Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 13637 wyświetleń

Matura 2008 ( ZSnr2)

Wyniki matur w ZS 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych.

Sukces tegorocznych matur w naszej szkole ukazują wyniki podane w liczbach i procentach – w nawiasie podane zostały wyniki województwa podlaskiego i krajowe – źródło: OKE Łomża, CKE

100 % absolwentów Technikum zdało egzamin !!! (woj.-70%, kraj-67%)
97 % absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego zdało egzamin !!! (woj.-91%, kraj-89%)
94 % absolwentów Liceum Profilowanego zdało egzamin !!! (woj.-68%, kraj-63%)

Spośród wszystkich zdających tylko dwóm osobom nie powiodło się z jednego przedmiotu, ale mają oni szansę zdać ten egzamin w sesji poprawkowej w sierpniu.

Cała społeczność szkolna gratuluje Maturzystom wysokich wyników i trzyma kciuki za rekrutację na uczelnie wyższe. Wynik w naszej szkole jest o kilkanaście procent wyższy niż średnia w województwie oraz nawet  o kilkadziesiąt procent lepszy niż średnia w kraju. Ten, kto śledzi wyniki egzaminów maturalnych z ostatnich 4 lat w ZS 2, może potwierdzić,
że tegoroczny sukces nie jest incydentalny, ale powtarzalny.    Marzena Joanna Sulkowska


Komentarze (18)

http://www.matury-2008-wyniki.win.pl/

ten kto pierwszy podaje informację nie kłamie!! ten kto zwleka kombinuje!!!

jak wpisac te hasło

Gratuluję wysokich wyników i o by tak dalej !!!

Procenty statystyczne to nie wszystko. Proponuję redakcji serwisu E-grajewo, by po opracowaniu przez szkoły wyników matur zrobić ich zestawienie ze wszystkich szkół w powiecie. Każda ze szkół niech poda ilość uczniów klas trzecich, ilość osób przystępujących do matury i wyniki z podziałem na przedmioty i poziom zdawania, wraz ze średnią z każdej z tych kategorii. To umożliwi indywidualną ocenę osiągnięć i da rodzicom gimnazjalistów obraz każdej ze szkół, w szczególności mocnych ich stron. Co powinno zaowocować dobrym doorem typu szkoły. Pozdrawiam wszystkich maturzystów.

czy mozna wiedzieć ilu maturzystów było i ilu zdawało poziom rozszerzony , z jakich przedmiotów?

do Jana: a co Cię to obchodzi - nauczycielem z LO jesteś podstawionym???

Takie zestawienie, o które prosi Bony wykonuje OKE i pojawia się ono na początku każdego września.

do Katy: trochę kultury ! Ja też chciałabym wiedzieć ilu uczniów przystąpiło do matury a ilu uczniów klas III mieliście. Czy w waszej szkole przygotowujecie do poziomu rozszerzonego i jaki odsetek do takowego poziomu podchodzi , ilu zdaje? Chyba mam prawo to wiedzieć biorąc pod uwagę fakt, że moje dziecko też będzie musiało wybrać w przyszłości jakąś szkołę. Pozdrawiam

www.wynikiegzaminow.pl - właśnie odwiedziłem ą stronkę i widać jak na dłoni zdawalność

Jery, na tej stronce są wyniki gimnazjalne i szkół podstawowych.
A swoją drogą Katy, bardzo ważne jest, czy szkoła osiąga dobre wyniki tylko na poziomie podstawowym czy też i rozszerzonym. Dlatego nie dziw się , że ktoś się o to pyta. Na przykład 60% uzyskane na poziomie podstawowym jest wynikiem dużo słabszym od 50% uzskanych na poziomie rozszerzonym. Same procenty o niczym jeszcze nie świadczą. A z tego co wiem, to młodzież w L.O. niemal ze wszystkich przedmiotów podchodzi do poziomu rozszerzonego i uzyskuje bardzo wysokie wyniki. Znacznie wyższe niż średnie w kraju,województwie czy powiecie.
Aha, skąd Ci przyszło do głowy, że Jana to nauczyciel z L.O.? I do tego podstawiony? Przezcież te komentarze są i tak anonimowe?


na wyniki OKE trzeba poczekać do jesieni, chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby pani dyrektor w liczbach wymiernych podała ilość osób zdających dany przedmiot i jaki poziom oraz średnią w procentach, prosimy bardzo

