wtorek, 16 kwietnia 2024

Sport

  • 4 komentarzy
  • 10937 wyświetleń

Memoriał Litwinowicza -5II

XII Memoriał J. Litwinowicza, hala MOSIR Grajewo,  5.02.2006r.

Miejsca:
I - Ślepsk Augustów  (mistrz III ligi)
II - WSFiZ Białystok  (vicemistrz III ligi)
III - Mlekpol Mosir Grajewo
IV - Żubr Zambrów

Najlepsi zawodnicy turnieju -  Marek Stafańczuk -Żubr Zambrów, Michał Wolwark -Mlekpol Grajewo, Piotr Antonik -WSFiZ Białystok, Arkadiusz Gij -Ślepsk Augustów.


Galeria zdjęć

Sędziowie: Konstanty Szczuka Białystok, Marek Duchnowski Grajewo

O R G A N I Z A T O R Z Y   
TKKF, MOSiR Grajewo we współpracy z PUSP "Zakrem" Grajewo
Rozmowa z Marekiem  Mołczanowskim - v-ce Prezesem Zarządu Miejskiego TKKF w Grajewie, radnym miasta Grajewo.

"Turniej memoriałowy w siatkówce im. Juliana Litwinowicza organizowany jest od 12 lat, aby uczcić pamięć działacza TKKF, radnego I kadencji i pracownika PUSP "Zakrem" w Grajewie. Propagował On idee sportu jako działacz zakładowego ogniska TKKF i członek Zarządu Wojewódzkiego TKKF.
Siatkówka na terenie Grajewa ma długie tradycje zarówno wśród grających jak i kibiców, których zawsze było wielu. Popularne były Ligi Siatkówki wśród amatorów. Gra zespołowa, która pozwala, aby większa grupa uczestniczyła w tych rozgrywkach, również -"święto" dla kibiców. Mogą się przecież zetknąć z bardziej profesjonalną siatkówką. Na pierwsze turnieje zawsze przyjeżdżały drużyny z byłego woj. łomżyńskiego (tam mieścił się Zarząd Wojewódzki TKKF). Miasta uczestniczyły w zlotach, turniejach miast, świętowaliśmy m.in. Noc Świętojańską . W następnych latach, aby podnieść poziom zawodów zapraszaliśmy zespoły z warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W roku bieżącym eksperymentalnie, ponieważ drużyna grajewskiego Mlekpolu gra w III lidze, zaprosiliśmy dwa zespoły trzecioligowe: Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów w Białymstoku oraz Ślepsk Augustów. Są to drużyny - liderzy III ligi. Kolejny zaproszony uczestnik - Żubr Zambrów jest już od lat tradycyjnie gościem turnieju, nigdy nie zawiedli. Drużynie i jej opiekunowi p. Wiesławowi Słabemu - pasjonatowi sportu, a w szczególności siatkówki, której poświęca cały wolny czas, należą się ogromne podziękowania za bardzo dobrą współpracę. Zambrów również organizuje podobny turniej imienia Kotowskiego i my także bierzemy w nim udział. Grajewo reprezentuje drużyna Mlekpolu.
W dzisiejszym turnieju drużyna gospodarzy uległa zespołowi WSZiF z Białegostoku, co raczej nie jest niespodzianką, gdyż są wyżej sklasyfikowani w lidze. Drużyna Ślepska Augustów - zwycięzca turnieju jest zwycięzcą III ligi, będą oni grać o wejście do II ligi. Życzymy im awansu, chociaż będzie bardzo trudno. O awans mają ubiegać się 32 zespoły w 4 grupach, a promowane są tylko dwa zwycięskie miejsca.
Taki turniej jest  też okazją, by zarówno siatkarze jak i działacze mogli się spotkać, porozmawiać, powspominać, wymienić doświadczenia w przyjacielskiej atmosferze. Jest ogromną zaletą tego typu turniejów, że właśnie wytwarzają się przyjacielskie więzi. Turniej memoriałowy chcielibyśmy organizować nadal. Jest to moim zdaniem idea godna propagowania, to dodatkowa możliwość dla mieszkańców miasta, aby spędzili swój wolny czas trochę inaczej niż przed telewizorem. Gorąco zapraszam wszystkich za rok na ten turniej jak i na inne zawody, które wspólnie z MOSiR będziemy organizować.
Pozdrawiam fanów sportu i czytelników e-Grajewo - portalu, który propaguje sport".
Marek Mołczanowski


e-Grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

BIEG WILKA NA BOISKU CZWÓRKI

Komentarze (4)

Na sali w PG 3 durniu. A gdzie takie cos w Grajewie moze byc? Proste ze na hali. Pomysl troche czasami.

HALA MOSiR w Grajewie

Organizatorem Memoriału jest TKKF oraz MOSiR

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.