Sport

  • 1 komentarzy
  • 6788 wyświetleń

Lubawa - Grajewo 3:2

        W minioną sobotę w Lubawie piłkarze WARMII Grajewo w swoim ostatnim wyjazdowym występie w rozgrywkach III ligi sezonu 2012/2013 ulegli MOTOROWI Lubawa 2:3. Mecz obu zespołów zajmujących miejsca spadkowe nie był wielkim widowiskiem, choć padło w nim pięć bramek. Nasza drużyna po dobrej grze w Elblągu przeciwko silnej OLIMPII 2004 tym razem zanotowała słabszy występ. Gospodarze zwycięstwem nad WARMIĄ uczcili uroczystość pożegnania kończącego przygodę z grą w piłkę kapitana swego zespołu Piotra Dymowskiego.

        Pierwsze pół godziny odbywającego się w upale meczu przeważał MOTOR, który stanowczo zbyt często tworzył sytuacje podbramkowe po błędach naszej obrony osłabionej absencją pauzującego za żółte kartki i nieźle spisującego się w poprzednich meczach Mateusza Tuzinowskiego. Niespodziewanie prowadzenie zdobyła jednak WARMIA, gdy po bardzo dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego mocnym i celnym strzałem popisał się Konrad Kowalko. Strzelec bramki dla naszej drużyny dwie minuty po zdobytym golu popełnił błąd wybijając piłkę prosto pod nogi Śnieżawskiego, który wyrównał na 1:1. Kilka minut przed końcem pierwszej części meczu znów w pierwszoplanowej roli wystąpił Kowalko, który pokonał własnego bramkarza po dośrodkowaniu Łukasza Wietechy i wcześniejszej stracie piłki Chylińskiego. W drugiej połowie nasz zespół nadal grał słabo. Wykorzystali to gospodarze, którzy za sprawą aktywnego Łukasza Wietechy zdobyli trzeciego gola. WARMIA szukała swoich szans na bramki i skorzystała z prezentu bramkarza MOTORU Malanowskiego, który w fatalny sposób zagrał piłkę, po czym przejął ją Piotr Chyliński i strzelił do pustej bramki. To było jednak wszystko, na co tego dnia było stać nasz zespół. Porażka naszego zespołu nie zmieniła jego sytuacji w tabeli. Zajmujący przed sobotnim meczem 15 miejsce w tabeli MOTOR odrobił trzy punkty straty i ma już tylko jedno “oczko” mniej od WARMII, która jest czternasta. Ostatnia kolejka spotkań w najbliższą sobotę zadecyduje o tym które miejsce w końcowej tabeli rozgrywek III ligi zajmie grajewski zespół.
 
          W najbliższych dniach powinno się rozstrzygnąć, czy będzie to miejsce spadkowe. Póki to się jednak stanie, prowadzący rozgrywki III ligi w przyszłym sezonie Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie musi zdecydować o ilości zespołów, które będą w przyszłym sezonie rywalizowały w III lidze. Ze względu na likwidację rozgrywek Młodej Ekstraklasy akces do gry w III lidze zgłosiła JAGIELLONIA Białystok, która chce na tym poziomie posiadać zespół rezerw zlikwidowany klika lat temu. Podlaski Związek Piłki Nożnej w Białymstoku, który prowadzi rozgrywki w obecnym, kończącym się sezonie postuluje rozszerzenie ligi do 18 zespołów. Sytuacja w naszej lidze jest dość skomplikowana – nie wiadomo, czy na grę w II lidze zdecyduje się OLIMPIA Zambrów. Do tego dochodzi niepewny los zajmującej pozycję spadkową w II lidze wschodniej CONCORDII Elbląg, która w przypadku spadku grałaby w naszej III lidze. Tymczasem najnowsze wieści z Elbląga są takie, że CONCORDIA zamierza się połączyć z drugoligową OLIMPIĄ. Niewykluczone więc, że w tej sytuacji WARMIA utrzyma się w III lidze. Nasza drużyna w najbliższą sobotę kończy nieudany sezon meczem z HURAGANEM Morąg, który odbędzie się w Grajewie o godzinie 17:00. Nasi piłkarze aby być pewni utrzymania 14 miejsca muszą ten mecz wygrać i ...czekać na rozstrzygnięcia dotyczące składu III ligi w kolejnym sezonie.
08.06.2013 Lubawa, Stadion Łazienkowski

MOTOR Lubawa - WARMIA Grajewo 3:2 (2:1) 

0:1 Konrad Kowalko 32' 1:1 Marek Śnieżawski 34', 2:1 Konrad Kowalko (samobójcza) 41', 3:1 Łukasz Wietecha 65', 3:2 Piotr Chyliński 67'

MOTOR: 22. Malanowski - 5. Kowalski, 14. A. Wietecha, 6. Rzeźnikiewicz (46' 9. Lipowski) 13. Ksiuk - 20 Dymowski (Kpt) (90' 2. Groszkowski), 7. Kocięda (77' 4. Żmijewski), 15. Mederski, 10. Ł.Wietecha - 19. M. Śnieżawski (86' 11. Śmigielski), 18. Jabłonowski


REZERWA: 1. Licznerski - 9. Lipowski, 4. Żmijewski, 11. Śmigielski, 2. Groszkowski, 3. Waląg

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio (88' 2. Grochowski), 21. Koszczuk, 10. Kowalko, 4. Mikucki - 6. Chyliński, 17. Arciszewski (Kpt), 7. Kozikowski, 16. Sypytkowski - 19. Gutowski (71' 13. Lekenta), 8. Krukowski (88' 9. Baczewski)


REZERWA: 12. Boufał - 13. Lekenta, 9. Baczewski, 11. Szumowski, 2. Grochowski

Sędzia: Grzegorz Kujawa (W-M.Z.P.N. Olsztyn)


Żółte kartki: Kowalko (WARMIA)


Widzów:70

Relacja video z meczu (I połowa): https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tYe2npgA0GQ

II połowa: https://www.youtube.com/watch?v=N87W6eUzAeM&feature=player_embedded


Więcej o meczu na http://kswarmiagrajewo.org

Autor: Janusz Szumowski
http://kswarmiagrajewo.org
http://www.facebook.com/warmia

wtorek, 21 marca 2023

Warmia. Klęska na inaugurację!

wtorek, 21 marca 2023

II Wiosenny Turniej Szachowy 2023

Komentarze (1)

Warmia do końca. Fajnie by było oglądać potyczki z rezerwami jagi

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.