wtorek, 21 września 2021

Warto przeczytać

Mieszkanie od dewelopera w Krakowie

Mieszkanie od dewelopera w Krakowie


Prawdopodobnie każdy z nas marzy o własnych czterech kątach. Mowa oczywiście o tych, co jeszcze ich nie mają. Czasami nieważny jest metraż, lecz najważniejsze by mieć coś własnego. Jak to mówią "ciasne ale własne". Jest w tym sporo prawdy. Mieszkając we własnym mieszkanku, nawet niewielkim, czujemy się dużo swobodniej niż jak podczas wynajmowania lokalu od obcej osoby. Dodatkowo jeśli chcemy cokolwiek zmienić w jego wystroju nie potrzebujemy na to niczyjej zgody.


Nowe mieszkanie czy z drugiej ręki?

Będąc na etapie kupna własnego M. stajemy przed ważną decyzją, czy odkupić urządzone już mieszkanie od właściciela czy zdecydować się na kupno mieszkania od dewelopera. Co najważniejsze, kupując mieszkanie od kogoś zazwyczaj jest one urządzone według gustu tej osoby, a jak wiadomo nie każdy ma taki sam gust. Choć mieszkanie będzie wyremontowane to wystrój niektórych pomieszczeń może zwyczajnie nie trafić w nasze upodobania, a jeśli do ceny zakupu dodamy jeszcze cenę ewentualnego remontu to wcale nie wyjdzie ona tak korzystna, jakby się na początku wydawało.

Kupując mieszkanie w stanie surowym od dewelopera zyskujemy możliwość urządzenia go od początku do końca według własnego gustu i indywidualnych upodobań. Jest to prawdopodobnie najlepsza opcja, w szczególności gdy owe mieszkanie ma nam służyć przez kilka lub kilkanaście najbliższych lat i jeśli mamy mieszkać w nim całą rodziną. Dodatkowo ostateczne koszty mogą okazać się dużo niższe od tych, które trzeba było by ponieść w momencie kupna urządzonego już lokalu.


Na co zwrócić uwagę?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję w kwestii kupna nowego mieszkania, sprawdź wszystkie aspekty życia w tym miejscu. Jeśli pracujesz to ważna jest odległość od wybranego mieszkania do Twojej pracy, jeśli masz dzieci to sprawdź jak daleko od przyszłego miejsca zamieszkania znajduje się przedszkole lub szkoła dla Twojej pociechy. Sprawdź również ile czasu będziesz musiał poświęcić na dotarcie do sklepu, na pocztę czy na najbliższy przystanek.

Wydawałoby się, że najważniejsza jest lokalizacja. Pamiętaj jednak, że biorąc pod uwagę mocno zanieczyszczone powietrze w Krakowie dosyć istotną sprawą jest, by wokół było sporo terenów zielonych. Mieszkania od dewelopera z Krakowa mają doskonałą lokalizację. Choć znajdują się w ścisłym centrum to wokół nich rozciąga się bogata zieleń. Atrakcyjna lokalizacja i łatwa dostępność komunikacji miejskiej czyni je niezwykle atrakcyjnymi, szczególnie dla młodych małżeństw i ludzi ceniących sobie spokój i prywatność jaką mogą uzyskać mieszkając w przyzwoitej okolicy.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.