wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 9241 wyświetleń

Miasto nie składa broni

Miasto nie składa broni

Kwotę ponad 3 mln 390 tys. zł z ustawowymi odsetkami oraz kwotę ponad 120 tys. zł tytułem zwrotu kosztów procesu Miasto Grajewo musi zapłacić w związku z przegranym procesem sądowym z firmą, która pracowała przy realizacji projektu pn.: „Rozwój oferty turystycznej Miasta Grajewo poprzez inwestycje w budowę infrastruktury turystyczno – rekreacyjno – sportowej”. To konsekwencje niesłusznie naliczonych kar za przekroczenie terminu wykonania umowy. Wyrok jest nieprawomocny.

Wykonawcą robót była firma z Ełku. Zamówienie obejmowało budowę krytego basenu wraz z zapleczem SPA, w którym znajdują się pomieszczenia do masażu, grota solna i zespół saun oraz budowę budynku Muzeum Mleka. Budynki powstały na rogu ulic Targowej i Konstytucji 3 Maja.

- Miasto zostało zobligowane do nałożenia kary w stosunku do firmy PRIBO-EPB” sp. z o.o. z Ełku ze względu na zapisy wynikające z zawartej umowy. Kara dotyczy zwłoki w opóźnieniu wykonaniu inwestycji. Termin zakończenia inwestycji basenu został przekroczony o 63 dni – poinformował nas Maciej Bednarko, zastępca Burmistrza Miasta Grajewo.

Zgodnie z zawartą umową inwestycja powinna zostać oddana do 31 marca 2015 r. Wykonawca przekroczył wskazany termin. Pierwsze zgłoszenie do odbioru robót nastąpiło 29 maja 2015 r. Z uwagi na brak podpisów inspektorów nadzoru budowy oraz dokumentacji odbiorowej powykonawczej Miasto je odrzuciło. Skuteczne zgłoszenie wykonawcy nastąpiło w dniu 3 czerwca 2015 r. Protokół odbioru końcowego został podpisany 19 sierpnia 2015 r.

Miasto nie składa broni. Zostało złożone odwołanie od wyroku.


/e/

 

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (16)

Ktoś tu nie potrafi prowadzić inwestycji i kiepsko się na tym zna więc przegra w każdym sądzie. Firma budowlana nie raz taką sytuację ćwiczyła więc z żółtodziobami sobie poradzi bez kropli potu.

NO to ladnie posel Gwiazdowski PiS, posel Andruszkiewicz KUKIZ 15 w swojch biurach oglaszaja pomoc PRAWNA dla Grajewa a miasto GRAJEWO tej POMOCY NIE WIDZI, a oni sa POSLAMI GRAJEWA i ZIEMI GRAJEWSKIEJ, nie wpomne o WIDMO senator ANDRES

Pan Gwiazdowski nikomu nie pomógł ,ludzie proszą o pomoc w sprawie punktów skupu mleka ,a
On mówi że jest z pis

Senator ANDERS tym się zajmie.

Burmistrzu, od początku macie problem z tymi inwestycjami, jak nie z kadrą to z odbiorem, kto tam doradza??

teraz jasne czemu marek przestal byc burmistrzem tylko on widzial tu przegrana sprawe brawo ty

No tak, nie można uczciwie to niech nam poseł/senator pomoże bo sprawiedliwość musi być po naszej stronie. To nic, że nie wiemy co dokładnie jest w dokumentach i w uzasadnieniu sądu, wyrok wydam na podstawie 3 zdań artykułu, a jak nie ja to posłowie i senatorowie grajewscy bo czemu nie. Smutne i straszne.

Powinno się wprowadzić odpowiedzialność urzędniczą, niech płacą ci co nie dopilnowali swoich obowiązków! Nie stać naszego miasta na przegrywanie takich spraw

Tak tylko urzędnik w Polsce nigdy nie jest winien co najwyżej przekroczy uprawnienia lub nie dopełni obowiązków. Nie raz namiesza człowiekowi w dokumentach czy pozwoleniach ale to zawsze wina petenta bo nie zna prawa. Człowiek ma przez to problemy, a urzędnik cieszy się z premii.

Bardzo dobrze, trzeba walczyś silniym byc nie skladac bron

Ludzie czy wy nie widzicie ze to jest wszystko ustawka ,widocznie tamta firma miala lepsze wejscia w sadzie ,przeciez to jest czarno na bialym ze przekroczyli terminy to trzeba odpowiadac za wlasne bledy i nie ma co obwiniac politykow chociaz ich wsparcie by sie bardzo przydalo,najpierw trzeba zrobic porzadek w sadach zlikwidowac te mafie

Jednym słowem wykonawca wykonał w terminie i zgłosił do odbioru tylko nie było komu podpisać i tu jest potrzebny rzeczoznawca który oceni kto winny .I NIECH SOBIE NIE MYŚLĄ ŻE RZECZOZNAWCY WYNAJĘTE PRZEZ STRONY będą mogli występować przed Sądem , Sąd powołuje swoich z listy biegłych Sądowych.

Przekroczenie terminu to jedna sprawa ale jest i coś jeszcze to jakość wykonanych prac, tam jest niezłe bagno ale to wyjdzie ciekawe kto przewodniczył komisji odbiorowej z ramienia urzedu z tego co lud grajewski głosi to był to zastąpca burmistrza Bednarko a gdzie on miał oczy.

Duża inwestycja to wspólny problem zleceniodawcy i wykonawcy, powinni współpracować. Dwa miesiące opóźnienia jako pretekst do nałożenia milionowych kar umownych? Co to za wina? Dobrze, że sąd jest rozsądny.

miasto nie składa broni ale amunicji ma brak .

I tak to jest jak wybieramy amatorów za ogromna kasę czas eksperymentów dawno się skończył to smutne panie Adamie ale pana jako fachowca i pomysłodawcę zaszczuto, mówiono nam że to nie jest potrzebna inwestycja a proszę zobaczyć teraz milczą choć tłumy ludzi korzysta z basenu jeszcze chwila i powiedzą że to oni wymyślili i zrealizowali bo nic więcej nie zrobią brak im jakichkolwiek pomysłów. Posłów ziemi to mamy tylko na papierze

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.