wtorek, 28 września 2021

Wiadomości

  • 38 komentarzy
  • 7678 wyświetleń

List otwarty do władz

List otwarty do władz

Panie Burmistrzu Adamie Kiełczewski
Panie Wiceburmistrzu Zygmuncie Kruszyński


Nie zapłacę 54.541,32 zł roszczenia.
Z przyjemnością stawię się w sądzie by zmierzyć się z kolejną założoną przez Panów sprawą.
Udowodnię, że podjeliście Panowie decyzję zwrotu ok. 40.000 zł do Urzędu Marszałkowskiego jeszcze przed otrzymaniem Zaleceń Pokontrolnych.
Udowodnię, że nie złożyliście Państwo protestu uchylającego wszystkie zarzuty do Urzędu Marszałkowskiego celem obrony miejskich pieniędzy w kwocie ok. 40.000 zł.

Dowód zeznanie z dnia 27.01.14r. Pana Zygmunta Kruszyńskiego na Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie o zawiadomieniu o przestępstwie. Zeznanie złożone przed 19.02.14 r. zatem przed otrzymaniem Zaleceń pokontrolnych z Urzędu Marszałkowskiego.
Udowodnię, że nie umożliwiwiono mi zajęcia stanowiska w tej sprawie, nie dano mi szansy na ustosunkowanie się do uwag zawartych w Zaleceniach pokontrolnych, mimo iż upominałam się o to prawo do odpowiednich organów.
Udowodnię, iż już 27.01.14 r. wiedzieliście Panowie, że będziecie ubiegać się w stosunku do mnie o zwrot ok. 40.000 zł.
Dlaczego mam płacić odsetki, to Państwo zwlekaliście z wysłaniem Wezwania do zapłaty przez ponad 9 miesięcy?

Od 27.01.14 r. do 13.11.14 r. kwota 39.779,32 zł urosła o 14.804,00 zł odsetek od zobowiązań podatkowych. 
Przypominam Panom, iż :

  • 27.01.14r. Pan Wiceburmistrz Zygmunt Kruszyński na Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie złożył zawiadomienie o przestępstwie polegającym na przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków przez Urszulę Mazurek.
  • 17.07.2014 r. Prokuratura Rejonowa w Grajewie umorzyła śledztwo w sprawie Nr DS.78/14 o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez Urszulę Mazurek.
  • 28.07.2014 r. Pan Burmistrz Adam Kiełczewski do Sądu Rejonowego złożył zażalenie na postanowienie Prokuratora Rejonowego w Grajewie z dnia 17.07.14r. o umorzeniu śledztwa.
  • 18.09.2014 r. uprawomocniło się postanowienie Sądu Rejonowego w Łomży IX Zamiejscowego Wydziału Karnego w Grajewie, w ocenie Sądu zażalenie Burmistrza nie jest zasadne, zaś zaskarżone postanowienie jako obowiązujące prawu należy utrzymać w mocy.

Niezasadne jest roszczenie 54.541,32 zł w stosunku do mnie, a już znacznym nadużyciem jest uzasadnienie roszczenia za pomocą  sformułowania: przekroczyła swoje uprawnienia, nie dopełniła obowiązków w kontekście orzeczenia Prokuratury i Sądu.
Jestem ździwiona, że zarzucono mi umyślne działanie na szkodę Urzędu Miasta. Przeciez to Urząd Miasta Grajewo był beneficjentem projektów, to na konto Urzędu Miasta wpłacane były fundusze na realizację obu projektów.


Dopełniłam obowiązków i realizowałam projekty zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Realizacja projektów była w 100% zgodna z  wnioskami które uzyskały pozytywne oceny dokonane przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego. To jest równoznaczne z  tym, iż oba projekty zostały sporządzone oraz realizowane zgodnie i w oparciu o obowiązujące w tej materii przepisy prawa. Wszystkie zarzuty komisji kontrolnej odparłam w piśmie do Urzędu Marszałkowskiego. Jednak nie zostało ono uwzględnione, gdyż nie jestem stroną w tym sporze. Pismo to powinien wystosować burmistrz.

Nikt nie przywłaszczył powierzonego mienia wartości ok. 40.000 zł. Na kwotę 40.000zł składały się wynagrodzenia osób za wykonaną pracę. Co również zostało rozstrzygnięte przez Sąd Rejonowy nie uwzględniający zażalenia burmistrza.

