Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 6765 wyświetleń

Literackie Zaduszki w ZS2

Literacko – Muzyczne Zaduszki

„Życie ludzkie jak iskra, jak płomyk zdmuchnięty powiewem wiatru, jak wiersz niedokończony - błyska i gaśnie", ale przecież coś pozostaje...

Listopad to miesiąc, który sprzyja zadumie i wspomnieniom. Życie człowieka jest pełne nieoczekiwanych zdarzeń. Na swojej drodze spotykamy tysiące ludzi. Nie sposób o wszystkim i o wszystkich pamiętać. Są jednak tacy, którym jesteśmy winni naszą szczególną pamięć i wdzięczność. Wśród nich są nauczyciele, pedagodzy, uczennice. Jedni byli drogowskazami w podróży edukacyjnej, przewodnikami po świecie wiedzy i kultury, inni swoją pogodą ducha wpisali się w historię klasy, szkoły. To właśnie tym osobom oraz wszystkim bliskim, którzy odeszli dedykowane były szkolne Zaduszki. W listopadowy nastrój wprowadzili zebranych uczniowie naszej szkoły oraz Pani Anna Jachimska – lokalna poetka.  Wiersze znanych poetów, poezja pani Anny Jachimskiej oraz piękne utwory muzyczne wzbudziły refleksją nad ludzkim losem, przemijaniem i sensem życia.

Wiersze do recytacji przygotowały maturzystki Liceum ogólnokształcącego: Sabina Haraś, Afrodyta Żabińska, Paulina Budrewicz, Dagmara Ostrowska i Kamila Truszkowska. Oprawą muzyczną zajęli się Angelika Gwiazdowska, Kamil Zyskowski i Tomasz Orłowski.

Monika Pskowska, Beata Szczepańska

 

Komentarze (2)

Można by krzyknąć, że jest takie kulturalne zacisze, gdzie młodzież mądra dla nas wiersze pisze! Może będzie lepiej żebyście wiedziały, że i tę kompozycję prozaiczną, tu przekazaną, trzeba spiąć jakąś klamrą. Mogłyście dać choć jeden wiersz dla Czytelników do analiz y. Portal nie pozwoli ośmieszać Waszej poezji. Portal wie co robi. Oj Monika, oj, Beata! …pozdro!

jak się byle co pisze to się nie pokazuje i nie trzeba od nich żądać. To są czytanki. Byłam i więcej nie pójdę.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.