czwartek, 21 września 2023

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 10467 wyświetleń

Milczenie jest złotem

Zestawienie ilości oficjalnych wypowiedzi radnych Rady Miasta Grajewo podczas sesji w 2004 roku ( XV-XXIV) pod przewodnictwem Grzegorza Curyło.


Interpelacje i zapytania radnych.

1. Konopka Jarosław - 20
2. Szymczak Aleksander Krzysztof - 17
3. Reut Mieczysław - 14
4. Moszczyński Mieczysław – 13
5. Chiliński Ryszard - 12
6. Chorosz Bogdan Wiesław – 10
7. Antropik Elżbieta - 8
8. Ginel Zuzanna Grażyna – 7
9. Masłowski Edward - 5
10. Modzelwski Henryk – 5
11. Podlaski Kazimierz – 5
12. Wróbel Ewa Urszula - 4
13. Zalewska Halina – 4
14. Radzio Wiesław Józef - 3
15. Jastrzębska Krystyna - 2
16. Mołczanowski Marek - 2
17. Koniecko Waldemar Jarosław - 0
18. Kotyński Leszek - 0
19. Szerszeń Elżbieta - 0
20. Wisniewska Marianna Lida - 0
"Bardzo lubię Grajewo i obchodzą mnie jego problemy, stąd pojawiają się moje wypowiedzi. Dotyczą one najczęściej spraw społecznych i gospodarczych naszego Miasta. Myślę też, że często zabieram głos w imieniu moich Koleżanek i Kolegów Radnych, do których mam wiele szacunku. Jeśli mógłbym skorzystać z okazji, to chciałbym przesłać najlepsze życzenia mojej drogiej żonie Grażynce, która obchodzi dzisiaj swoje imieniny"- radny Jarosław Konopka dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie.
e-Grajewo.pl

czwartek, 21 września 2023

Burmistrz zaprasza na spotkanie (22.09)

Komentarze (15)

nie popisuje sie co niektorzy radni a tyle mieli do powiedzenia przed wyborami jak to jest?? wtedy umieli zabierac glos?? a teraz co?? nie liczy sie nic?? liczy sie tylko kasa ktora biora?? dlaczego niektorzy wypowiadaja sie dwa razy przez caly jedna pani i jeden pan niektorzy wogole czy takim ludziom naleza sie diety za to ze tylko siedza a co z tymi ludzmi co pracuja w urzedach i zarabiaja bardzo malo i codziennie chodza do pracy i musza uslugiwac tym wszystkim radnym?? LUDZIE ZASTANOWCIE SIE NAD TYM KOGO WYBIERAMY NIGDY WIECEJ TAKICH BLEDOW!!! NIECH RADNI ZAJMA SIE POTZREBUJACYMI A NIE TYLKO OBIECUJA!!!! to jest moje zdanie!!!!!!!!

to po co są tamci radni ?? zeby diete wziąśc ??? nie rozumiem tego.....;/ nawet na sesjach raz głosu nie zabrali....

Panie Jarku my tez sie dolaczamy do zyczen pana zony Grazyny: wszelkiej pomyslnosci dla solenizantki oraz dla calej panskiej rodziny zycza Poniatowscy z NY

"Mądry wie co mówi a ...... mówi co wie"

Lepiej nic nie mówić niż głupoty opowiadać. To całe szczęście w niektórych przypadkach. Dopiero by się narobiło. Do wszystkich tych którzy narzekać potrafią: przecież to społeczeństwo Grajewa wybrało radnych. Niestety potwierdza się oto taka rzecz: Polacy nie potrafią rządzić kiedy jest pokój, zaś świetnie potrafią wojować, nie jest ważne z kim wojują, poprostu muszą. Jeśli jest brak wrogów to wojują między sobą. W niedługim czasie odbędzie się kilka wyborów. Zobaczym jaka będzie frekfencja. A potem jak zwykle będziemy narzekać, narzekać iiii wojować, narzekać , wojować, narzekać i defraudować. Niestety jest to niepojęte, ale uczciwi ludzie całe zycie muszą pracować na malwersantów i pieniaczy.

Wojtku masz rację ,ale po co nam radni,którzy tylko przytakują,biorą diety i może nie wiedzą,jakie problemy poruszane są na sesji .Jak oni wygrali wybory?Czy ktoś inny mówił za nich?KOCHANI WYBORCY IDZMY WSZYSCY GŁOSOWAĆ,TO moze wybierzemy ludzi naprawdę odpowiedzialnych!

Wstyd! Ale wstydzić się powinni idioci, którzy głosują na takich ...! Znane w mieście nazwisko nie gwarantuje, że osoba ta będzie działać dla swoich wyborców. Przemyślcie to przed pójściem na następne głosowanie.

Żal mi "Jednego z dwudziestu" radnych, potrafi wydusić tylko pusty i małoorginalny frazes, a do tego wstydzi się swojego nazwiska ...

Wojtkowi, Mieszkance Grajewa, Acha, JA pragnę przekazać, że praktyczna dyskusja nad bieżącymi sprawami miasta odbywa się podczas posiedzeń poszczególnych komisji. Zazwyczaj oprócz radnych biorą w nich udział merytoryczni pracownicy Urzędu, radca prawny i w zależności od potrzeb eksperci.
Moja smutna refleksja dotyczy natomiast znikomego zainteresowania społeczeństwa najważniejszą formą pracy Rady Miasta Grajewo - sesji. Wypowiedzcie się dlaczego tak jest? Dlaczego tak mało osób korzysta z prawa uczestniczenia w obradach sesji RM G-wo i dlaczego ich aktywność podczas obecności jest tak mała?
Z poważaniem Jarosław Konopka

Ludzie nie interesują się na co dzień polityką - myślą jak przeżyć miesiąc ( chyba ze się mylę) a tak naprawdę uczymy się dopiero demokracji, moze się czegoś obawiam,

Ilość zabranych głosów w czasie sesji absolutnie nie świadczy o aktywności radnego. Mówić dla samego zaistnienia, np.brudne ulice, gdy jeszcze leży snieg, jest śmieszne.Radny uczestniczy w pracach komisji i ma podejmować mądre decyzje, które służą mieszkańcom. Pusty głos zabrany na sesji niczemu nie służy.

Jolu Ciebie też mi żal bo Ty też nie podajesz swojego nazwiska

Niech zgadnę, Zatroskany grajewianin, to sflustrowany radny, który próbuje "innymgłosem" usprawiedliwiać się za swoją niemoc głosową ....

Po pierwsze nie jestem osobą publiczną, jak j.w. radny "jeden z dwudziestu" i nie muszę podpisywać się z imienia i nazwiska, a po drugie merytum sprawy dotyczyło czego innego. W tym miejscu nie dziwię się milczeniu takich radnych ...

M E R I T U M - Jolu M E R I T U M sprawy.....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.