Kultura i rozrywka

Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 2 (wideo)

12 października 2021r. w Szkole Podstawowej nr 2 im Adama Mickiewicza w Grajewie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych, które uświetnił występ rycerza z drużyną. Niezwykłą atmosferę tworzyła dekoracja sali i stroje w średniowiecznym stylu. W uroczystości wzięli udział rodzice uczniów, babcie, dziadkowie, dyrekcja, nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski.


Pierwszoklasistów powitali przedstawiciele SU, a dzieci z radością wyrecytowały wiersz "Pierwszaki".

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, wszystkich przybyłych gości i odświętnie ubranych uczniów przywitała Dyrektor Szkoły P. Barbara Ciszewska i rycerz Jacenty z drużyną. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Rakowska. Mali uczniowie zdali egzamin ze znajomości symboli narodowych. Naszedł długo oczekiwany uroczysty moment ślubowania.

Pasowania na uczniów symbolicznym mieczem dokonała Pani Dyrektor w asyście rycerza. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie 
Na zakończenie uroczystości wszystkim pierwszakom wychowawczynie klas wręczyły pamiątkowe dyplomy i upominki. Niespodziankę uczniom sprawiła Pani Dyrektor wręczając każdej klasie zestaw piłek do gier zespołowych. Do grona uczniów przyjęto 66 uczniów. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia. 
fot. SP2

 

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.