W stosunku do mojej osoby wystąpiliście Panowie w roli sędziego, oceniliście rzekome nieprawidłowości jako przestępstwo zamiast dołożyć wszelkiej staranności, wymaganej od funkcjonariusza publicznego, do weryfikacji zarzutów przedstawionych przez Urząd Marszałkowski. Poza złożeniem doniesienia nie zrobiono nic. Pochopnie zwrócono 40.000 zł do Urzędu Marszałkowskiego.
Był czas, kiedy Burmistrz Miasta mógł wystosować protest do Urzędu Marszałkowskiego, nie zgodzić się na spłatę 40.000 zł i odeprzeć wszystkie postawione zarzuty. Tego nie zrobił – Miasto zapłaciło.
                                    Urszula Mria Mazurek

 


        W załączeniu część zawiadomienia o przestępstwie złożonego 27.01.14 r. przez Pana Zygmunta Kruszyńskiego na Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie: „W dniu dzisiejszym zostałem zobowiązany przez Burmistrza Miasta Grajewo do złożenia zawiadomienia o przestępstwie przy realizacji projektów. W dniach 30 września (...) została przeprowadzona kontrola doraźna na miejscu po zakończeniu realizacji projektów „Nasze przedszkole jest w szkole” oraz „Więcej umiem oraz wiem ...” przez Referat Kontroli Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. W dniu dzisiejszym dowiedziałem się o wynikach wspomnianej powyżej kontroli, gdzie w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami i nie wywiązaniu się z zawartej umowy przez Urząd Miasta dofinansowanie będzie cofnięte w części a mianowicie w kwocie łącznej 39.777,32 zł za oba projekty plus odsetki na szkodę Urzędu Miasta w Grajewie. Urząd Miasta przedmiotowe cofnięte dofinansowanie pokryje o jaką ubiegać się będzie Urząd Marszałkowski a następnie na drodze cywilnej Miasto będzie rościło zwrot poniesionych strat od Pani Urszuli Mazurek. Nie jestem w stanie szczegółowo podać jakie nieprawidłowości zostały ujawnione, ale takie informacje oraz dokumentację będzie posiadać Pani Barbara Ciszewska jak i praconicy Referatu Kontroli Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Z tego co dzisiaj się dowiedziałem Pani Urszula Mazurek jest funkcjonariuszem publicznym (...) przekroczyła swoje uprawnienia i nie dopełniła szeregu obowiązków służbowych przy realizacji wspomnianych projektów (...).”

Komentarze (38)

winni się tłumaczą, a to ze mąż był zatrudniony za zawyżone stawki jest w porządku.?niech Pani sama odpowie na to pytanie!

Kolejne ciało pedagogiczne, które nie ma pojęcia, że zwracanie się do adresata po nazwisku jest niegrzeczne. Jak nauczyciel może o tym nie wiedzieć?! Proszę zapamiętać poprawną formę: Szanowny Panie Burmistrzu/ Szanowny Panie.

Już nie mogę patrzeć na te wypociny, Najpierw Pani ustawiła przetarg pod swojego męża, zgarnęła grubą kasę, a teraz się tłumaczy, że jest niewinna? Proszę, postępowanie karne zostało zakończone, ale z tego co wiem to zostały potwierdzone nieprawidłowości przez Policję, ale nie było tam przestępstwa objętego kk, co nie wyklucza np. ustawiania przetargu. Cyt."Na kwotę 40.000zł składały się wynagrodzenia osób"..droga Pani kwota 40.000zł to jedynie 10% kary do zwrotu, a nieprawidłowości opiewały na 400.000zł. Proszę pisać prawdę!! Pewna żona w-fisty też sądami straszyła i teraz już nie jest nauczycielką. Niech Pani prawnika zmieni.

! Państwo w Państwie!! Na taczkach ich wywieść!!!

Boże to jednak prawda> Donoszą na własnych dyrektorów. Ludzie opamiętajcie się. Panie Kiełczewski, Panie Kruszyński co z Was za ludzie. Gdzie kontrola nad takim postępowaniem. Komuna wróciła?

Brawo Pani Ulu, cała prawda odsłonięta jak na widelcu. Teraz ludzie zobaczą na kogo warto głosować, a na kogo nie.

