Wśród wielu rozpoczętych i konsekwentnie realizowanych inwestycji na terenie miasta i gminy Szczuczyn, w I połowie 2009 roku wykonano przepust na rzece Wissa, w okolicy miejscowości Balcer (Skaje). Przepust wykonany jest z rur PE o szerokości 10 m. Koszt budowy zmieścił się w sumie 40.950 złotych. Rolnicy z zadowoleniem przyjęli wykonanie przepustu, który zapewnia im bezpieczny dojazd do uprawianych łąk.
Ponadto, została podpisana umowa na przebudowę dwóch gminnych dróg. Jedna z nich we wsi Dołęgi, a druga we wsi Lipnik. Koszt przebudowy tych dróg wyniesie 361.930,55 złotych.
Tekst: Stanisław Orłowski
środa, 27 września 2023
środa, 27 września 2023
Piękny mostek. Nareszcie pomyśleli o rolnikach. Dzięki Panu Burmistrzowi mamy dogodny dojazd do pól.
drogi taki moscik troche hehe
Powem tak w Wąsoszu to się coś dzieje remontują most budują Orlik , układają kostkę , leją nowy asfalt wszystko na raz , to najlepiej rozwijająca się miejscowość w naszych okolicach
Kto by pomyslał...dwie rury i trochę nasypanej na nich ziemi za prawie 41 tys.
mostek fajny ,ale gdzie są barierki.skręcając w prawo lub w lewo z dwiema przyczepami,ostatnia zsunąć sie może do wody,rozjazdy z mostu są za blisko mostu
Do ja: Tak most, chodniki i asfalt robi Zarząd Drog Powiatowych w Grajewie
ufo ale z ciebie drogowiec ty się marnujesz w tych terenach proponuję na Wiejską.
W przetargu na przepust zlożono 5 ofert gdzie najdroższa była sa ok. 160 tyś.
wow ale most...;0
Piękny mostek, dobrze, że ciągle się coś robi i dla miasta, i dla wsi. Burmistrz, choć niezawodowy urzędnik, sprawdza się, jako doskonały gospodarz terenu od miasta aż po najdalsze wsie. Jest dla wszystkich przełożonym i jednakowo oddanym. Inne mam zdanie, co do rz. Wissa. Znając tę rzeczkę, jej zachowania całoroczne, a szczególnie jej przekorną naturę podczas wiosennych powodzi ośmielam się podejrzewać, że zbyt mały przekrój rur przepustowych i dodatkowo pomiędzy nimi cementowa redukcja przepływu, spowoduje spiętrzenie wody, zalanie pól na znacznej odległości, a przez to opóźnienie prac agrotechnicznych. Jest jednak, jak we wszystkim co człowiek robi, niepisana nadzieja. Trzeba się modlić, żeby wszystkie zimy były bezśnieżne, a lata bez obrywania chmur. Pozdrawiam rolników korzystających z mostka i osuszonych przyległych terenów. Życzę im żeby powodzie nie wypłukiwały nawożonej gleby. Miasto czeka na żółte, pachnące masełko.
W końcu gdzie to jest? W Skajach, czy na Balcerze? Bo jak niedawno pisano most na Wissie w Balcerze był remontowany i jest drewniany.
Tu jest napisane: /przepust na rzece Wissa, w OKOLICY miejscowości Balcer (Skaje)./ Nazwa Skaje jest w nawiasie. A czy Balcer ma sołtysa? Jeżeli nie ma, to wskazana orientacja dla umiejscowienia przepustu jest idealna. Nie wnikając w to, czy Balcer ma jakikolwiek most, rozumiem, że przepust jest na łąkach, a nie na drodze (poza obrębem zabudowań, jeśli takie są).
Jak powyżej napisano o możliwości zalewania wodą to rura jak rozumiem o szerokości /chyba chodzi o średnicę/ 10 m raz 2 do tego nie dopuści. Takiej ilości wody o przepustowości rur 10 metrowych niespełna 2 kilometry od jej źródła raczej nie będzie, najwyżej oberwanie chmury. Jeśli to przepust, to po co pisać "mini most". 40 tysięcy, a brzegi rzeki i rowy melioracyjne zarośnięte że nie widać wody.
Do "ja": Zapraszam Ciebie do gminy Radziłów. Zobacz, co się dobrego dzieje zarówno w samym Radziłowie (remonty ulic- nowa nawierzchnia, chodniki, parkingi, remont szkoły i placu szkolnego, kolejne szkolne stołówki itp.) jak i miejscowościach należących do gminy. Zajedź do szkoły w Słuczu, w Klimaszewnicy, przejedź się po okolicznych wioskach. Dopiero wtedy porozmawiamy, która miejscowość i gmina są najlepiej rozwijającymi się w okolicy. Przyjemnego zwiedzania!