Właśnie odwiedziłem stronę z wynikami matury 2007. Nowych niestety jeszcze nie ma. Mimo wszystko warto wnikliwie ją przejrzeć. Da to nam pełny obraz naszych powiatowych szkół. Dla przykładu: w ZS nr 2 maturę w 2007 r. zdawały 52 osoby (30 z liceum ,20 z technikum oraz tylko 2 z liceum profilowanego). Dlaczego tylko tyle? W LO nr 1 maturę zdawało 211 osób ,w Wojewodzinie - 53, w szczuczynie ponad 66 a w Niećkowie tylko 5 osób przystąpiło do matury. Link do strony: http://egzaminy.scholaris.pl/matura/

Katy, właśnie o to chodzi. Tak powinna zrobić każda ze szkół np. w naszym powiecie. Mam nadzieję, że portal E-grajewo to umożliwi. Wtedy nie będzie żadnych spekulacji, plotek czy niedomówień. Dzięki tym komentarzom doszliśmy do wspólnego rozwiązania. I to też cieszy. Pozdrawiam obie grajewskie szkoły średnie :)

do Edek: W tym roku w Nieckowie do matury przystapilo wiecej osob, ale jak zwykle byl POGROM...

do edek: w ubiegłym roku szkolnym zdawali tylko uczniowie z 2 klas: jedna z LO i jedna z Technikum, natomiast te 2 osoby z Liceum Profilowanego były jeszcze z poprzedniego roku szkolnego. Własnie zamykam komputer i jadę na urlop, ale obiecuję, że po powrocie dokonam analizy tegorocznych matur wzdłuż, wszerz i po przekątnej. Cieszy mnie to, że tyle emocji wzbudza nasza szkoła i nie jest nikomu obojętna. Osobiście uważam, że matury w naszych powiatowych szkołach wszystkim poszły bardzo dobrze, najlepiej w województwie , co mnie bardzo cieszy i gratuluję wszystkim uczniom ,nauczycielom i rodzicom.
Życzę Wszystkim miłego odpoczynku i sobie również.


Do Edek: W roku 2007 w Niećkowie była tylko jedna klasa absolwentów Technikum Rolniczego, licząca 18 chłopców. Większość z nich nie przystępowała do matury, gdyż po skończeniu szkoły chłopcy ci objęli swoje rodzinne firmy, czyli gospodarstwa rolne. Matura nie była im potrzebna, gdyż nie wybierali sie na studia, natomiast bardzo był im potrzebny egzamin zawodowy, do którego przystąpili i zdali. Tak więc nie nie znając sytuacji lepiej sie nie wypowiadaj.
Do Bony: Nie można porównywać wyników matur i poziomów w LO i w Technikum. W liceum wiele przedmiotów jest nauczanych na poziomie rozszerzonym. Jest tam dużo większy przydział godzin na przedmiot, korzysta się z podręczników do tego poziomu. W technikum rozszerzeniem jest kształcenie w zawodzie. Uczniowie uczą się wielu przedmiotów zawodowych ( np. w technikum żywienia na świadectwie maturalnym jest 30 przedmiotów!) i przygotowują się do egzaminu zawodowego, który daje im konkretne kwalifikacje. Absolwent takiej szkoły może już podjąć pracę w swoim zawodzie, a licealista nie ma nic! Jeśli absolwent szkoły zawodowej pójdzie na studia w swoim kierunku to ma tylko połowę roboty na przedmiotach zawodowych a licealiści muszą wszystko zaczynać od podstaw. Szkoda tylko, że szkoły zawodowe wybierają zwykle uczniowie mniej zdolni, gdyż przy takim obciążeniu kształceniem zawodowym jest im szczególnie trudno. Mimo to wielu z nich po dotarciu do klasy czwartej przystępuje do matury i zdaje ją, a następnie wybiera się na studia. Wszelkie porównania między liceami a technikami nie mają więc sensu. Nie można wymagać od wszystkich uczniów szkól zawodowych, aby przystępowali do matury a potem szli na studia, gdyż bardzo wielu z nich po prostu cieszy się ze zdobycia atrakcyjnego zawodu i więcej nie chce się uczyć.


Chyba pora ujawnić wreszcie wyniki matur w Waszej szkole. Wszyscy pamiętamy:miały być wzdłuż, wszerz i po przekątnej.Albo jest sie słownym albo nie. Prawdopodobnie fatalnie wypadły Wam egzaminy zawodowe. Czy to prawda?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.