Przykre jest to, że wyprowadza się pieniąde podatników, a kiedy to wyjdzie...stara się odwrócić kota ogonem. To jak że słynnymi nagraniami! Ważniejsze kto nagrał, a nie to czego dotyczą dowody! Paranoja. Oczywiście list otwarty celowo ukazuje się przez wyborami. Zbieg okoliczności czy chęc zniszczenia władzy, która kontroluje, aby państwowe pieniądze były należycie wydatkowane...?

To znaczy,że - Urząd Miasta zakapował "na siebie" i zwrócił 40 tysiaków do Urzędu Marszałkowskiego, tak to rozumiem

Jeżeli ktoś ma swoje latka, to poprostu zapomina ... na kogo ma napisać donos i wyszło , że na siebie.

Ja myślę, że ktoś z urzędu te pieniądze będzie musiał oddać. Można powoli opróżniać skarbonki i szykować się na poważne kontrole. Bardzo przykre i podłe jest donoszenie na własnych dyrektorów - nie poparte jakimikolwiek prawomocnymi wyrokami sądów. Niestety cała masa ,,kolesiów" była do wsadzenia na stołki. Od Pani Uli po prostu się zaczęło.

Najlepiej teraz niech urząd zwraca a pani mazurek niewiniatko ?Ludzie toz to śmiech w biały dzien-powinna być ukarana anie bo to nauczyciel to wszystko można?

Gdyby kontrola projektów była w każdej szkole było by
to samo ,bo w naszym kraju w pierwszym rzędzie
nowości projekty wyrównywanie do najniższego wynagrodzenia nauczycieli itd .... a póżniej szkolenia w i różne ciekawe rozporządzenia i po latach wiadomo jak to robić, a kontrolę powinny przeprowadzać fachowcy
a nie osoby przypadkowe , które sami nie wiedzą o co chodzi.

Trochę Pani Urszula mili pojęcia, Urząd Marszałkowski sam podjął kontrolę z własnej inicjatywy, następnie została zawiadomiona policja o możliwości popełnienia przestępstwa, a z-ca został przesłuchany w charakterze świadka-pokrzywdzonego w trakcie postępowania, a nie zawiadamiającego. Niech Pani protokół pokarze przesłuchania..śmieszne..oczernia Pani porządnych ludzi.

Najlepiej teraz niech urząd zwraca a pani mazurek niewiniatko ?Ludzie toz to śmiech w biały dzien-powinna być ukarana anie bo to nauczyciel to wszystko można?

kolejny argument żeby glosować na Dariusza Latarowskiego!!!!

Czytajcie ze zrozumieniem. 18.09.2014 r. uprawomocniło się postanowienie Sądu Rejonowego w Łomży IX Zamiejscowego Wydziału Karnego w Grajewie, w ocenie Sądu zażalenie Burmistrza nie jest zasadne, zaś zaskarżone postanowienie jako obowiązujące prawu należy utrzymać w mocy.

Ciekawe, gdybym ja zapragnął napisać list otwarty do burmistrza , to czy ten portal opublikuje? Sama decyzja opublikowania takiego listu i w dodatku przed wyborami nie świadczy dobrze o o wydawcy. Brak obiektywizmu. Nie znam sprawy, ale widzę, że toczy się od dłuższego czasu i zaangażowane są w nią prokuratura i sąd, więc niech te organa to załatwią. Zapewne cenzura nie dopuści do publikacji mojego postu. Ten temat powinien zniknąć - bo sama publikacja to stronniczość

Brawo! Dosc tych nagminnych kontroli w szkolach! Obecny pan burmistrz tylko szuka hakow na swoich dyrektorow, czyzby chcial ich wurzucic? Bo jesli Latarowski nie wygra wyborow, to Kielczewski go wykonczy i jedynka z pierwszego miejsca spadnie na ostatnie, przeciez z tej szkoly kontrole od roku mijaja sie w drzwiach, jedna wychodzi, druga wchodzi, kolejno nasylani przez burmistrza. I wykazala ktoras nieprawidlowosci? Nie! Ale Pan Kielczewski prowadzi osobista vendette, bo Pan Latarowski osmielis sie kandydowac na jego miejsce. Ale najlepiej dezorganizowac prace nauczycielom, glupimi ludzmi latwiej sie manipuluje.
Ale najlepiej powiedziec ze Latarowski to cham i grubas i spijac z dziobka slodkie klamstwa. Bo Prawda w oczy kole.

obserwator: sprawa karna nijak ma się do sprawy administracyjnej, jaką była kontrola. Pani Mazurek bardzo ograniczyła się w wypowiedzi i podała wiadomości w wygodny jej sposób. .

jeżeli tyle było nadużyć w szkołach to na jakiej podstawie burmistrz otrzymywał w poszczególnych latach absolutorium - jakby nie patrzeć szkoły mają wpływ na budżet miasta.

