piątek, 3 lutego 2023

Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 6654 wyświetleń

Mandat w wysokości 3000 złotych i 30 punktów

Mandat w wysokości 3000 złotych i 30 punktów karnych - to skutek zachowania kierującej osobową toyotą na drodze. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu oraz zignorowała sygnały osoby nadzorującej bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię. Zostało to zarejestrowane przez kamerę samochodową innego kierowcy. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do policjantów, którzy wyciągnęli konsekwencje wobec kierującej.

 


Są takie sytuacje na drodze, które przykuwają uwagę i bulwersują innych kierowców. Często potem zaniepokojone osoby zgłaszają takie zdarzenia policjantom.

Do jednej z takich sytuacji doszło na DK-65 w listopadzie 2022r. Ełccy policjanci otrzymali nagranie, na którym widać, jak w okolicy szkoły kierująca osobową toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu. Dodatkowo kobieta zignorowała sygnały osoby nadzorującej bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię.

 

Aktualne przepisy ruchu drogowego surowo traktują kierowców popełniających wykroczenie w okolicach przejść dla pieszych. 

 

Komentarze (19)

Proszę odpowiedzieć jaki jest mandat dla młodocianych wpi***jących się na przejscie z wzrokiem wbitym w telefon ? proszę niech się wypowie policja , jaka jest kara za takie skurwy**two ? ,naraża to kierowców na nagłą reakcję nie z ich winy jak ci wchodzi taka klepa z partyzanta na przejscie , jemu nogami jest ławiej się zatrzymać niz mi 3 tonowym pojazdem , dowalić mandatów dla kierowcy tylko z tym spieszycie , akurat w opisanym przypadku wina jest słuszna

Glupia chyba, mogla ich zabic.

Myśle, ze pierw pan kierujący pieszymi powinien zatrzymywać auta a później pozwalać dzieciom wchodzić na przejście, jak widać nie każdy kierowca chce się zatrzymać w takiej chwili a nadzorujący pieszych powinien zadbać o ich bezpieczeństwo bo od tego jest!

Granewo01 - kara wynosi 300 PLN (korzystanie przez pieszego np. z telefonu na przejściu).

Katarzyna: Twój komentarz sugeruje, że jednak nie myślisz.

Ewidentny błąd kierującej zna przepisy dobrze że dla dzieci nic się nie stało.

Najlepsi są tacy co na pełnej wchodzą przed samochód ciężarowy zmuszając do zatrzymania i machając łapami mam przecież pierwszeństwo

brawo i tak powinno być to się nauczą że znaki drogowe poziome i pionowe nie są tylko dla pieszych . Zbawiło by ją na chwile przyhamować a tak poszło prawko ... ciekawe co ona by mówiła jak by przed jej dziećmi tak ktoś przejechał autem przed samymi nogami pewno lamet na pół Polski

Może przed każdym przejściem postawić znak stop?

W tym przypadku mandat słusznie. Co do wysokości to trochę popier.... no ale dziurę trzeba jakoś załatać. Co do wtargnięcia na przejście przez pieszego to tylko kamerka Grajewo01 Ciebie uratuje.

Z zaobserwowania muszę stwierdzić że Kobiety są słabymi kierowcami . Gwałtowne hamowanie to u nich norma jak i ruszanie :) . Zazwyczaj jak wykonują poważniejszy manewr to ze śmiercią w oczach :)) , nie mówiąc już o kilometrowym luzie z prawej i lewej aby wystartować , wielokrotnie byłem świadkiem z ich udziałem i wiele razy mogło dojść do potrącenia . Brak spokojnej oceny sytuacji jak i używania gazu i hamulca , jeżdżą zbyt przepisowo przy czym stwarzają zagrożenie - paradoks ale prawdziwy , nie jest to ich wina taka ich natura . Emeryci za kólkiem również są bardzo poważnym zagrożeniem na drodze z którym nikt nic nie robi.

Tylko nieuchronność kary może ucywilizować i wychować osoby, które zeszły z drzewa i narzucają innym normy i wartości dżungli.
Dziękuję za uwagę.

Po naszym mieście też jeździ czarny opel, którym jeździ kobieta najeżdżając na pieszych na przejściu.

No i prawidłowo

Po zmianie przepisów jest zdecydowanie więcej zdarzeń i poszkodowanych na pasach.
Pieszy powinien zastanowić sie bo jak straci zdrowie bądź życie to co mu po tym ,że miał pierwszeństwo?
Źle się stało , piesi czują się jak święte krowy,nie mają za grosz wyobraźni.
Odnośnie kierującej ,powinno zabrać się prawo jazdy .

Obecnie to kierowca dojeżdżając do przejścia ma zwolnić by móc ewentualnie zahamować gdy ktoś wejdzie na przejście. Mandat za nie zwalnianie na przejściu wynosi do 500 zł. Kierowca również ma obserwować nie tylko przejście ale chodnik w pobliżu przejścia i jak zauważy pieszego, który swym zachowaniem sugeruję zamiar przejścia to ma ustąpić mu pierwszeństwa w ruch na drodze.

Do Misiek
Ty tak serio czy zgrywaś się?
Znasz definicje znaku ''stop"?Jak nie to przeczytaj xd

Ewidentna wina kierowcy

Niby jak można dać 30 punktów ?! Ktoś tu chyba kłamie...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.