wtorek, 4 października 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 4448 wyświetleń

MTB - to duże wyzwanie

Przejechanie 22 km. rowerem  ścieżką , albo  szosą to żaden wyczyn. Dużym wyzwaniem jest natomiast pokonanie takiej trasy FIT  na szlakach MTB. Dla zawodowców to pikuś. Dla amatorów – duże wyzwanie. Góry, lasy, pola, zero asfaltu, a do tego temperatura 30 stopni C. Tak było w niedziele na trasie zawodów  Gwiazdy Mazur w Prostkach.  Jako najstarszy uczestnik , zająłem 38 miejsce , w kat. 60 +  byłem szósty, a w kategorii 70 + - pierwszy . Gratulacje od Czarka Zamany i Darka Gajdzińskiego, organizatorów imprezy przyjąłem z wielką radościa.  Wydaje mi się, że godnie reprezentowałem swego sponsora – Auto Serwis Chrzanowsk i nasz amatorski Team 4.

 

Warto realizować cele i kierować się mottem Pierra de Coubertina , ojca nowozytnego ruchu olimpijskiego, który podkreślał wielkie znaczenie samego  startu w zawodach sportowych.

 

Jest także drugi powód do zadowolenia. To miłe przyjęcie tekstu w e-grajewo o rowerzystach z Włoch.

 

Jarosław Sarnacki (Team 4 Grajewo)

poniedziałek, 3 października 2022

Dystrybucja jodku potasu - komunikat

poniedziałek, 3 października 2022

Kondolencje

Komentarze (7)

Zainteresowanie imprezami organizowanymi przez Zamanę coraz mniejsze. Może wpływ na to ma ogrom podobnych imprez. W tym samym czasie były wyścigi Milko. Pana, który to napisał , nie znam - ale szacunek się należy.

Super wyczyn lata jeżdżenia zrobiły swoje kondycja jak u 40 latka a może i mniej tylko przyklasnąć.

Dla młodego to żaden wyczyn ale dla starszych to już duży wysiłek

Żeby nie było że każdy może. Fakt, dla młodego to żaden wyczyn ale dla starszego to może być jazda po krawędzi. Oczywiście, trening podnosi wydolność organizmu ale trzeba zawsze myśleć o swoim wieku. Wyjątki są jak widać ale to już trzeba mieć wybitne zdrowie aby zbierać laury w takim wieku, dlatego dla przeciętnych starszych to ja bym proponował w tempie spacerowym objazd Szyman albo wypad nad jezioro. Toczyłowskie ma się rozumieć ;)

W Grajewie jazda rowerem jest mało popularna. Popatrzcie ile ludzi na rowerach , chociazby w Ełku. No coż - w Grajewie nie ścieżek rowerowych. Pustynia, biała plama.

Frekwencja jak by mniejsza ale może to rzeczywiście inne imprezy rowerowe odbierają zawodników . Trasy MTB Prostki są ciekawe i wymagające tylko potrzeby jest odpowiedni sprzęt i można poszaleć.

W tempie spacerowym można pokonać 22 km. nawet w trudnym terenie. Tylko trzeba chcieć. Nie kazdy chce. Starsi powinni szanować zdrowie i nie szaleć.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.