Zawód-DYREKTOR, rodem z PRL! Niektórzy w Grajewie chcieliby piastować dyrektorskie stanowiska dożywotnio. Nieważne, czy pracują,czy dyrektorują???? Pan Szabat, pani Mazurek jest tego najlepszym przykładem. Jest wielu innych zdolnych zarządzających. Kto ma rację rozstrzygnie sąd. Ja wierzę panu Kiełczewskiemu.

Tak przed wyborami? Przypadek? Nie sądzę

Oj chyba ktoś musiał panią zmusić do tego listu! Czy sama pani czekała tyle czasu aby kilka dni przed wyborami się ujawnić? W dodatku udawać ofiarę. Ohydna ta kampania się zrobiła! Dla mnie nauczyciel traci szacunek po takich zagrywkach!

Dziwię się jak pani Mazurek ma czelność cokolwiek pisać Przywłaszczała wielkie pieniądze przy aprobacie i przyzwoleniu ówczesnych władz . Wiem, bo widziałam.

Co to za wolnosc slowa,jesli komentarze ukazuja sie dopiero po zaakceptowaniu ich tresci przez admina. To dopiero stronniczosc

Ja uważam że to się im należało, sami zatrudniali nauczycieli po znajomościach. kręcili kombinowali i za to Panią dyrektor pokarało. Mam nadzieja że tez kiedyś ukażą nowe władze tą obecną władze. bo robi rzeczy że aż włosy stają na głowie. Na poprzednich wyborach oddałem głos na pana Kiełczewskiego by rozerwać układy. teraz uważam że się nie sprawdził i oddam na konkurencje by rozerwać te układy Kiełczewski- Kruszyński-Ciszewska i jeszcze inne których nie znam.za dwa lata wyprowadzę się z Grajewa zabieram rodzinę i wyjeżdżam tutaj tylko układy w innych miastach cenią umiejętności a nie układy.

Czego ta Pani uczy? Chyba nie polskiego..

Dlaczego przed II turą wyborów takie info? Dla mnie sprawa jasna-chwyty przedwyborcze! Nie wierzę ha,ha

E-grajewo jest jeszcze obiektywne. ..

E-grajewo też już nieobiektywne? To chyba z obiektywnych został już tylko Czas Grajewa. Kiedy napisała to jej sprawa. Po prostu kolejna osoba skrzywdzona przez burmistrza. Napisała, aby niektórym otworzyć oczy - bo mają w głowach tylko grochówkę, dyskoteki i przedwyborczą paplaninę burmistrza.

pani mazurek zgrywa się na sierotę uciemiężoną a tak naprawdę to prawdziwy mistrz w robieniu kasy do własnej kieszeni pod płaszczykiem lider w pozyskiwaniu środków unijnych dla szkoły ...

''Jestem ździwiona''
Polecamy słownik :)

Napisz jedna z drugą ile środków pozyskałaś dla szkoły.
..
"Purysta" na szacunek trzeba zasłużyć. Pani Urszulo,gratulacje.Oni niszczą ludzi, ale nie chcą by ktoś o tym wiedział.Dlatego tak krzyczą!Nie wszystkie brudy uda się im ukryć. A te komusze"trupy"im szybciej wysypią się z szafy tym lepiej.Powodzenia.

Panowie Kruszyński i Kiełczewski czas zmienić prawników,

Zebranie dyrektorów już było? Współczuję ludziom w budżetówce, że muszą być pod kloszem...czas na zmianę!

Żenada i tyle. Na kilka dni przed II turą taka informacja. Ciekawe co jeszcze przez te kilka dni wymyślą... Po komentarzach widać że intryga nie przyniosła oczekiwanego efektu. Większość komentarzy na pewno i tak nie została opublikowana(tych na korzyść pana A.Kiełczewskiego jak to zawsze jest na e-grajewo. Mój głos ma zdecydowanie obecny burmistrz! Pozdrawiam

A LG co robi, "sukcesy" jakieś wynajduję bez pokrycia:)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.