piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 10911 wyświetleń

Miasto przejmie oświetlenie

Awaryjne, przestarzałe, zbyt drogie - tak niektórzy mieszkańcy miasta mówią o oświetleniu Grajewa. Być może sytuacja wkrótce ulegnie zmianie. Miasto zamierza przejąć ok. 1800 słupów elektrycznych od Zakładu Energetycznego.
  
W zamian miasto miałoby przekazać zimie, gdzie obecnie znajdują się trafostacje należące do ZE. Transakcja ma być bezgotówkowa, gdyż obie strony wyceniają swój majątek na ok. 80 tys. zł.   

Przejęcie przez miasto słupów ma przyspieszyć modernizację miejskiego oświetlenia. Na ten cel w najbliższych latach potrzeba ok. 1,3 mln zł. 

- Przejęcie oświetlenia na stan miasta wymusza przyjęta już w 1996 roku ustawa o energetyce. Do tej pory była taka sytuacja, że finansowaliśmy modernizację nie naszych urządzeń. Uporządkowanie tego oraz stopniowa poprawa ma zmniejszyć także koszty oświetlenia - poinformował Bogdan Wojsławowicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej.


Sonda: Które rejony miasta są najsłabiej oświetlone ?

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (6)

oczywiscie na ulicy Buczka (chodzi mi o ten kawałek przy osiedlu broniewskiego) jest jedna latarnia ktora swieci jak chce. Przewaznie jest ciemno. Zrobcie cos z tym to strasznie denerwujace jak sie idzie wieczorem a tu nagle zgasnie i ciemno na ulicy;/

A co z ulicą DWORNA- zróbcie w koncu na niej światło

Wreszcie będą jaśniej świecące, energoosczędne, ekologiczne żarówki. - przepraszam, świetlówki.

Najciemniej to jest na ul.Spokojnej i Ułańskiej. Nie ma ani jednej lampy!

ulica pilsudskiego takze jest slabo oswietlona zwlaszcza rejony za stadionem a tam mieszkaja ludzie..

Ulica Wilczewo też jest słabo oświetlona, na tak długą ulicę zdecudowanie jest za mało lamp, które i tak nie wszystkie się świecą

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.