piątek, 25 kwietnia 2025

Warto przeczytać

Mity i fakty na temat powiększania punktu G - co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Powiększanie punktu G (G-spot amplification) to zabieg, na który decydują się kobiety w różnym wieku. Zastanawiasz się nad poddaniem tego typu procedurze, ale masz pewne wątpliwości i obawy? Słyszałaś, że powiększanie punktu G boli i wymaga długotrwałej rekonwalescencji? Dowiedz się, co jest prawdą, a co powielanym mitem, zanim udasz się do kliniki medycyny estetycznej i skorzystasz z zabiegu augmentacji punktu G!


Powiększanie punktu G boli - mit

Jesteś ciekawa, czy to prawda, że powiększenie punktu G jest bolesnym zabiegiem? To mit. Procedura nie jest bolesna, ponieważ przed augmentacją punktu G stosuje środek o miejscowym działaniu znieczulającym. Dlatego nawet kobiety o niskim progu bólu mogą przejść ten zabieg (oczywiście po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań).

 

Nie zawsze można wykonać augmentację punktu G boli - fakt

Powiększanie punktu G, jak każdy inny zabieg z zakresu ginekologii estetycznej jest obarczony pewnymi wykluczeniami. Co to oznacza? Jeśli lekarz wskaże u Ciebie przeciwwskazania, nie będziesz mogła skorzystać z augmentacji punktu G. Do najczęstszych czynników wykluczających zalicza się m.in.:

  • aktywne infekcje pochwy,
  • ciąże,
  • menstruację,
  • upławy,
  • stany zapalne,
  • poważne zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • anorgazmię pierwotną,
  • podejrzane zmiany skórne, które wymagają oceny histopatologicznej,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby autoimmunologiczne.

 

Powiększanie punktu G wymaga długiej rekonwalescencji - mit

Wiedz, że powiększanie punktu G jest zabiegiem przeprowadzanym w trybie ambulatoryjnym - nie wymaga hospitalizacji ani długiej rekonwalescencji. To mit! Możesz wrócić do domu w dniu, w którym poddasz się augmentacji punktu G. Zabieg trwa krótko, nie musisz więc brać wolnego w pracy ani w kolejnych dnia, by dojść do siebie. Nie ma potrzeby wstrzymywania się od zbliżeń (możesz współżyć z ukochanym nawet tego samego dnia). Nie musisz też rezygnować z ulubionych aktywności sportowych, czy prowadzić oszczędzający tryb życia. W przypadku tej procedury zabiegowej rekonwalescencja nie istnieje.

 

Powiększanie punktu G poprawia zadowolenie z życia seksualnego - fakt

Tak, to fakt. Powiększanie punktu G sprawia, że odczuwane przez Ciebie doznania seksualne są intensywniejsze. Punkt G to najbardziej erogenna strefa kobiecego ciała, dzięki iniekcjom, które powodują uwydatnienie i ujędrnienie tego obszaru, staje się on bardziej uwrażliwiony. Wstrzyknięcie preparatu na bazie kwasu hialuronowego w tkanki przedsionka pochwy sprawia, że możesz czerpać jeszcze więcej przyjemności ze zbliżeń z partnerem. Stąd na ten zabieg często decydują się kobiety, które nigdy w życiu nie doświadczyły orgazmu.

 

Powiększanie punktu G jest niebezpiecznym zabiegiem - mit

Powiększanie punktu G jest bezpieczną procedurą z zakresu ginekologii estetycznej. Zabieg wykonuje wykwalifikowany i doświadczony lekarz, a nie kosmetolog, czy kosmetyczka. W trosce o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo specjalista dba o sterylność używanych igieł i przestrzega wszelkich standardów medycznych. Lekarz używa przebadanego i certyfikowanego preparatu i dokonuje bardzo precyzyjny sposób iniekcji z pomocą kaniuli. Augmentacja punktu G jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych i komfortowych dla Ciebie, gwarantujących Ci pełną dyskrecję.

 

Augmentacja punktu G trwa krótko - fakt

Tak, zabieg powiększania punktu G jest krótkotrwałą procedurą. Augmentacja trwa około 20-30 minut. Oczywiście zabieg jest wykonywany „z marszu”. Wcześniej musisz przejść konsultację i badanie ginekologiczne. Wizyta wstępna to idealny moment, aby porozmawiać z lekarzem, jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania dotyczące przebiegu procedury. Tak więc cały pobyt w klinice trwa około 60 minut.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.