szczuczyn podpisała umowę z Wojewodą Podlaskim, w ramach której przyznano nam środki finansowe w wysokości 5 500 zł. Kwota ta stanowi 80% całkowitego kosztu zadania. Gmina Szczuczyn, jako organ prowadzący zobowiązana jest do wniesienia wkładu własnego w wysokości 1 375 zł.

 

Dofinansowanie wspomoże zakup nowości wydawniczych do bibliotek pedagogicznych w przedszkolu i szkole podstawowej. Aktualnie opracowany zostaje wykaz najpotrzebniejszych pozycji wydawniczych. Oprócz tego w ramach projektu w szkołach przeprowadzone będą zajęcia oraz spotkania promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

 

Przyznane środki należy wykorzystać do 31.12.2022 r. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.