Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 10530 wyświetleń

Mazury Airshow 2013

MAZURY AIRSHOW 2013

3-4 sierpnia 2013 - Giżycko plaża miejska, jez. Niegocin
Mazury AirShow w Giżycku, to już  15. edycja jednej z największych imprez lotniczych w Polsce, po raz 4. goszcząca w Giżycku nad jeziorem Niegocin. Mazury Airshow to impreza pod wieloma względami wyjątkowa.

Pokazy odbywają się w niecodziennej i pięknej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności zapewniając świetną widoczność. Tafla jeziora jest doskonałym lądowiskiem dla maszyn, które rzadko goszczą na pokazach, dla wodnosamolotów czyli dla latających łodzi i samolotów-amfibii.

Impreza to jedyne miejsce w Polsce gdzie publiczność ma okazję do podziwiania niezwykłych maszyn latających jakimi są wodnosamoloty. Tylko tutaj mogą one zaprezentować w pełni swoje możliwości lądowania i startu bezpośrednio z powierzchni jeziora. Dodatkowym atutem jest fakt, że tej wielkości pokazy lotnicze można oglądać całkowicie za darmo.

Na mazurskiej imprezie goszczą zawsze najlepsi piloci – Mistrzowie Polski i Świata, zespoły pokazowe i indywidualni akrobaci. W Komitecie Honorowym zasiadają same znakomitości świata lotniczego. Podczas Mazury AirShow podziwiać można nowoczesne maszyny wojskowe i cywilne oraz zabytkowe konstrukcje, nawet z początków XX wieku. Nie inaczej będzie w roku 2013 – wojskowe i cywilne statki powietrzne, akrobacyjne, wielozadaniowe, historyczne i współczesne.


Komentarze (3)

po co umieszczac informacje o imprezach na ostatnia chwile bądź po upływie tych dni? serwis informacyjny to mowi o imprezie ktora sie odbedzie a potem umieszcza zdjecia z jej przebiegu a nie umieszcza sie zdjecia z imprezy ktora byla nie naglosniona przez tut. portal

Wacław -zaglądaj do "Wakacyjne imprezy"

jest zakładka wakacyjne imprezy - tam patrz (info Rozrywka); no ale we wrocławiu to żeby nie wiem co chyba ci nie podadzą jednak :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.