środa, 26 stycznia 2022

Wiadomości

  • 36 komentarzy
  • 5096 wyświetleń

Most w Szymanach oficjalnie oddany do użytku

Jest nowoczesny i bezpieczny – most na rzece Ełk w podgrajewskich Szymanach oficjalnie przekazano do użytku w piątek, 14 stycznia. W otwarciu inwestycji, której wartość to blisko 4,2 mln zł, uczestniczył m.in. Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

 

Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim usprawnienie połączenia dróg krajowych nr 65 i 61 oraz umożliwienie kierowcom ominięcia, mocno obciążonego ruchem, centrum Grajewa. Teraz część samochodów – jadących np. do Białegostoku od strony Rajgrodu – będzie mogła swobodnie przejechać przez Szymany.

 

Satysfakcji z zakończonej inwestycji również nie krył wójt Grajewa Stanisław Szleter. Zaznaczył, że most będzie służył mieszkańcom całego powiatu, choć – jak mówił – z pewnością przepustowość i nośność obiektu zwiększy ruch w Szymanach.

– My, jako zarządcy dróg powiatowych i gminnych, zadbamy o organizację ruchu tak, aby to bezpieczeństwo zapewnić – zaznaczył.


Dzięki przebudowie mostu poprawił się też dojazd samochodów ciężarowych (bez ograniczeń tonażowych) do gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych w Szymanach.

 

https://www.wrotapodlasia.pl/ |
fot.: Kamil Timoszuk

Komentarze (36)

A może Pan starosta by się pochylił nad szpitalem, zamiast marnować czas na przecinaniu wstęg.

Jaka rozpoznawalność u e-grajewo, brawo, brawo...

Starosta nie ma ważniejszych spraw?

Budujemy Mosty dla Pana Starosty. A co z Dworcem Kolejowym, co ze Szpitalem, co z Drogami i Obwodnica dla Grajewa, gdzie jest Pan Starosta ????.

Teraz tyle samochodów będzie tam jeździło, że rowerem ciężko będzie przejechać.

Kiedy Panowie Starosta i Wójt planujecie w pełni utwardzić drogę przez nowy nowy most z Toczyłowa do Koszarówki? Dzisiaj większa część tej trasy jest piaszczysta.

ten starosta to typowy ***** *** i tyle w temacie !!!!!

Dworzec kolejowy jest nieopłacalny jeśli chodzi o remont, to nie jest duże miasto aby przynosiło to dochody. Mogli by co prawda 1/4 budynku zaadoptować do udziału sprzedaży biletów PKP/PKS i poczekalnię. Resztę budynku dobrze by było wykorzystać na dzierżawę za niewielki koszt moooze ktoś by się zainteresował jak nie całością to przynajmniej częścią.

Mówisz o obwodnicy? Szymany są taka "mało wygodna" obwodnica ale są, most był konieczny bo tamten się rozpadał rolnicy, mleczarki jak i każdy tam człowiek mieszkający np chcąc zajechać na np. Intermarche jeździliby przez Grajewo. Nie jest to duży ruch ale jest, tym bardziej że Szymany się rozbudowują dość znacznie w ostatnim czasie.
Druga sprawa jeśli chodzi o obwodnicę masz objazd z drogi łomżyńskiej aż do białostockiej co prawda była już dawno ale ogarnęli tą drogę konkretnie.
Następne to to że w tym 2022 roku mają oddać VIA baltica jest to trzeci rodzaj obwodnicy Grajewa lomza-elk-suwalki więc cały transport z Litwy w stronę Łomży/warszawy nas ominie.
Następna czwarta nazwijmy obwodnica to z Ełku do Rajgrodu więc do obsłużenia zostaja prostki jeśli chodzi o stronę północną a zaznaczam że w sprawach urzędowych jeżdżą do Ełku. Więc o jaką obwodnicę się pieklisz frustracie?

Co do szpitala się nie wypowiem bo nie znam tematu jedyne co ostatnio doczytałem to to że ten kto tam ostatnio urzędował zrobił całkiem niezłą robotę i postawił szpital na nogi. Jeśli chodzi o obsługę jeden lekarz jest z powołania drugi tylko dla etatu. Podobno co do pielęgniarek zwłaszcza położnych mamy fajne kobietki (osobiście znam dwie i faktycznie miłe i pracowite co to będzie jak odejdą bo młodych mało na tym kierunku).


Więc bez sensu twoje zarzuty. Widać nie masz pojęcia. Są inne rzeczy do których można by było się przyczepić ale tu akurat nie trafiłeś.

Myślę, że Pan starosta dokładnie wie co dzieje się w Szpitalu po ilu ludzi pracuje na każdym dziale i w jakich warunkach.

Most już był otwierany 2-krotnie.Panowie weźcie się za obwodnicę, dworzec, szpital

Chłopy ze zdjęcia weźcie się za robotę. Czego tylu na tym zdjęciu? Ilu z was było chociaż raz na budowie mostu.

Stary most był wystarczajacy. Wystarczyło wyremontować. Teraz cały ruch będzie przez Szymany, żeby ominąć Grajewo. A co do dworca - daleko od miasta, dla starszych osób trudno dotrzeć. Jak masz samochód nie korzystasz z komunikacji miejskiej. Do tego odludzie, brak schronienia przed zimnem i brak toalety. A mamy XXI wiek, tylko nie w Grajewie.

