Oferty i promocje

Medicus: bezpłatne badania

Miło nam jest poinformować pacjentów NZOZ MEDICUS, że program profilaktyki Chorób Układu Krążenia (CHUK) nadal jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

W 2017 roku programem objęci są pacjenci z następujących roczników: 1962, 1967, 1972, 1977, 1982.

Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Umieralność w Polsce z tego powodu należy do najwyższych w Europie.

Badania pokazują, że ważną rolę w rozwoju chorób układu krążenia odgrywają niektóre wzorce zachowań składające się na współczesny styl życia.
Do głównych celów  programu profilaktyki chorób układu krążenia należy obniżenie o ok. 20 % zachorowalności i umieralności z powodu chorób układu krążenia populacji objętej programem poprzez wczesne wykrywanie, redukcję występowania i natężenia czynników ryzyka, promocję zdrowego stylu życia: niepalenia, prawidłowego odżywiania się, aktywności fizycznej.

Program kierowany jest do osób, które w danym roku kalendarzowym mają 35, 40, 45, 50, 55 lat, u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia, które dodatkowo w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu profilaktyki CHUK.

Świadczenia w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia udzielane są bez skierowania u lekarza rodzinnego, do którego pacjent złożył deklarację wyboru.

Pacjent, który zostanie zakwalifikowany do programu będzie miał:
- wykonane badania biochemiczne krwi (stężenie we krwi cholesterolu całkowitego, LDLcholesterolu, HDL-cholesterolu, triglicerydów i poziomu glukozy na czczo)
- wykonany pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
- określenie współczynnika masy ciała (Body Mass Index – BMI)


PROFILAKTYKA jest TAŃSZA niż leczenie.
 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.