Warto przeczytać

Małe parterówki w stylu nowoczesnej stodoły - projekty idealne dla miłośników minimalistycznego designu!

Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły przyciągają uwagę miłośników designu i funkcjonalności. Połączenie tradycyjnej formy z nietuzinkowym wykończeniem i przemyślanymi rozwiązaniami przestrzennymi pozwala na realizację wyjątkowej inwestycji, która spełni oczekiwania wielu rodzin, ceniących nowoczesną elegancję i bliskość z naturą. Wśród domów w stylu stodoły atrakcyjną propozycję stanowią niewielkie, minimalistyczne parterówki.


W tym artykule prezentujemy trzy projekty domów parterowych w stylu nowoczesnej stodoły o powierzchni użytkowej do 100 m2. Niewielkie pod względem metrażu, ale doskonale zaprojektowane, w myśl optymalnej organizacji dostępnej przestrzeni, oferują funkcjonalne i wspaniale doświetlone wnętrza. Budowa takiego domu może stanowić także atrakcyjną alternatywę dla zakupu mieszkania.


Mała nowoczesna parterówka - harmonia piękna i funkcjonalności

Małe domy parterowe w stylu nowoczesnej stodoły to efektowna estetyka i funkcjonalność. Ich prosta, ale wyrazista bryła z dwuspadowym dachem bez okapów, w połączeniu z nietuzinkowym wykończeniem, tworzy unikalny design, który przyciąga uwagę. Elewacje tych domów, często w chłodnych odcieniach bieli, szarości lub grafitu, z antracytową stolarką i dachem, tworzą eleganckie, monochromatyczne zestawienia. Użycie betonu architektonicznego lub naturalnych okładzin dodatkowo podkreśla ich charakter i harmonię z otoczeniem.

Niewielkie parterówki w stylu stodoły to także szereg innych atutów. Proste konstrukcje z dachem dwuspadowym sprzyjają ekonomicznej i sprawnej realizacji inwestycji, a duże przeszklenia, stanowiące jeden z charakterystycznych detali, zapewniają wizualną lekkość oraz doskonałe doświetlenie wnętrz, tym samym tworzą jasne i przyjemne przestrzenie do życia. Proste bryły to formy, które sprzyjają osiągnięciu korzystnego standardu energetycznego. Inwestorzy mogą także dostosować poziom energooszczędności domu do indywidualnych oczekiwań w tym zakresie i zdecydować o zastosowaniu dodatkowych instalacji takich jak np.: wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pompa ciepła, czy instalacja fotowoltaiczna.


Małe, nowoczesne parterówki w stylu stodoły - zobacz propozycje z kolekcji ARCHON+

"Dom w rarytasach (E) OZE"

To idealna propozycja dla osób, które poszukują projektu energooszczędnego i ekonomicznego w budowie domu parterowego w stylu nowoczesnej stodoły. Budynek w standardzie został wyposażony w wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła. Jego minimalistyczna architektura z ciemną elewacją i drewnianymi akcentami w zestawieniu z dwuspadowym dachem bezokapowym, tworzy stylowy i charakterystyczny wygląd. Taras z pergolą oferuje przestrzeń do relaksu na świeżym powietrzu, dostępną zarówno z salonu, jak i prywatnych sypialni. Wnętrze domu cechuje się wysoką funkcjonalnością, idealnie odpowiadającą potrzebom rodziny z dziećmi. Otwarty strop nad salonem i jadalnią zwiększa wrażenie przestronności, a kuchnia z nowoczesną wyspą i przyległą spiżarnią zapewnia wygodną organizację codziennych prac. Trzy sypialnie z wyjściem do ogrodu, łazienka i toaleta tworzą komfortową strefę nocną. Projekt „Domu w rarytasach (E) OZE” jest doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają nowoczesnego, energooszczędnego domu parterowego, możliwego do zrealizowania na mniejszej działce.

"Dom w kruszczykach 10"

Na uwagę zasługuje także ta mała parterówka, będąca ciekawą alternatywą dla mieszkania. Stanowi połączenie nowoczesnej estetyki w stylu stodoły z ekonomiczną realizacją i funkcjonalnością użytkową. Prosta bryła z dwuspadowym dachem sprzyja sprawnej budowie. Elewacja w oprawie jasnego tynku z elementami drewna współgra z pokryciem dachu oraz stolarką. Strefę wejściową ochrania płaska forma zadaszenia, a słoneczny taras zapewnia idealne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wnętrze domu jest ustawne, z wyraźnie wydzielonymi strefami i pięknie doświetlone. Kominek dodaje klimatu przestrzeni dziennej, z której rozpościera się szeroki widok na przydomowy ogród. Trzy sypialnie zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wygodzie, oferują także miejsce na pojemne szafy. Układ funkcjonalny wzbogacają dwie łazienki.

"Dom w kosaćcach 9 (NE) OZE"

Nowoczesna parterówka inspirowana stodołą, idealna do realizacji na wąskich działkach. Ten projekt łączy wyjątkową nowoczesną estetykę z praktycznymi rozwiązaniami dla niewielkich przestrzeni oraz energooszczędnymi instalacjami w standardzie. Dwuspadowy dach bez okapów oraz unikalne detale elewacji, grafitowy tynk i drewniane elementy, nadają bryle charakterystycznego uroku. Duże przeszklenia estetycznie wzbogacają prostą bryłę z bezokapowym dachem, ale również zapewniają doskonałe doświetlenie stref i płynne połączenie z ogrodem. Wnętrze domu zostało zaprojektowane z myślą o efektywnym wykorzystaniu przestrzeni, oferuje przejrzysty i funkcjonalny układ pomieszczeń. Salon z otwartym stropem do połaci dachu prezentuje się przestronnie, a centralnie umieszczona kuchnia z wyspą ma niezależny dostęp do tarasu. Strefa nocna składa się z trzech komfortowych pokoi, z których dwa mają bezpośrednie wyjście do ogrodu. Projekt obejmuje również praktyczną spiżarnię, dwie łazienki oraz pomieszczenie gospodarcze z pralnią, co czyni go idealnym wyborem dla osób poszukujących stylowego, ale zarazem funkcjonalnego domu parterowego.

Szczegółowe informacje o zaprezentowanych domach oraz inne interesujące gotowe projekty domów dostępne są na archon.pl 

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Co suplementować zimą?

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.