Ale jacy dumni, jakby sami budowali i z własnych pieniędzy, żenada takie otwarcia.

Dlaczego nie było księdza , otwarcie jest nieważne ?

Pielęgniarki, starosta wie jak uratować szpital. Jego jednak to nie interesuje by zrobić te strategiczne decyzje bo ważniejszy jest interes partii PiS. Na odczepnego przyjedzie jakiś minister i z wielkim hallo wręczy czek na milion może dwa. I na jakiś czas będziecie zadowoleni. Kolejny raz będziecie o zmieni i oszukani.

W Grajewie zrobiła się moda na przecinanie wstęgi i fotka

Trzeba być ślepym lub trolem, nie widząc inwestycji w Grajewie. JAK NAJWIĘCEJ WSTĘG. Pozdrawiam.

Lepiej byłoby postawić chociażby jakiś kontener z kasą biletową, toaletą na Dworcu w Grajewie. Strach stać na tych przystankach zarówno rano jak i wieczorem. Totalne odludzie. Taksówki daleko, istny dramat. Przykre że w zimę przy -10 stopniach nie ma gdzie się ogrzać czekając na kolejny autobus. Może tam Pan Starosta by się pojawił??

Tak Studentka masz całkowitą rację. Ciężko trafić na dworzec, strach tam iść i czekać na takim za......
Zresztą Pan Starosta nie wie jak to wygląda bo i tak wszędzie jedzie samochodem. Nie myśli o osobach starszych czy bez prawa jazdy.

Dramat, coraz gorzej w tym Grajwie.

Do Studentka, co Ty wysyłasz staroste na dworzec w ciepłym urzędzie ciężko zastać

Podobno będzie jeszcze jedno otwarcie bo poseł Zieliński sobie zażyczył i ma być confetti

Szpital nie potrzebuje mostu?potrzebuje drabiny żeby wyjść z dołka bo personelu jak na lekarstwo!

Ci wszyscy otwierający to powinni zacząć się ustawia wzdłuż drogi, a nie względem jej szerokości bo ta staje się za wąska tak dużo ich ostatnio bywa na otwarciach.

Most mostem . Weźcie się za szpital i zacznijcie przyjmować pacjentów normalnie którzy potrzebują pomocy a nie jej odmawiacie bo pacjent nie ma covida ..co jest z tą służba zdrowia ludzie są chorzy na inne choroby i też chcą pomocy lekarskiej i chcą żyć

Jan bo Grajewo to bastion PiSu **** *** i ** z *** też

Uroczyste przecinanie wstęgi utwierdza mnie w przekonaniu, że jako państwo mentalnie jesteśmy 100 lat za murzynami... Jak mniemam, bez przecięcia wstęgi most zawaliłby się w mgnieniu oka. Aż dziw, że jeszcze tam stoi, bo księdza z kropidłem nie widać...
Komu i czemu ma to służyć? I przede wszystkim za czyje pieniądze?

A ludu nie widać. Zabrakło też drugiego radnego wojewódzkiego z PSL

Jak niby samorzad ma brac sie za szpital. Problem dotyczy calego kraju, politycy w Warszawie tylko dosypuja kase. Braki lekarzy czy pielgniarek tonie wina Burmistrza czy Starosty, to wieloletnie zaniedbania rzadzacych

DROGA PRZEZ SZYMANY BYŁA NAJBEZPIECZNIEJSZA DROGA DLA ROWERZYSTÓW. Nie chce pan budować ściezek rowerowych, to gdzie rowerzyści maja sie podziać. Kierowcy do tej pory jeżdzili przez Grajewo i było dobrze.

Samochody z tonażem 40 ton robią sobie skróty przez Szymany, unikając kontroli policji i ITD w Grajewie. Kto bedzie pilnował, most w Szymanach ma inną niąsnąć.

Dworzec PKP jest w gestii starosty?

He he, ten portal jest tak przewrażliwiony na punkcie jakiekolwiek krytyki władzy, że nawet najdelikatniejsze komentarze usuwa. I śmieszno i straszno.
Potem będą wyczernione strony główne (bo władza atakuje media) i płacz, że nikt nie protestuje w obronie wolności prasy.
Nie bądźcie śmieszni z tą swoją cenzurą prewencyjną - rok 1984 przeczytajcie

4,2 mln zł za mostek na rzece... To jest przykład ile kosztuje nas, podatników "państwo opiekuńcze". Realna wartość tego mostu nie powinna przekroczyć 500.000zł...

Niektorym radnym chyba urlopu zabragnie bo co impreza to tylko do zdjec pozuja. Pozujcie ,pozujcie modelami nie zostaniecie a my was zapamietamy!

Do oko ludu było tylko e Grajewa nie było i dlatego mnie też nie ma na zdjęciu. A mostem zarządza powiat. Remont był dlatego aby można bezpiecznie i bez obaw przejeżdżać co wcześniej nie było możliwe.

Do" gorszy szort".... Zapomniales ze obecne zaklady pracy powstaly dzieki dworcowi kolejowemu. A teraz pokaz mi jakie powstaly zaklady. Tylko jakies mosty, budki dla ptakow, wycinka drzew, lanie betonu. .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.