piątek, 7 października 2022

Kraj

Najpopularniejszy dzielnicowy

Młodszy aspirant Piotr Kirkuć z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach dostał najwięcej głosów w plebiscycie na najpopularniejszego dzielnicowego. Wyłoniony został spośród 215 policjantów.

W połowie września rozpoczął się „Plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego”. Przez dwa miesiące mieszkańcy województwa mogli głosować na dzielnicowego z ich rejonu.  Wchodząc na stronęinternetową podlaskiej policji można było odnaleźć swojego dzielnicowego i oddać na niego głos.Dodatkowo była możliwośćwypełnienia anonimowej ankiety wskazując na oczekiwania wobec pracy policjanta czy zaproponować nowe, ciekawe pomysły dotyczące współpracy z mieszkańcami.

Łącznie w plebiscycie oddanych zostało blisko 19 tysięcy głosów. Zebrane wyniki pozwoliły wyłonić najpopularniejszych dzielnicowych ze wszystkich powiatów województwa. Największą liczbę głosów - 754 dostał młodszy aspirant Piotr Kirkuć z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. W policji pracuje od 5 lat, a jako dzielnicowy od 2007 roku. Mieszkańcy dzielnicy Stary Rynek w Suwałkach oddali na niego 754 głosy. 30-letni aspirant Kirkuć cieszy się dobrą opinią wśród blisko 6 tysięcy osób mieszkających w jego rejonie służbowym. Jego przełożeni z Komendy Miejskiej również nie mają żadnych zastrzeżeń do jego pracy. Jest funkcjonariuszem bardzo aktywnym, zdyscyplinowanym i wykazującym wiele inicjatyw w służbie. Dzisiaj z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektora Igora Parfieniuka odebrał dyplom najpopularniejszego dzielnicowego powiatu suwalskiego. Wszystkich zwycięzców z poszczególnych powiatów docenili również Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański, Dyrektor Gabinetu Wojewody Podlaskiego Daniel Szutko oraz prezydenci, wójtowie, starostowie i burmistrzowie. – www.podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.